Radio Opole » Gospodarka
2017-09-14, 14:15 Autor: Monika Pawłowska

Inwestor z Ameryki Południowej w Opolu. Na początek proponuje 30 etatów

Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Brazylijska firma z branży technologicznej inwestuje w Opolu. W październiku Stefanini otworzy swoje centrum usług przy ulicy Wrocławskiej.
Do końca roku ma tam zatrudnić 30 osób, a w przyszłym liczba ta ma wzrosnąć nawet do 100.

- To wielkie wyróżnienie dla miasta, bo tak daleko, czyli na kontynent Ameryki Południowej, Opole jeszcze nie sięgało - podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Do tej pory mieliśmy do czynienia z inwestorami z Europy Zachodniej, ostatnio też z Chin, ale z tak daleka jeszcze do Opola nikt nie dotarł. Cieszy nas to, że dobra opinia o mieście tak daleko się niesie. Dzięki temu pojawiają się nowe dobrze płatne etaty w pracy biurowej. Staramy się bowiem tak kreować rynek pracy, żeby pojawiali się inwestorzy z różnych branż, a nie tylko z tej sfery przemysłowej - tłumaczy.

Stefanini zajmuje się wspieraniem firm w wykorzystywaniu wiedzy informatycznej do ich rozwoju, istnieje od 30 lat i zatrudnia w 39 krajach blisko 22 tysiące pracowników.

- Opole wybraliśmy jako strategiczne miejsce na podstawie półrocznej analizy - mówi Łukasz Domarecki z oddziału firmy w Krakowie.

- Były dwa podstawowe kryteria, czyli doskonały poziom języka niemieckiego oraz dostępność kadry reprezentującej wysoką kulturę pracy i zaangażowanie. Dodałem natomiast tutaj jeszcze jedno kryterium, czyli otwartość miasta na BPO i w tym wypadku, to co żeśmy tutaj doświadczyli w Opolu, przekroczyło nasze oczekiwania - wyjaśnia.

Przedstawiciele nowego inwestora w Opolu dodają, że od kandydatów do pracy nie wymagają doświadczenia i kompetencji w zakresie IT, ale przede wszystkim znajomości języka niemieckiego i pozytywnego nastawienia. Oferują także szeroki pakiet szkoleń.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Domarecki

Gospodarka

2017-09-19, godz. 19:00 Olescy radni jednogłośnie przegłosowali zakup obligacji wartych 6 mln zł Zamiast zaciągać kredyt Olesno kupi obligacje. Olescy radni na dzisiejszej (19.09) sesji jednogłośnie zgodzili się na zakup obligacji komunalnych wartych 6 mi ... » więcej 2017-09-19, godz. 16:30 Sektor usług biznesowych po raz kolejny ma zielone światło w Opolu Rozmawiają o rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu. Piąta edycja konferencji Green Light for BSS przyciągnęła do stolicy regionu specjalistów, inwest ... » więcej 2017-09-19, godz. 14:00 Nowe prawo wodne uderzy w hodowców ryb? Tak twierdzą rybacy Rybacy obawiają się zmian prawa wodnego. Chociaż udało im się wynegocjować niższą opłatę za wodę w stawach hodowlanych i jeziorach, to nie została ona zatwier ... » więcej 2017-09-19, godz. 11:35 Opolski PUP ma jeszcze pieniądze na wsparcie szkoleń w zawodach deficytowych Około 150 tysięcy złotych ma jeszcze opolski pośredniak do rozdysponowania z rezerw Krajowego Funduszu Szkoleniowego. » więcej 2017-09-18, godz. 19:05 Gmina Wilków buduje kanalizację za ponad 3 mln Kanalizacja za 3,5 mln złotych zostanie wybudowana w Pągowie w powiecie namysłowskim. Gmina finansuje budowę z własnych pieniędzy. » więcej 2017-09-18, godz. 14:40 Grodków powalczy ze smogiem. Gmina będzie dotować wymianę pieców Od dwóch miesięcy w gminie obowiązuje nowa uchwała, dzięki której grodkowianie mogą starać się o finansowe wsparcie przy wymianie pieców centralnego ogrzewani ... » więcej 2017-09-17, godz. 15:35 54. KFPP: Hotelarze muszą wczuć się w potrzeby gwiazd Kucharz musi zostać dłużej w hotelowej kuchni i być gotowy na to, że gość festiwalowy poprosi o śniadanie na przykład o godz... 14:00. Tak zdarzyło się dziś w ... » więcej 2017-09-17, godz. 14:00 Sześć projektów będzie realizowanych w ramach Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 Do budżetu na rok 2018 wpłynęło 30 projektów, po zweryfikowaniu zostało 20, które poddano konsultacjom. » więcej 2017-09-16, godz. 12:00 Elektrownia Opole: nadano imię turbinie nr 5 Teresa - takie imię nadano turbinie, która stoi już w nowym bloku nr 5 Elektrowni Opole. Tym samym oficjalnie zakończono kolejny etap budowy bloków o łącznej ... » więcej 2017-09-16, godz. 10:30 Nyski wieżowiec bezpieczny, ale na razie nie ma na niego pomysłu W czasach komuny stanowił chlubę Nysy i był pierwszym wieżowcem w mieście. Na 10 piętrach mieściły się najważniejsze pracownie i biura ZUP-u, włącznie z siedz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »