Radio Opole » Gospodarka
2018-10-21, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola

Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola [fot. pixabay]
Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola [fot. pixabay]
Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi pięciu prelegentów, którzy zaprezentują swoje pomysły biznesowe.
- Przedstawiciel Politechniki Opolskiej opowie o swojej koncepcji napędu auta elektrycznego, ale będą również startupy, które tworzą internetowe rozwiązania ułatwiające życie kierowcom - mówi Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego i fundacji Startup Poland.

- Takim przykładem jest chociażby opolski startup "Fuelio", o którym opowie jego twórca, czyli Adrian Kajda. Jest to taki dziennik tankowań, aplikacja, która pomaga kierowcom monitorować stan zużycia paliwa, widzi dookoła jakie są stacje, gdzie można najtańsze paliwo zakupić. Takim gościem, którego nam się udało zaprosić na to wydarzenie jest współzałożyciel startupu "CarMoov". Jest to takie innowacyjne połączenie auta z internetem, pomoc dla tzw. "carsharingu", dedykowane dla flot taksówkarskich oraz właścicieli dużych flot samochodów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem portalu automotive.cwkopole.pl
Michał Wojczyszyn

Gospodarka

2019-12-11, godz. 14:00 Energetyka Cieplna Opolszczyzny stawia na odnawialne źródła energii W Opolu, Kluczborku i Strzelach Opolskich Energetyka Cieplna Opolszczyzny buduje instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich docelowo będzie osiągać moc 24 kilowatów… » więcej 2019-12-11, godz. 10:45 OCRG proponuje dotacje na wynalazki, nawet do 1,5 miliona złotych Firmy, które pracują nad wynalazkami, mogą pozyskać od pół do półtora miliona złotych dotacji. Wnioski przyjmowane będą w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki między… » więcej 2019-12-11, godz. 10:00 Pracodawcy z Opola w przyszłym roku nadal będą korzystać ze staży, a bezrobotni z pieniędzy na tworzenie firm Staże dla bezrobotnych, pomoc na zakładanie firm czy szkolenia dla pracowników. Z takiej pomocy, również w przyszłym roku, będą mogli korzystać pracodawcy i bezrobotni… » więcej 2019-12-10, godz. 22:00 Inwestorzy i przedsiębiorcy spotkają się w Dobrodzieniu podczas lokalnego forum ekonomicznego O inwestowaniu i rozwoju firm będą rozmawiać jutro (11.12) przedsiębiorcy podczas pierwszego Dobrodzieńskiego Forum Gospodarczego. » więcej 2019-12-10, godz. 21:00 Ponad 1,5 miliarda złotych w kasie Opola. Ratusz wprowadza poprawkę do przyszłorocznego budżetu W przyszłym roku budżet Opola przekroczy 1,5 miliarda złotych. Ratusz zdecydował się na jego zwiększenie po sprzedaniu części akcji spółki Wodociągi i Kanalizacja… » więcej 2019-12-10, godz. 20:00 Od nowego roku więcej zapłacimy za śmieci. Wszyscy muszą je segregować Wzrosną opłaty za odbiór śmieci w gminach powiatu prudnickiego. Ostatnio stawki podnieśli radni Głogówka i Prudnika. Zgodnie z nowelizacją tzw. ustawy śmieciowej… » więcej 2019-12-10, godz. 17:00 Przyszłoroczny budżet Lewina Brzeskiego pod znakiem oszczędności. "Spina się na papierze, ale brakuje nam pieniędzy" Plan przyszłorocznego budżetu Lewina Brzeskiego nie zadowoli mieszkańców, którzy w 2020 roku oczekują radykalnego zwiększenia liczby inwestycji. Samorząd, po zmianach… » więcej 2019-12-09, godz. 21:00 Remonty w DPS Gierałcice. "Tynk odpadał, a dach przeciekał przy każdym deszczu" Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Gierałcicach (gmina Wołczyn) będą mieć lepsze i bezpieczniejsze warunki do życia. Chodzi między innymi o zakup schodołazu… » więcej 2019-12-09, godz. 17:00 Krapkowicka Chespa już w nowej siedzibie. "Inwestycja w Choruli pozwala podwoić naszą działalność" Będą rozwijać technologię i międzynarodową współpracę - krapkowicka firma Chespa przeniosła się do nowej siedziby w Choruli. Budowa zakładu przy ul. Opolskiej… » więcej 2019-12-09, godz. 15:23 Wyrok TSUE szansą dla "frankowiczów". W Opolu ruszyły konsultacje dla posiadających kredyt w szwajcarskiej walucie Analiza umowy kredytowej, możliwość dochodzenia roszczeń, czy ewentualne skierowanie tych roszczeń na drogę sądową. W Opolu rozpoczęły konsultacje dla osób posiadających… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »