Radio Opole » Gospodarka
2018-10-10, 18:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Kolejne 8 milinów złotych z unii ma zmienić opolską wieś

Chróścina wygrała tegoroczną edycję konkursu "Piękna Wieś Opolska" to także przykład dla innych
Chróścina wygrała tegoroczną edycję konkursu "Piękna Wieś Opolska" to także przykład dla innych
Remont świetlicy wiejskiej w Wierzbniku, odnowienie centrum Sidziny i remont dawnego kasyna oficerskiego w Łambinowicach. To część planów, które mają zostać zrealizowane z pieniędzy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na poprawę warunków życia w małych miejscowościach opolski urząd marszałkowski przekazał w sumie 8 mln 300 tysięcy złotych, a dzisiaj podpisano pierwsze umowy z włodarzami gmin.
Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa tłumaczy, że obecnie budynek świetlicy w Wierzbniku jest w bardzo złym stanie technicznym. Dzięki wsparciu możliwa będzie kompleksowa zmiana wyglądu obiektu i terenu wokół. - To jest bardzo ważne miejsce spotkań naszej społeczności. Cieszymy się, że możemy wyremontować kolejną świetlicę. Tym bardziej, że w gminie mamy 35 sołectw i jest jeszcze kilka sołectw, które mają podobne potrzeby - zaznaczył samorządowiec.

Gmina Łambinowice otrzymane pół miliona złotych przeznaczy na poprawę stanu zabytkowego, dawnego kasyna oficerskiego, dziś siedziby Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Obecnie, ze względu na niestabilną konstrukcję, nie może on być w pełni wykorzystywany.

Pieniądze z PROW pozwalają na kontynuację odbudowy XIX-wiecznej willi w Strzelnikach w gminie Lewin Brzeski. Wypięknieje również centrum Sidziny. Powstanie tam kilka stref wypoczynku. Zaprojektowano ścieżki spacerowe, nawiązujące do już istniejących. Pojawią się ławki i kosze na śmieci. Zaplanowano także budowę siłowni zewnętrznej i „ścieżki zdrowia”. W części parku pojawi się plac zabaw dla najmłodszych, który od ulicy odgrodzą nowe nasadzenia.
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteres ... » więcej 2018-12-16, godz. 08:00 W listopadzie bezrobocie w powiecie głubczyckim spadło, ale minimalnie. To historyczny rezultat Niewielki, ale jednak spadek. Po raz pierwszy w historii Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach w listopadzie zmalało bezrobocie. W ubiegłym miesiącu w pośred ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:45 Wybuchowy Explomet skorzystał z pieniędzy na innowacje. Ma zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju Opolska firma Explomet uruchomiła zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju. Obiekt ma stwarzać nowe możliwości wykonywania technologii stowarzyszonych ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 "Stop szarej strefie". Pod lupą kontrolerów tym razem znalazły się kluby nocne i targowisko Mandaty na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych to efekt kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w klubach nocnych w po ... » więcej 2018-12-15, godz. 10:30 Budżet powiatu strzeleckiego na rok 2019: dużo inwestycji, ale pieniędzy za mało Znany jest już kształt budżetu powiatu strzeleckiego na przyszły rok. Do kasy starostwa wpłynie 90 mln zł, wydać trzeba będzie o 7 mln więcej. Dziurę budżetow ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:00 Arriva: decyzja o rezygnacji z kursowania autobusów podtrzymana. Wicemarszałek: nie oznacza to, że transport publiczny ... Firma autobusowa Arriva 30 czerwca przyszłego roku wycofuje się z kursowania w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i prudnickim. Dzisiaj (14.12) na temat decyz ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:30 Gdyby nie pomoc unijna, nie byłoby remontów dróg czy szkół. Jak Opolszczyzna wykorzystała pieniądze z Brukseli? Z 4 miliardów złotych, które województwo opolskie otrzymało z Unii Europejskiej, blisko 1,5 mld złotych wypłacono już samorządom i firmom, a na drugie tyle po ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Zakład UFI Filters w Opolu otwarty. Produkcja testowa ruszy w czerwcu UFI Filters otworzył nowy zakład produkujący wymienniki ciepła w samochodach. Firma wybudowała halę produkcyjną o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych na ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:47 Gmina Pokój rozwija się dzięki unijnym dotacjom Niewielka gmina Pokój posiadając mały budżet, aby rozwijać się musi sięgać po pieniądze unijne. Samorząd realizuje łącznie kilkadziesiąt projektów z dofinanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »