Radio Opole » Gospodarka
2017-10-19, 15:15 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Po 12 latach starań oleska "Śmietankówka" trafia do sklepów

Produkcja oleskiej śmietankówki [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Produkcja oleskiej śmietankówki [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Oleska "Śmietankówka" trafiła na póki sklepowe. Aż 12 lat oleska mleczarnia starała się o pozwolenie na sprzedaż śmietankowego trunku.
Jak wyjaśnia prezes oleskiej mleczarni, tak długie oczekiwanie to standardowa procedura, ponieważ zakład musiał zebrać bardzo obszerną dokumentację. Udało się w tym roku, ale mleczarnia czekała i wypuściła na rynek nowy produktu dopiero teraz, w rocznicę 110-lecia powstania mleczarni. Z mikrofonem "Radia Opole" odwiedziliśmy halę produkcji "śmietankówki".

- Zaczynamy od pobrania śmietanki 30%, następnie mieszamy to z cukrem i ze specjalnymi dodatkami, których nie mogę zdradzić, dodajemy do tego spirytus i tak pokrótce powstaje "śmietankówka" oleska - tłumaczy pracownik produkcji Jacek Kosiński.

Wilhelm Beker, prezes oleskiej mleczarni przyznaje, że choć trunek jest w sprzedaży od kilku dni to już cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Kilkaset butelek zdążyliśmy sprzedać przez te 3 dni, nie oczekiwaliśmy, że to akurat aż tyle będzie, ale jesteśmy na to przygotowani, możemy produkować codziennie. Zobaczymy, czy klienci tylko na chwilę rzucili się na ten produkt - dodaje.

Receptura wytwarzania oleskiej "śmietankówki" jest niezmienna od 50 lat.
Jacek Kosiński
Wilhelm Beker

Gospodarka

2017-11-17, godz. 18:28 Start-up na start. Opolski PNT czeka na pomysłowych biznesmenów Jeszcze tylko do poniedziałku (20.11) opolanie, którzy mają pomysł na rokujący biznes mogą zgłosić się do konkursu organizowanego przez Park Naukowo-Technolog ... » więcej 2017-11-17, godz. 11:01 ZUS listy pisze, opolanie nie odbierają Blisko 9 tysięcy listów z nowym numerem rachunku składkowego wróciło do opolskiego ZUS. Korespondencję zakład kieruje do przedsiębiorców w związku ze zmianami ... » więcej 2017-11-16, godz. 21:48 "Syzyfy" zostały wręczone. Znamy pracodawców roku powiatu nyskiego W Nyskim Domu Kultury wyłoniono tegorocznych laureatów konkursu Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego. Statuetki 'Nyskich Syzyfów' powędrowały do czterech firm. » więcej 2017-11-16, godz. 21:40 Opolska Unia Eksporterów, czyli chwalić swoje i obalać mity Opolskie firmy chcą wspólnie zdobywać rynki zbytu na świecie. W tym celu założono Unię Eksporterów, którą obecnie tworzy 20 przedsiębiorców i Opolskie Centrum ... » więcej 2017-11-16, godz. 16:30 Gminy zbuntowały się przeciw zarządzeniu burmistrza Nysy. Nie pojadą na rozmowy 11 gmin sprzeciwia się podwyżkom, które swoim zarządzeniem wprowadził burmistrz Nysy. Według wyliczeń samorządowców mają one wynieść ponad 40 procent. Chodzi ... » więcej 2017-11-16, godz. 13:30 Wojewódzki konwent dyrektorów PUP w Nysie. Gościem wiceminister Stanisław Szwed O przyszłości rynku pracy, problemach związanych z bezrobociem, ale tez brakiem pracowników, a także o planowanych zmianach w ustawie o zatrudnieniu rozmawial ... » więcej 2017-11-16, godz. 06:00 W Głubczycach bezrobocie spadło poniżej 11 procent Październik był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano spadek bezrobocia w powiecie głubczyckim. Według danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach, w ub ... » więcej 2017-11-15, godz. 17:00 Lewin Brzeski zainwestuje w nowe oświetlenie. Ponad tysiąc lamp zostanie wymienionych Samorząd od kilku miesięcy prowadził w tej sprawie negocjacje z Tauronem. Teraz dzięki porozumieniu na wszystkich drogach na terenie gminy zostaną zamontowane ... » więcej 2017-11-15, godz. 14:20 W Branicach chcą nowego przeznaczenia gruntów. Trwają konsultacje z mieszkańcami Na trzy rodzaje podzielone będą tereny w Branicach przy okazji przygotowywania nowego studium uwarunkowań i kierunku zagospodarowania przestrzennego gminy. To ... » więcej 2017-11-15, godz. 08:15 Nowe technologie w służbie strategicznych decyzji gospodarczych O Systemach Informacji Geograficznej rozmawiano na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. To wszystko w ramach obchodzonego na całym świecie GIS Day. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »