Radio Opole » Gospodarka
2017-09-14, 14:15 Autor: Monika Pawłowska

Inwestor z Ameryki Południowej w Opolu. Na początek proponuje 30 etatów

Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Stefanini - nowy inwestor w Opolu otworzy centrum usług [fot. Monika Pawłowska]
Brazylijska firma z branży technologicznej inwestuje w Opolu. W październiku Stefanini otworzy swoje centrum usług przy ulicy Wrocławskiej.
Do końca roku ma tam zatrudnić 30 osób, a w przyszłym liczba ta ma wzrosnąć nawet do 100.

- To wielkie wyróżnienie dla miasta, bo tak daleko, czyli na kontynent Ameryki Południowej, Opole jeszcze nie sięgało - podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Do tej pory mieliśmy do czynienia z inwestorami z Europy Zachodniej, ostatnio też z Chin, ale z tak daleka jeszcze do Opola nikt nie dotarł. Cieszy nas to, że dobra opinia o mieście tak daleko się niesie. Dzięki temu pojawiają się nowe dobrze płatne etaty w pracy biurowej. Staramy się bowiem tak kreować rynek pracy, żeby pojawiali się inwestorzy z różnych branż, a nie tylko z tej sfery przemysłowej - tłumaczy.

Stefanini zajmuje się wspieraniem firm w wykorzystywaniu wiedzy informatycznej do ich rozwoju, istnieje od 30 lat i zatrudnia w 39 krajach blisko 22 tysiące pracowników.

- Opole wybraliśmy jako strategiczne miejsce na podstawie półrocznej analizy - mówi Łukasz Domarecki z oddziału firmy w Krakowie.

- Były dwa podstawowe kryteria, czyli doskonały poziom języka niemieckiego oraz dostępność kadry reprezentującej wysoką kulturę pracy i zaangażowanie. Dodałem natomiast tutaj jeszcze jedno kryterium, czyli otwartość miasta na BPO i w tym wypadku, to co żeśmy tutaj doświadczyli w Opolu, przekroczyło nasze oczekiwania - wyjaśnia.

Przedstawiciele nowego inwestora w Opolu dodają, że od kandydatów do pracy nie wymagają doświadczenia i kompetencji w zakresie IT, ale przede wszystkim znajomości języka niemieckiego i pozytywnego nastawienia. Oferują także szeroki pakiet szkoleń.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Domarecki

Gospodarka

2017-11-21, godz. 12:00 Z unijnych pieniędzy powstaną nowe żłobki na Opolszczyźnie 200 nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych powstanie w województwie opolskim. Dotacje unijne na ten cel przyznano w ramach konkursu, który przeprowadz ... » więcej 2017-11-20, godz. 19:36 Kto w Nysie zgarnie 600 tysięcy złotych? Jedna trzecia wniosków do poprawki 15, z 22 złożonych do budżetu obywatelskiego Nysy wniosków, przeszło pomyślnie weryfikację i znalazło się na wstępnej liście pomysłów zakwalifikowanych do gło ... » więcej 2017-11-20, godz. 17:00 Drugi przetarg na budowę bloku. Będzie taniej? Po raz drugi gmina Strzelce Opolskie szuka budowniczych, którzy postawią blok. Inwestycję będą finansować jego przyszli mieszkańcy. Samorząd daje projekt i uz ... » więcej 2017-11-20, godz. 14:05 Nieprawidłowości przy budowie nowej elektrociepłowni w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu Grupa Azoty przeprowadziła audyt budowy nowej elektrociepłowni w Zakładach Azotowych Kędzierzyn. Wykazał on szereg nieprawidłowości, których miał dopuścić się ... » więcej 2017-11-20, godz. 12:29 Zatrudniają 250 osób w Opolu i planują kolejne nabory. Właśnie otworzyli nową siedzibę Uroczyście otwarto nową siedzibę Ista Shared Services Polska przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Firma doradza w zarządzaniu danymi o zużyciu energii i rozliczan ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:00 Inwestycja za 150 milionów złotych ruszyła. Opolskie Wodociągi mają już inżyniera kontraktu - Wszystko idzie zgodnie z planem, ale na awarie musimy być przygotowani - tak Ireneusz Jaki, prezes WiK Opole odpowiada na pytanie o postęp prac przy moderni ... » więcej 2017-11-19, godz. 21:34 Główny Inspektor Pracy o zmianach w kodeksie pracy - Końca 'śmieciówek' nie przewiduję, bo, to wymaga zmiany kodeksu cywilnego, ale w kodeksie pracy można wprowadzić ułatwienia dla osób pracujących na umowy cy ... » więcej 2017-11-19, godz. 06:00 W jakich sprawach trzeba zwrócić się do oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa? Wszystkie kompetencje Agencji Nieruchomości Rolnych i część obowiązków Agencji Rynku Rolnego skupia Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. » więcej 2017-11-18, godz. 20:55 Do OCRG puka coraz więcej inwestorów. Przoduje branża spożywcza i automotiv Zwiększyło się zainteresowanie inwestorów Opolszczyzną. Do połowy listopada liczba ofert dotyczących możliwości zainwestowania w województwie jest większa niż ... » więcej 2017-11-18, godz. 16:30 PIP sprawdza kto nie płaci pracownikom minimalnych stawek 12,5 tysiąca kontroli przeprowadziła inspekcja pracy w pierwszych trzech kwartałach tego roku sprawdzając czy pracodawcy stosują się do nowych przepisów dotyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »