Radio Opole » Gospodarka
2017-07-12, 20:01 Autor: Jan Poniatyszyn

Przestrzeń dla biznesu powstanie na terenie dawnej tkalni. Nowy pomysł władz Prudnika

Hala produkcyjna zlikwidowanych zakładów Frotex [zdj. Jan Poniatyszyn]
Hala produkcyjna zlikwidowanych zakładów Frotex [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kolejne, zdegradowane obiekty po zakładach Frotex chce zagospodarować gmina Prudnik. Liczy, że pomoże w tym dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Gmina jako jedyna złożyła wniosek do programu wspierającego przygotowanie terenów inwestycyjnych na obszarze pogranicza.
- Hale byłej tkalni kupiliśmy od syndyka na końcu likwidacji majątku Froteksu - mówi burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Cel jest taki, aby wyremontować te hale i przeznaczyć je do prowadzenia tam działalności gospodarczej. Ma to związek również z tym, że w powiecie prudnickim ciągle mamy wysokie bezrobocie i potrzebna jest aktywizacja przedsiębiorców, a także zmniejszanie liczby bezrobotnych. Po wykonaniu remontów hale będą wynajmowane firmom.

Już teraz do prudnickiego magistratu zgłaszają się firmy zainteresowane ulokowaniem tam swojej produkcji. Do ich dyspozycji będzie ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych pod dachem na obszarze włączonym do podstrefy ekonomicznej. Wniosek gminy do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego opiewa na blisko 6,5 mln złotych dofinansowania.
Franciszek Fejdych

Gospodarka

2017-09-20, godz. 16:39 Pośpiechem tłumaczą brak konsultacji. Czy przy budowie drogi doszło do zaniedbania? Do zaniedbania doszło przy modernizacji drogi powiatowej Niemysłowice - Szybowice. Tak wskazuje jedna z firm telekomunikacyjnych. Inwestycję za dwa miliony zł ... » więcej 2017-09-20, godz. 15:53 Spadek bezrobocia w powiecie oleskim najszybszy w całym regionie Bezrobocie w powiecie oleskim spada najszybciej w całym województwie. W sierpniu w oleskim pośredniaku zarejestrowanych było 1280 bezrobotnych, to o 55 osób m ... » więcej 2017-09-20, godz. 13:30 Remont ul. Częstochowskiej w Oleśnie będzie bardzo kosztowny Ponad 10 milionów złotych ma kosztować remont ulicy Częstochowskiej w Oleśnie. Najbardziej kosztownym elementem remontu będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ul ... » więcej 2017-09-20, godz. 11:00 Dużo małych remontów dróg w gminie Bierawa Wiele małych, ale potrzebnych remontów dróg w gminie Bierawa. W kilku miejscowościach powstają chodniki i nowe odcinki asfaltowe, a niedługo ma ruszyć budowa ... » więcej 2017-09-20, godz. 08:00 Będzie budowa kanalizacji w Cisku. Przygotowania do przetargu Teraz dokumentacja, a na wiosnę rozpoczęcie robót - taki jest plan na budowę kanalizacji w Cisku. Gmina szykuje się do przetargu na tę inwestycję, która powst ... » więcej 2017-09-19, godz. 19:00 Olescy radni jednogłośnie przegłosowali zakup obligacji wartych 6 mln zł Zamiast zaciągać kredyt Olesno kupi obligacje. Olescy radni na dzisiejszej (19.09) sesji jednogłośnie zgodzili się na zakup obligacji komunalnych wartych 6 mi ... » więcej 2017-09-19, godz. 16:30 Sektor usług biznesowych po raz kolejny ma zielone światło w Opolu Rozmawiają o rozwoju nowoczesnych usług biznesowych w Opolu. Piąta edycja konferencji Green Light for BSS przyciągnęła do stolicy regionu specjalistów, inwest ... » więcej 2017-09-19, godz. 14:00 Nowe prawo wodne uderzy w hodowców ryb? Tak twierdzą rybacy Rybacy obawiają się zmian prawa wodnego. Chociaż udało im się wynegocjować niższą opłatę za wodę w stawach hodowlanych i jeziorach, to nie została ona zatwier ... » więcej 2017-09-19, godz. 11:35 Opolski PUP ma jeszcze pieniądze na wsparcie szkoleń w zawodach deficytowych Około 150 tysięcy złotych ma jeszcze opolski pośredniak do rozdysponowania z rezerw Krajowego Funduszu Szkoleniowego. » więcej 2017-09-18, godz. 19:05 Gmina Wilków buduje kanalizację za ponad 3 mln Kanalizacja za 3,5 mln złotych zostanie wybudowana w Pągowie w powiecie namysłowskim. Gmina finansuje budowę z własnych pieniędzy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »