Radio Opole » Gospodarka
2017-10-19, 15:15 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Po 12 latach starań oleska "Śmietankówka" trafia do sklepów

Produkcja oleskiej śmietankówki [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Produkcja oleskiej śmietankówki [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Oleska "Śmietankówka" trafiła na póki sklepowe. Aż 12 lat oleska mleczarnia starała się o pozwolenie na sprzedaż śmietankowego trunku.
Jak wyjaśnia prezes oleskiej mleczarni, tak długie oczekiwanie to standardowa procedura, ponieważ zakład musiał zebrać bardzo obszerną dokumentację. Udało się w tym roku, ale mleczarnia czekała i wypuściła na rynek nowy produktu dopiero teraz, w rocznicę 110-lecia powstania mleczarni. Z mikrofonem "Radia Opole" odwiedziliśmy halę produkcji "śmietankówki".

- Zaczynamy od pobrania śmietanki 30%, następnie mieszamy to z cukrem i ze specjalnymi dodatkami, których nie mogę zdradzić, dodajemy do tego spirytus i tak pokrótce powstaje "śmietankówka" oleska - tłumaczy pracownik produkcji Jacek Kosiński.

Wilhelm Beker, prezes oleskiej mleczarni przyznaje, że choć trunek jest w sprzedaży od kilku dni to już cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Kilkaset butelek zdążyliśmy sprzedać przez te 3 dni, nie oczekiwaliśmy, że to akurat aż tyle będzie, ale jesteśmy na to przygotowani, możemy produkować codziennie. Zobaczymy, czy klienci tylko na chwilę rzucili się na ten produkt - dodaje.

Receptura wytwarzania oleskiej "śmietankówki" jest niezmienna od 50 lat.
Jacek Kosiński
Wilhelm Beker

Gospodarka

2018-07-16, godz. 18:00 Muszą przeszkolić większą liczbę pracowników albo zwrócą dotację Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki sięgając po pieniądze z Brukseli założyło, że w tym roku na zdobywanie nowych kwalifikacji wśród 6 tysięcy pracowników fir ... » więcej 2018-07-16, godz. 10:00 Gmina Tarnów Opolski chce ściągać do siebie inwestorów Park Technologiczno-inwestycyjny pomiędzy miejscowościami Przywory a Kąty Opolskie jest już uzbrojony. Na razie działa tam jedna firma, ale zainteresowanie in ... » więcej 2018-07-15, godz. 19:00 Nysa: tereny po FSO będą ściągać przedsiębiorców Tereny po byłej FSO dla przedsiębiorców. Gmina rozpoczyna prace, które mają zwiększyć atrakcyjność gruntów. Na początku roku przeprowadzono prace przygotowawc ... » więcej 2018-07-15, godz. 16:30 Z nowego PSZOK-u w Gorzowie Śląskim skorzystają też mieszkańcy gminy Radłów Do lutego przyszłego roku potrwa budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gorzowie Śląskim. Będą z niego korzystać również mieszkańcy gminy Rad ... » więcej 2018-07-15, godz. 14:00 Trwa przygotowanie działek pod zabudowę wielorodzinną w Kietrzu. Czy znajdą się zainteresowani deweloperzy? Kietrz przygotowuje działki pod budowę wielorodzinną. Chodzi o pięć terenów położonych w różnych częściach miasta. Część z nich znajduje się w bezpośrednim są ... » więcej 2018-07-15, godz. 11:30 W ramach programu "Lider" zostanie zorganizowanych 14 wydarzeń. LGD "Dolina Stobrawy" przyznała dofinansowania Głównym zadaniem jest integracja małych lokalnych społeczności. Lokalna Grupa Działania 'Dolina Stobrawy' rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu 'Lider'. W jeg ... » więcej 2018-07-15, godz. 07:30 Oferta o 4,5 miliona większa od kosztorysu nie martwi władz Krapkowic. Wciąż szykują się do adaptacji mostu Cztery firmy zadeklarowały chęć adaptacji nieczynnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie do lokalnego ruchu samochodowego. Kosztorys samorządu gminnego m ... » więcej 2018-07-14, godz. 16:30 Głubczyce też chcą mieć tężnię. To zwycięski projekt I budżetu obywatelskiego Głubczyce będą kolejnym miastem Opolszczyzny, w którym zostanie zainstalowana tężnia. Projekt jej wybudowania wygrał w I gminnej edycji budżetu obywatelskiego ... » więcej 2018-07-14, godz. 12:30 Do dwóch razy sztuka. Niebawem ruszy budowa kanalizacji dla gminy Baborów Wymiana wodociągu, budowa oczyszczalni ścieków, przepompowni i sieci sanitarnej. Dziećmarów w gminie Baborów zostanie skanalizowany. Gmina rozstrzygnęła drugi ... » więcej 2018-07-14, godz. 06:32 Strefa w Radzikowicach wypełni się inwestorami? "Umicore działa jak magnes" Coraz więcej firm jest zainteresowanych inwestowaniem w Nysie. Jak mówi burmistrz miasta, Kordian Kolbiarz, pomogła w tym informacja o budowie zakładu belgijs ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »