Radio Opole » Gospodarka
2017-09-14, 14:15 Autor: Monika Pawłowska

Inwestor z Ameryki Południowej w Opolu. Na początek proponuje 30 etatów

Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Brazylijska firma z branży technologicznej inwestuje w Opolu. W październiku Stefanini otworzy swoje centrum usług przy ulicy Wrocławskiej.
Do końca roku ma tam zatrudnić 30 osób, a w przyszłym liczba ta ma wzrosnąć nawet do 100.

- To wielkie wyróżnienie dla miasta, bo tak daleko, czyli na kontynent Ameryki Południowej, Opole jeszcze nie sięgało - podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Do tej pory mieliśmy do czynienia z inwestorami z Europy Zachodniej, ostatnio też z Chin, ale z tak daleka jeszcze do Opola nikt nie dotarł. Cieszy nas to, że dobra opinia o mieście tak daleko się niesie. Dzięki temu pojawiają się nowe dobrze płatne etaty w pracy biurowej. Staramy się bowiem tak kreować rynek pracy, żeby pojawiali się inwestorzy z różnych branż, a nie tylko z tej sfery przemysłowej - tłumaczy.

Stefanini zajmuje się wspieraniem firm w wykorzystywaniu wiedzy informatycznej do ich rozwoju, istnieje od 30 lat i zatrudnia w 39 krajach blisko 22 tysiące pracowników.

- Opole wybraliśmy jako strategiczne miejsce na podstawie półrocznej analizy - mówi Łukasz Domarecki z oddziału firmy w Krakowie.

- Były dwa podstawowe kryteria, czyli doskonały poziom języka niemieckiego oraz dostępność kadry reprezentującej wysoką kulturę pracy i zaangażowanie. Dodałem natomiast tutaj jeszcze jedno kryterium, czyli otwartość miasta na BPO i w tym wypadku, to co żeśmy tutaj doświadczyli w Opolu, przekroczyło nasze oczekiwania - wyjaśnia.

Przedstawiciele nowego inwestora w Opolu dodają, że od kandydatów do pracy nie wymagają doświadczenia i kompetencji w zakresie IT, ale przede wszystkim znajomości języka niemieckiego i pozytywnego nastawienia. Oferują także szeroki pakiet szkoleń.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Domarecki

Gospodarka

2018-02-24, godz. 18:01 Pracodawcy mogą szykować wnioski o szkolenia pracowników. 700 tysięcy w puli Pracodawcy znów będą mogli starać się o pieniądze na dodatkowe szkolenia pracowników. Powiatowy Urząd Pracy w Opolu poinformował, że tegoroczny nabór w ramach ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 120 zadań do 2022 roku. Taki plan pracy ma opolski WiK Blisko 120 zadań związanych z budową i renowacją sieci wodnej i kanalizacyjnej zrealizuje do 2022 roku opolski WIK. Część w ramach obliczonego na około 150 mi ... » więcej 2018-02-24, godz. 10:07 Spada bezrobocie wśród osadzonych - rosną wpływy m.in. na fundusz alimentacyjny Już ponad połowa osadzonych w Areszcie Śledczym w Opolu oraz podległych mu jednostkach przy Partyzanckiej w Opolu i w Turawie pracuje zawodowo. Bezrobocie wśr ... » więcej 2018-02-23, godz. 16:24 Lepsza praca dla Opolan. Konferencja RdO Samorząd, biznes i uczelnie - na tych trzech filarach oparto dziś (23.03) konferencję pt. Lepsza praca dla Opolan. Wydarzenie zorganizował klub radnych Razem ... » więcej 2018-02-23, godz. 11:53 Oszczędności w kranach opolan. W Opolu i okolicach spada zużycie wody Opolanie zużywają coraz mniej wody - wynika z danych spółki Wodociągi i Kanalizacja. Sprzedaż wody dla gospodarstw domowych w ciągu ostatnich 7 lat zmalała o ... » więcej 2018-02-22, godz. 18:45 Opolscy samorządowcy rozmawiali o strategii rozwoju regionu pod kątem finansowania z Unii Europejskiej Opracowanie strategii, analiza tego, co zostało wykonane i z czym jeszcze trzeba się zmierzyć. Opolscy samorządowcy dyskutowali o realizacji z funduszy europe ... » więcej 2018-02-22, godz. 15:00 Jest chętny na kupno starego dworca w Kolonowskiem Są spore szanse, że niszczejący dworzec kolejowy w Kolonowskiem odzyska dawny blask. Jest chętny na kupno tego obiektu. Budynek od lat stoi pusty, jedyne prac ... » więcej 2018-02-22, godz. 11:14 Pociągi towarowe ze Śląska do Kędzierzyna-Koźla pojadą znacznie szybciej Remont linii kolejowej łączącej Rybnicki Okręg Węglowy i porty na Odrze idzie pełną parą. Na odcinku Toszek Północ, Rudziniec Gliwicki, Sławięcice, Stare Koźl ... » więcej 2018-02-22, godz. 05:00 Lepiej dmuchać na zimne, dlatego w Oleśnie rozmawiali o zagrożeniu afrykańskim pomorem świń Zagrożenie afrykańskim pomorem świń zdominowało (21.02) posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oleśnie. » więcej 2018-02-21, godz. 17:26 W tym roku kluczborska pływalnia nie zostanie rozbudowana. Inwestor dał cenę dwukrotnie większą od planowanej Zamiast gruntownej przebudowy, będzie niezbędny remont. Mieszkańcy Kluczborka na zapowiadaną modernizację pływalni będą musieli poczekać około dwóch lat. Inwe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »