Radio Opole » Gospodarka
2018-07-23, 19:30 Autor: Joanna Matlak

Trwają poszukiwania firmy, która wybuduje kładkę nad kanałem Ulgi. Ratusz ogłosił drugi przetarg

Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Opole chce budować kładkę pieszo-rowerową nad kanałem Ulgi, ale wciąż nie ma wykonawcy. W ratuszu rozpisano drugi przetarg, bo przy pierwszym podejściu okazało się, że złożone oferty znacznie przekroczyły możliwości finansowe miasta. Opole zapisało na ten cel ponad 13 milionów złotych, natomiast najniższa oferta opiewała na ponad 23 mln.
- Drugi przetarg został ogłoszony w formule „optymalizuj i buduj” co daje wykonawcy możliwość zaproponowania rozwiązania, które może okazać się tańsze – mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Analizując zakres i dokumentację, którą przeglądaliśmy po raz wtóry, doszliśmy do wniosku, że parametry, które były w pierwszym przetargu, były nieco na wyrost. Dajemy teraz możliwość zoptymalizowania tego rozwiązania, stąd liczymy na to, że cena będzie niższa - mówi Stelnicka.

Kładka pieszo-rowerowa w ciągu ul. Bolkowskiej ma połączyć dwa brzegi nad kanałem Ulgi. Nie będzie to droga samochodowa, z wyjątkiem nagłych sytuacji kiedy musiałaby skorzystać z niej np. karetka.

Kładka jest częścią większego projektu, czyli budowy centrów przesiadkowych w Grotowicach i na Zaodrzu. W ramach tej inwestycji pozyskano dofinansowanie z Aglomeracji Opolskiej, natomiast są kłopoty z decyzją środowiskową. Została wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, natomiast Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uznał, że powinien to zrobić inny organ, czyli prezydent.

W ratuszu nie ma jednak obaw o utratę dofinansowania unijnego, ponieważ inwestycję wydłużono do 2019 roku.

- Jeżeli nie będziemy w stanie zrealizować tej inwestycji, nie uzyskamy pozwoleń na budowę, to pewnie będzie to kłopot, ale nie zakładamy, że tego nie uzyskamy. Jeżeli tej decyzji środowiskowej nie obronimy, to wniesiemy o nową - dodaje wiceprezydent Stelnicka.

Ratusz zakłada, że kładka będzie gotowa w połowie przyszłego roku.

Gospodarka

2020-09-20, godz. 20:00 Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa, w planach ma kolejne drobne remonty Przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie i ulica Jaryszowska w Zimnej Wódce zostaną przebudowane. Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa i realizuje zaplanowane… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 W listopadzie mieszkańcy gminy Strzeleczki skorzystają z nowego PSZOKU. Inwestycja czeka na odbiory techniczne PSZOK w gminie Strzeleczki już gotowy. Inwestycja czeka teraz na odbiory techniczne i niezbędne pozwolenie na użytkowanie obiektu. Do tej pory śmieci, które… » więcej 2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***