Radio Opole » Gospodarka
2017-12-07, 22:00 Autor: Joanna Matlak

Włoski inwestor odrzucony. Opole poszuka innego wykonawcy obwodnicy Piastowskiej

obwodnica piastowska © (fot. Urząd Miasta w Opolu)
obwodnica piastowska © (fot. Urząd Miasta w Opolu)
Opole odrzuciło ofertę włoskiej firmy CIPA na wykonanie obwodnicy Piastowskiej w Opolu. Włosi deklarowali, że trasę łączącą ul. Niemodlińską z obwodnicą Północną wybudują do końca lipca 2019 roku. Urząd Miasta Opola jednak wycofał się ze współpracy z inwestorem, który zaproponował najtańszą ofertę w wysokości 114 mln złotych.
- Ta oferta nie spełniła naszych oczekiwań – mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor MZD w Opolu.

- Zawierała pewne nieprawidłowości, które wykluczają ją z dalszego postępowania. To dzisiaj nastąpiło, więc w tej chwili weryfikujemy pozostałe oferty i będziemy się starali z nich wyłonić wykonawcę. O szczegółach nie mogę mówić, bo to jeszcze będzie kwestia być może odwołania w KIO, jeśli firma podejmie taką decyzję, a jeżeli nie, to może to stanowić też naruszenie ich interesu. Niemniej nie spełnia to tego, co byśmy sobie życzyli od tej oferty - mówi Bahryj.

MZD zakłada, że łopata pod budowę obwodnicy zostanie wbita w maju 2018 roku, jednak jeśli włoska firma odwoła się do Krajowej Izby Odwoławczej, rozpoczęcie inwestycji może się opóźnić.
Zbigniew Bahryj

Gospodarka

2017-12-18, godz. 07:30 Nowy dworzec PKS w Głubczycach powstanie do połowy przyszłego roku Zbyt drogie oferty przetargowe spowodowały, że w tym roku nie powstał w Głubczycach nowy dworzec PKS. Władze powiatu, które nadzorują projekt, unieważniły prz ... » więcej 2017-12-18, godz. 07:00 Głubczyce: Bezrobocie spada, ale nadal jest najwyższe na Opolszczyźnie Bezrobocie w powiecie głubczyckim nadal spada, ale z drugiej strony jest najwyższe w całym województwie. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach ... » więcej 2017-12-17, godz. 12:30 Darmowy odbiór odpadów komunalnych zlikwiduje dzikie wysypiska? W miejscu dzikiego wysypiska w Racławicach Śląskich powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Na peryferiach tej wioski inwestycję tę zrealizuj ... » więcej 2017-12-17, godz. 08:00 Opole inwestuje w strefy ekonomiczne. Będą nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i dodatkowe zasilanie Rok 2018 w opolskich strefach ekonomicznych upłynie pod znakiem nie tylko ciągłego poszukiwania inwestorów ale i inwestycji w poprawę infrastruktury. Zgodnie ... » więcej 2017-12-16, godz. 10:40 Brzeg z wysokim budżetem, ale też z planowanym sporym długiem Remont amfiteatru i Brzeskiego Centrum Kultury, realizacja strategii niskoemisyjnej a także rozwój terenów zielonych w mieście - to najważniejsze inwestycje p ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:08 Przodownik Pracy i Inwestycja Roku - OCRG podsumowało rok Nowe inwestycje, miejsca pracy, a także wyzwania z jakimi przyszło się mierzyć w 2017 roku - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowało rok z perspektywy ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:00 Mamy coraz mniej stanowisk pracy przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych Niepełnosprawni mężczyźni mają na Opolszczyźnie większe problemy ze znalezieniem pracy niż kobiety z dysfunkcjami. Urząd Statystyczny w Opolu sprawdził, jak z ... » więcej 2017-12-15, godz. 19:30 Bezrobotni i przedsiębiorcy nie narzekają na brak pieniędzy z pośredniaka Bezrobocie jest najniższe od ponad dekady, firmy zwiększają zatrudnienie. Kończący się rok jest pomyślny dla rynku pracy w powiecie prudnickim. Nie zabrakło p ... » więcej 2017-12-15, godz. 15:00 Więcej upraw, mniej lasów. Raport urzędu statystycznego Lasów w regionie nam ubywa, za to gruntów rolnych mamy coraz więcej - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Opolu. » więcej 2017-12-15, godz. 12:30 Przesunięcie terminu otwarcia ofert na budowę obwodnic Myśliny i Niemodlina Termin otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Myśliny został przesunięty na piątek 22 grudnia. Przetarg dotyczy ponad 3-kilometrowego odcinka, który b ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »