Radio Opole » Gospodarka
2017-10-19, 15:15 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Po 12 latach starań oleska "Śmietankówka" trafia do sklepów

Produkcja oleskiej śmietankówki [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Produkcja oleskiej śmietankówki [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Oleska "Śmietankówka" trafiła na póki sklepowe. Aż 12 lat oleska mleczarnia starała się o pozwolenie na sprzedaż śmietankowego trunku.
Jak wyjaśnia prezes oleskiej mleczarni, tak długie oczekiwanie to standardowa procedura, ponieważ zakład musiał zebrać bardzo obszerną dokumentację. Udało się w tym roku, ale mleczarnia czekała i wypuściła na rynek nowy produktu dopiero teraz, w rocznicę 110-lecia powstania mleczarni. Z mikrofonem "Radia Opole" odwiedziliśmy halę produkcji "śmietankówki".

- Zaczynamy od pobrania śmietanki 30%, następnie mieszamy to z cukrem i ze specjalnymi dodatkami, których nie mogę zdradzić, dodajemy do tego spirytus i tak pokrótce powstaje "śmietankówka" oleska - tłumaczy pracownik produkcji Jacek Kosiński.

Wilhelm Beker, prezes oleskiej mleczarni przyznaje, że choć trunek jest w sprzedaży od kilku dni to już cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Kilkaset butelek zdążyliśmy sprzedać przez te 3 dni, nie oczekiwaliśmy, że to akurat aż tyle będzie, ale jesteśmy na to przygotowani, możemy produkować codziennie. Zobaczymy, czy klienci tylko na chwilę rzucili się na ten produkt - dodaje.

Receptura wytwarzania oleskiej "śmietankówki" jest niezmienna od 50 lat.
Jacek Kosiński
Wilhelm Beker

Gospodarka

2018-10-22, godz. 12:30 PKS Strzelce Opolskie wymienia autobusy na nowe Dwa nowe autobusy przyjechały do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Do końca listopada pojawić się ma kolejnych 13. Wymiana taboru prowadzona jest w ramach projekt ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:00 Są pieniądze do wzięcia. Ruszył nowy nabór wniosków do programu "Rybactwo i Morze" Do 2 listopada przyjmowane będą wnioski do programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Nabór koordynuje Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna'. Tym razem ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:15 Nowy system - rosną wpływy. ZUS podsumowuje e-składkę Znacząco mniej błędów w rozliczeniach i wyraźnie wyższe oraz regularne sumy wpłat - tak pierwsze trzy kwartały obowiązywania systemu e-składek ocenia Zakład U ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:00 Wyremontowany oddział chirurgii oraz nowoczesny tomograf ma do dyspozycji Uniwersytecki Szpital Kliniczny Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Lecznica zyskała też bardzo no ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej 2018-10-19, godz. 07:30 Pierwsza biogazownia na południu regionu czeka na rządowe decyzje Od rozstrzygnięcia rządowej aukcji energetycznej uzależniona jest przyszłość biogazowni w Prężynce, na terenie gminy Lubrza. Jej budowa ruszyła w kwietniu. Do ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Czy Polacy są zainteresowani zakładaniem firm w Czechach? Mniej restrykcyjne kontrole, przyjaźniejszy system podatkowy i inne nastawienie urzędników do przedsiębiorców - to najczęstsze przyczyny rejestracji polskich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »