Radio Opole » Gospodarka
2017-08-19, 15:39 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Inwestycje w turystykę w Głuchołazach. Remont schroniska na Górze Chrobrego rozpocznie się jesienią

Schronisko na Górze Chorbrego w Głuchołazach [fot. UM w Głuchołazach]
Schronisko na Górze Chorbrego w Głuchołazach [fot. UM w Głuchołazach]
Schronisko na Górze Chrobrego w Głuchołazach, które od wielu lat stało puste, wreszcie zostanie wyremontowane. Obiekt ma nowego gospodarza.
Jak informuje Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz teraz powstaje dokumentacja budowlana obiektu, a już we wrześniu ma się tam pojawić ekipa remontowa.

- Jesteśmy już po słowie z nadleśnictwem, bo z jednej strony do schroniska można dojechać terenami gminnymi, z drugiej strony od lasu. Każda z instytucji chce zapewnić takie warunki, żeby inwestor mógł wyremontować ten obiekt. Na razie wszystko wygląda optymistycznie, nie chce zapeszać, trzymajmy kciuki, może na wiosnę będziemy mieć drugie schronisko górskie na Opolszczyźnie – mówi Sambor.

Schronisko to jednak nie jedyny niszczejący obiekt w centrum zdrojowym Głuchołaz. W równie złym stanie jest też budynek "Polonii". Dodatkowo dawny hotel ma wielomilionowe obciążenie hipoteki.

- Jeśli wszystko dobrze pójdzie to na wiosnę odbędzie się licytacja komornicza obiektu już bez tego obciążenia hipoteki - dodaje wiceburmistrz. - Myślę, że znajdzie się nabywca, a jeśli nie to nawet jako gmina rozważamy kupno, chociaż gmina nie powinna prowadzić działalności gospodarczej, bo łatwo jest za publiczne pieniądze konkurować z prywatnym biznesem, ale żeby uratować ten obiekt i znaleźć innego inwestora rozważamy taką opcje - wyjaśnia.

Według ostatnich informacji hipoteka Polonii jest obciążona na około 10 milionów złotych.
Roman Sambor
Roman Sambor 2

Gospodarka

2022-05-28, godz. 11:31 "Zajmiemy się obszarami, które są pod ochroną opolskiego konserwatora zabytków". Prudnik przystępuje do prac związanych… Wykonanie robót pielęgnacyjnych, wycinki i nowych nasadzeń - to prace, które zostaną zrealizowane na zabytkowym drzewostanie w parku miejskim i cmentarzu… » więcej 2022-05-27, godz. 14:00 Ulica Strzelecka w Domaszowicach oddana do użytku. Będzie bezpieczniej Mieszkańcy Domaszowic mogą już korzystać z nowej drogi. Starostwo Powiatowe w Namysłowie zakończyło przebudowę ulicy Strzeleckiej. Powstał na niej zupełnie… » więcej 2022-05-27, godz. 11:15 Ulice Klonowa, Kasztanowa i Sosnowa w Namysłowie będą droższe, niż zakładano Będzie drożej, niż zakładano. Mowa o budowie trzech ulic: Klonowej, Kasztanowej i Sosnowej na osiedlu Leśnym w Namysłowie. Gmina, która przygotowywała… » więcej 2022-05-26, godz. 17:07 Prezes WiK Ireneusz Jaki został zawieszony w swoich obowiązkach. "Będę się od decyzji rady nadzorczej odwoływał" Prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki został zawieszony. Taką decyzję podjęła dziś (26.05) rada nadzorcza spółki. Podczas posiedzenia… » więcej 2022-05-26, godz. 16:30 Indywidualne podejście do młodych pracowników i autorskie programy stażowe. Wyróżniono "Firmy solidarne ze stude… Kilkanaście opolskich przedsiębiorstw zostało nagrodzonych i wyróżnionych w pierwszej edycji konkursu 'Firma solidarna ze studentami'. Celem jest skojarzenie… » więcej 2022-05-26, godz. 13:08 Grupa Azoty ZAK S.A. radzi sobie w niestabilnym otoczeniu rynkowym Grupa poinformowała, że zamknęła I kwartał 2022 r. zadowalającymi wynikami finansowymi - zyskiem netto na poziomie 253 mln zł, przychodami w wysokości… » więcej 2022-05-26, godz. 09:45 Spadek bezrobocia w kraju, ale też w regionie. Dyrektor WUP-u gościem Radia Opole Na koniec kwietnia na Opolszczyźnie było niespełna 22 tysiące osób bez pracy. » więcej 2022-05-25, godz. 16:10 Cztery opolskie gminy otrzymały rządowe dotacje na remonty lokalnych dróg Cztery opolskie gminy wyremontują lokalne drogi dzięki kolejnym dotacjom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzisiaj (25.05) w urzędzie wojewódzkim podpisano… » więcej 2022-05-25, godz. 10:00 Ponad 9 procent w górę. Rosną składki odkładane na kontach emerytalnych ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych waloryzuje składki, które są odkładane na koncie emerytalnym i na subkoncie. Dzieje się każdego roku w czerwcu. Gościem… » więcej 2022-05-24, godz. 20:30 Ciekawostki i porównania z Opolszczyzny, czyli najnowszy raport Urzędu Statystycznego W ubiegłym roku było chłodniej niż 21 lat temu. Między innymi taką ciekawostkę odnośnie klimatu pokazuje raport o naszym województwie, który opublikował… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »