Radio Opole » Gospodarka
2017-09-14, 14:15 Autor: Monika Pawłowska

Inwestor z Ameryki Południowej w Opolu. Na początek proponuje 30 etatów

Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Brazylijska firma z branży technologicznej inwestuje w Opolu. W październiku Stefanini otworzy swoje centrum usług przy ulicy Wrocławskiej.
Do końca roku ma tam zatrudnić 30 osób, a w przyszłym liczba ta ma wzrosnąć nawet do 100.

- To wielkie wyróżnienie dla miasta, bo tak daleko, czyli na kontynent Ameryki Południowej, Opole jeszcze nie sięgało - podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Do tej pory mieliśmy do czynienia z inwestorami z Europy Zachodniej, ostatnio też z Chin, ale z tak daleka jeszcze do Opola nikt nie dotarł. Cieszy nas to, że dobra opinia o mieście tak daleko się niesie. Dzięki temu pojawiają się nowe dobrze płatne etaty w pracy biurowej. Staramy się bowiem tak kreować rynek pracy, żeby pojawiali się inwestorzy z różnych branż, a nie tylko z tej sfery przemysłowej - tłumaczy.

Stefanini zajmuje się wspieraniem firm w wykorzystywaniu wiedzy informatycznej do ich rozwoju, istnieje od 30 lat i zatrudnia w 39 krajach blisko 22 tysiące pracowników.

- Opole wybraliśmy jako strategiczne miejsce na podstawie półrocznej analizy - mówi Łukasz Domarecki z oddziału firmy w Krakowie.

- Były dwa podstawowe kryteria, czyli doskonały poziom języka niemieckiego oraz dostępność kadry reprezentującej wysoką kulturę pracy i zaangażowanie. Dodałem natomiast tutaj jeszcze jedno kryterium, czyli otwartość miasta na BPO i w tym wypadku, to co żeśmy tutaj doświadczyli w Opolu, przekroczyło nasze oczekiwania - wyjaśnia.

Przedstawiciele nowego inwestora w Opolu dodają, że od kandydatów do pracy nie wymagają doświadczenia i kompetencji w zakresie IT, ale przede wszystkim znajomości języka niemieckiego i pozytywnego nastawienia. Oferują także szeroki pakiet szkoleń.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Domarecki

Gospodarka

2018-06-22, godz. 16:15 Podpisano umowę na budowę obwodnicy Myśliny. Roboty ruszą niebawem To jedna z dłużej oczekiwanych inwestycji drogowych w naszym województwie, której od lat domagali się mieszkańcy. W urzędzie wojewódzkim podpisano umowę na bu ... » więcej 2018-06-22, godz. 06:47 Prawie 800 tysięcy złotych na skatepark w Głuchołazach. Radni zabierają głos Ruszyła budowa skateparku przy głuchołaskim kąpielisku miejskim. Pojawiły się już pierwsze komentarze ze strony radnych na temat kosztów i wykonania inwestycj ... » więcej 2018-06-21, godz. 19:00 Będzie rewitalizacja budynku UO w centrum Opola. 85 procent pieniędzy pochodzi z RPO Ponad 4 miliony 350 tysięcy przekazał zarząd województwa opolskiego na rewitalizację uniwersyteckiego budynku przy ulicy Kominka w Opolu, gdzie działa Samodzi ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:52 Sygnalizacja w Żłobiźnie na ministerialnej liście inwestycji drogowych Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 94 z drogą powiatową nr 2022, czyli na wysokości Żłobizny znalazła się na liście inwestycji Ministerstwa Infr ... » więcej 2018-06-21, godz. 09:50 Chcą przyspieszyć prace na trasie kolejowej Opole - Nysa Inwestycja na trasie kolejowej 287 Opole - Nysa może nabrać szybszego tempa. Przypomnijmy, w ramach prac, które rozpoczęły się w maju tego roku, planuje się w ... » więcej 2018-06-21, godz. 07:30 Kędzierzyn-Koźle: ul. Wojska Polskiego będzie nie do poznania! Rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Jedna z głównych arterii miasta ma nie tylko zyskać nową nawierzchnię, ale pr ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:45 Będzie remont drogi rozjechanej przez samochody, gdy służyła za objazd Przez ostatnie kilka miesięcy mieszkańcy gminy Leśnica musieli objeżdżać zamkniętą w Lichynii drogę, gdy trwał tam remont mostu. Lokalny ruch odbywał się głów ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:00 Znikną dziury na trasie Ładza-Popielów. Powiat namysłowski otrzymał rządowe wsparcie na remont drogi Blisko pół miliona złotych będzie kosztować modernizacja trasy łączącej dwa powiaty. Pod koniec roku ma być gotowy w pełni zmodernizowany odcinek drogi łącząc ... » więcej 2018-06-20, godz. 15:00 Jak zrównoważyć rozwój w regionie? Goście Politechniki Opolskiej szukają pomysłów Współpraca biznesu, nauki i samorządu jest tematem konferencji zorganizowanej przez Politechnikę Opolską. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Opolu już po raz 2 ... » więcej 2018-06-20, godz. 11:45 Są firmy chętne do przebudowy dawnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie 5 firm jest poważnie zainteresowanych adaptacją dawnego mostu kolejowego w Krapkowicach Otmęcie do ruchu kołowego. Przedsiębiorstwa złożyły pytania szczegółow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »