Radio Opole » Gospodarka
2018-07-23, 19:30 Autor: Joanna Matlak

Trwają poszukiwania firmy, która wybuduje kładkę nad kanałem Ulgi. Ratusz ogłosił drugi przetarg

Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Kładka nad Kanałem Ulgi. Wizualizacja [mat. UM Opole]
Opole chce budować kładkę pieszo-rowerową nad kanałem Ulgi, ale wciąż nie ma wykonawcy. W ratuszu rozpisano drugi przetarg, bo przy pierwszym podejściu okazało się, że złożone oferty znacznie przekroczyły możliwości finansowe miasta. Opole zapisało na ten cel ponad 13 milionów złotych, natomiast najniższa oferta opiewała na ponad 23 mln.
- Drugi przetarg został ogłoszony w formule „optymalizuj i buduj” co daje wykonawcy możliwość zaproponowania rozwiązania, które może okazać się tańsze – mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Analizując zakres i dokumentację, którą przeglądaliśmy po raz wtóry, doszliśmy do wniosku, że parametry, które były w pierwszym przetargu, były nieco na wyrost. Dajemy teraz możliwość zoptymalizowania tego rozwiązania, stąd liczymy na to, że cena będzie niższa - mówi Stelnicka.

Kładka pieszo-rowerowa w ciągu ul. Bolkowskiej ma połączyć dwa brzegi nad kanałem Ulgi. Nie będzie to droga samochodowa, z wyjątkiem nagłych sytuacji kiedy musiałaby skorzystać z niej np. karetka.

Kładka jest częścią większego projektu, czyli budowy centrów przesiadkowych w Grotowicach i na Zaodrzu. W ramach tej inwestycji pozyskano dofinansowanie z Aglomeracji Opolskiej, natomiast są kłopoty z decyzją środowiskową. Została wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, natomiast Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uznał, że powinien to zrobić inny organ, czyli prezydent.

W ratuszu nie ma jednak obaw o utratę dofinansowania unijnego, ponieważ inwestycję wydłużono do 2019 roku.

- Jeżeli nie będziemy w stanie zrealizować tej inwestycji, nie uzyskamy pozwoleń na budowę, to pewnie będzie to kłopot, ale nie zakładamy, że tego nie uzyskamy. Jeżeli tej decyzji środowiskowej nie obronimy, to wniesiemy o nową - dodaje wiceprezydent Stelnicka.

Ratusz zakłada, że kładka będzie gotowa w połowie przyszłego roku.

Gospodarka

2019-10-22, godz. 21:00 Opole: program"Restart" pomaga wyjść z bezrobocia Program 'Restart' w Opolu pokazuje, że długotrwale bezrobotni mogą wrócić na rynek pracy. Za pieniądze unijne i miasta utworzono warsztat tapicerski, krawieck ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:00 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega przed fałszywymi e-mailami Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega opolskich przedsiębiorców przed otwieraniem podejrzanych wiadomości mailowych, które rzekomo miały być wysłane pr ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Politechnika Opolska podpisała umowę z ZUS. Porozumienie zagwarantuje staże dla studentów Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania PO gościł dzisiaj (22.10) wiceprezes ZUS, Paweł Jaroszek. Ze strony PO umowę podpisał rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc. » więcej 2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »