Radio Opole » Gospodarka
2018-10-21, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola

Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola [fot. pixabay]
Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola [fot. pixabay]
Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi pięciu prelegentów, którzy zaprezentują swoje pomysły biznesowe.
- Przedstawiciel Politechniki Opolskiej opowie o swojej koncepcji napędu auta elektrycznego, ale będą również startupy, które tworzą internetowe rozwiązania ułatwiające życie kierowcom - mówi Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego i fundacji Startup Poland.

- Takim przykładem jest chociażby opolski startup "Fuelio", o którym opowie jego twórca, czyli Adrian Kajda. Jest to taki dziennik tankowań, aplikacja, która pomaga kierowcom monitorować stan zużycia paliwa, widzi dookoła jakie są stacje, gdzie można najtańsze paliwo zakupić. Takim gościem, którego nam się udało zaprosić na to wydarzenie jest współzałożyciel startupu "CarMoov". Jest to takie innowacyjne połączenie auta z internetem, pomoc dla tzw. "carsharingu", dedykowane dla flot taksówkarskich oraz właścicieli dużych flot samochodów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem portalu automotive.cwkopole.pl
Michał Wojczyszyn

Gospodarka

2018-11-16, godz. 14:00 Prudnik: przyszłoroczne inwestycje powiatu ograniczą m.in. rosnące wydatki na oświatę Mniejsze dochody i mniejszy zakres inwestycji niż w tym roku. Taki w ogólnym zarysie jest projekt przyszłorocznego budżetu powiatu prudnickiego. Do połowy lis ... » więcej 2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Kamiennik sięgnie kredyt, choć nie wiadomo jeszcze czy skorzysta z całej wnioskowanej kwoty Ponad 104 tysiące złotych może kosztować gminę Kamiennik obsługa tegorocznego deficytu, na którego pokrycie władze gminy zdecydowały się zaciągnąć kredyt. » więcej 2018-11-13, godz. 16:29 W Nysie ruszył Tydzień Branży Produkcyjnej. "Zauważamy, że firmy naprawdę zaczynają podnosić zarobki" Firmy z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zachęcają mieszkańców powiatu nyskiego do pracy w swoich zakładach. W nyskim pośredniaku ruszył Tydzień Branży Produkcyj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »