Radio Opole » Gospodarka
2018-07-19, 14:37 Autor: Joanna Matlak

Wciąż nie ma wykonawcy. Ruszył trzeci przetarg na "Arkadię" w Opolu

Inwestycja dla seniorów. W Opolu powstaną mieszkania chronione, dom dziennego pobytu i pomoc dla chorych [mat. UM Opole]
Inwestycja dla seniorów. W Opolu powstaną mieszkania chronione, dom dziennego pobytu i pomoc dla chorych [mat. UM Opole]
Dwa przetargi nie przyniosły skutku, władze miasta ogłosiły więc trzeci. Opole chce budować kompleks dla seniorów „Arkadia”, ale wykonawcy wciąż nie wyłoniono. Ceny, które proponują firmy są za wysokie.
Do pierwszego przetargu zgłosiła się firma Energopol Trade, która chciała ponad 9 mln złotych. Przy drugim podejściu Energopol chciał już prawie 11 milionów, a drugi oferent, firma Tech Bud zaproponowała kwotę 9,8 mln złotych.

Cena najkorzystniejszej oferty jednak przewyższa możliwości budżetowe miasta o 1,5 mln złotych, więc postępowanie unieważniono.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy jeszcze raz spróbowali. Teraz warunki są nieco inne od pierwszego przetargu, dlatego, że rozłożyliśmy tę inwestycję na dwa lata, czyli rozpoczęlibyśmy w tym roku, a skończyli w przyszłym. Natomiast pierwszy przetarg zakładał realizację w tym roku, więc potencjalni wykonawcy biorąc pod uwagę fakt, że mieliby się zmieścić jeszcze w tym roku, być może kalkulowali sobie wyższe koszty - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Wyniki trzeciego przetargu mają być znane w sierpniu.

W ramach inwestycji na osiedlu Dambonia ma powstać dom dziennego pobytu, dom samopomocy i 15 mieszkań chronionych. Kompleks będzie się mieścił w budynku, w którym niegdyś znajdowało się Pogotowie Opiekuńcze.
Małgorzata Stelnicka

Gospodarka

2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej 2019-04-17, godz. 17:35 Panie mogą się starać o ponowne wyliczenie emerytury. Na złożenie wniosku pozostał niecały tydzień Do 23 kwietnia kobiety, które urodziły się w 1953 roku mają czas, aby korzystnie przeliczyć emeryturę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może ustalić nową wysoko ... » więcej 2019-04-17, godz. 15:00 Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na ty ... » więcej 2019-04-16, godz. 21:30 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. 22,5 tysiąca osób pozostaje bez pracy, co stanowi połowę liczby bezrobotnych sprzed ... - Od kilku lat mamy w regionie systematyczny spadek bezrobocia, a obecnie parametr nie przekracza 6,3 procent - podkreślił w Loży Radiowej Piotr Wach, radny s ... » więcej 2019-04-16, godz. 19:00 Fabryka mebli w Wołczynie ma dać 200 miejsc pracy. Połowę kadry mogą stanowić kobiety Nawet 100 kobiet z Wołczyna i okolic znajdzie zatrudnienie w budowanej fabryce Grupy Meblowej HK. Prace budowlane są zaawansowane, a cała inwestycja, według z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »