Radio Opole » Gospodarka
2019-01-08, 19:00 Autor: Joanna Matlak

Przetargi pod znakiem zapytania. Co z odbiorem śmieci w Opolu?

Odpady. Zdjęcie przykładowe
Odpady. Zdjęcie przykładowe
Przetarg ws. odbioru śmieci w Opolu nie został rozstrzygnięty. Nowa umowa miała obowiązywać od kwietnia, a swoje oferty zgłosiło kilka firm. Ratusz zarezerwował 40 mln złotych na ten cel, ale jak się okazuje, to zbyt mała kwota w porównaniu do tych, które zaproponowali oferenci.
- Pragnę uspokoić, że płynność w zakresie odbioru odpadów będzie zachowana - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

- Zgłosiły się 4 firmy: Zakład Komunalny, Komunalnik, Remondis oraz konsorcjum firm Remondis i Elkom. Kwoty, które zaproponowały te firmy przekraczają zabezpieczone pieniądze na ten cel. Decyzje, co do losów tego przetargu, zostaną podjęte w najbliższym czasie - mówi rzecznik ratusza.

W zakresie odbioru odpadów niebezpiecznych procedura przetargowa częściowo się zakończyła. Częściowo, ponieważ przetarg jest podzielony na zadania. Do niektórych z nich udało się znaleźć wykonawcę.

- Jeśli chodzi o odpady niebezpieczne, które powstają w wyniku zdarzeń losowych na terenie miasta Opola to mamy firmę, która będzie odbierać te odpady i jest to Remondis. Podobnie, jeśli chodzi o zadania związane z odbiorem odpadów z punktów mobilnej zbiórki, tu także wygrał Remondis - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak.

Jeśli chodzi o zadania dotyczące odbioru leków, rtęci czy zużytych odczynników chemicznych w szkołach, przetarg został unieważniony z powodu błędów w ofertach i braków formalnych. Dziś (08.01) ogłoszono drugie postępowanie i termin składania ofert mija 16 stycznia.
Katarzyna Oborska-Marciniak
Katarzyna Oborska-Marciniak

Gospodarka

2019-01-23, godz. 09:47 Wiosną ruszy budowa ronda w Walidrogach To już pewne - w tym roku rozpocznie się budowa ronda w Walidrogach. Umowę w tej sprawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą 'TRAN ... » więcej 2019-01-22, godz. 19:30 Park Przemysłowy zaprasza na V Bal Biznesu Są jeszcze wolne miejsca na V Bal Biznesu, który organizuje Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. W czasie balu wręczone będą statuetki dla zwycięzców ple ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:30 Mieszkańcy Jemielnicy chcą przyłączenia do sieci gazowej Mieszkańcy Jemielnicy chcą móc przyłączyć się do sieci gazowej. Coraz częściej pytali o taką możliwość w urzędzie gminy. W ostatnim czasie wójt zorganizował s ... » więcej 2019-01-22, godz. 15:30 W Strzeleczkach w tym roku powstanie PSZOK Do tej pory mieszkańcy gminy Strzeleczki kilka razy w roku mogli oddać np. stare meble w czasie mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W tym roku to się ... » więcej 2019-01-22, godz. 13:30 Wybudują kanalizację taniej niż planowali Samorządowcy zacierają ręce, bo ogłaszane teraz przetargi w końcu udaje się rozstrzygać bez konieczności dokładania pieniędzy z budżetu. Znacznie więcej niż c ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 "Pakiet na rzecz bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców". W powiecie namysłowskim stawiają na drogi, oświatę i słu ... - Chcemy połączyć działania starostwa i gmin powiatu, aby lepiej realizować potrzeby mieszkańców - powiedział w 'Poglądach i osądach' Konrad Gęsiarz, starosta ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:00 Gmina Zdzieszowice nie bierze kredytów, bo szykuje się do wielkich wydatków w przyszłych latach Kolejny rok z rzędu budżet gminy Zdzieszowice jest „na plusie”. Samorząd spłaca ostatnie raty starych kredytów, ale nie zaciąga nowych. Burmistrz Sybila Zimer ... » więcej 2019-01-22, godz. 06:00 KRUS i ZAK SA wspólnie w kwestii bezpieczeństwa Będą wspólnie dbać o bezpieczeństwo i profilaktykę. Opolski oddział KRUS podpisał umowę partnerską z Grupą Azoty ZAK SA, która zakłada wspólne organizowanie s ... » więcej 2019-01-21, godz. 23:00 Zniknęły ruiny wypalonej restauracji w centrum Kolonowskiego Ponad dekadę od dużego pożaru zniknęły ruiny szpecące centrum Kolonowskiego. Estetyka miejscowości znacznie się poprawiła, co cieszy władze gminy, które mają ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:00 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla chcą placu do gry w bule i symulatora zagrożeń pożarowych Tylko do końca miesiąca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 1,7 mln zł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »