Radio Opole » Gospodarka
2018-10-21, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola

Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola [fot. pixabay]
Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola [fot. pixabay]
Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi pięciu prelegentów, którzy zaprezentują swoje pomysły biznesowe.
- Przedstawiciel Politechniki Opolskiej opowie o swojej koncepcji napędu auta elektrycznego, ale będą również startupy, które tworzą internetowe rozwiązania ułatwiające życie kierowcom - mówi Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego i fundacji Startup Poland.

- Takim przykładem jest chociażby opolski startup "Fuelio", o którym opowie jego twórca, czyli Adrian Kajda. Jest to taki dziennik tankowań, aplikacja, która pomaga kierowcom monitorować stan zużycia paliwa, widzi dookoła jakie są stacje, gdzie można najtańsze paliwo zakupić. Takim gościem, którego nam się udało zaprosić na to wydarzenie jest współzałożyciel startupu "CarMoov". Jest to takie innowacyjne połączenie auta z internetem, pomoc dla tzw. "carsharingu", dedykowane dla flot taksówkarskich oraz właścicieli dużych flot samochodów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem portalu automotive.cwkopole.pl
Michał Wojczyszyn

Gospodarka

2019-01-20, godz. 19:00 Pogoda sprawia, że w drogach roi się od dziur Zmienna pogoda jest zabójcza dla dróg - w ostatnich dniach pojawiło się bardzo dużo dziur. Drogowcy już zaczęli łatać największe ubytki, na razie tylko masą a ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:00 Gmina Walce: w marcu ruszy program dotacji do wymiany pieców Po raz pierwszy w gminie Walce rusza program dopłat dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę domowego pieca na nowszy i bardziej ekologiczny. Będzie m ... » więcej 2019-01-20, godz. 13:00 Duża inwestycja w przedszkolu w Raszowej. Będzie ładniej i cieplej Przebudowa i ocieplenie przedszkola w Raszowej, to jedna z większych inwestycji w tegorocznym budżecie gminy Leśnica. Prace mają się rozpocząć wiosną i zakońc ... » więcej 2019-01-20, godz. 09:00 Młodzi rolnicy z Głubczyc zobaczą, jak pracują ich rówieśnicy w Grecji i Czechach. Uczniowie głubczyckiego 'Rolniczaka' będą mieli okazję poznać kulturę, obyczaje, oraz zobaczyć, jak wygląda rolnictwo w Czechach i Grecji. » więcej 2019-01-19, godz. 16:17 Kietrz liczy na odrolnienie gruntów. To da szanse na stworzenie terenu przemysłowego Kietrz chce pozyskać tereny inwestycyjne. W tym celu gmina stara się o pozwolenie na odrolnienie 50 hektarów. To tereny, które rozciągają się wzdłuż cały czas ... » więcej 2019-01-19, godz. 08:30 Nie tylko mieszkańcy - samorządy też wymieniają "kopciuchy" Nie tylko osoby indywidualne mogą starać się o dofinansowanie do wymiany pieców na bardziej nowoczesne. Również samorządy mogą sięgać po takie pieniądze i tak ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:15 RIO negatywnie o budżecie powiatu kluczborskiego. Czy będzie program naprawczy? Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała projekt budżetu powiatu kluczborskiego. » więcej 2019-01-18, godz. 18:15 Opolskie zyskało nowych specjalistów z uprawnieniami budowlanymi 70 inżynierów z rąk szefostwa Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odebrało uprawnienia budowlane. To m.in. konstruktorzy budownictwa, elektrycy, drogowcy i ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:30 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Ujeździe na finiszu Coraz bliżej końca modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków w Ujeździe. Inwestycja podzielona została na trzy etapy, całość prac powinna się zakończyć do ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:00 Ruch na Kanale Gliwickim rośnie. Jest podsumowanie ostatniego sezonu 16 tys. prześluzowanych jednostek, do tego spławione kilkaset tysięcy ton ładunku - tak Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »