Radio Opole » Gospodarka
2017-07-12, 20:01 Autor: Jan Poniatyszyn

Przestrzeń dla biznesu powstanie na terenie dawnej tkalni. Nowy pomysł władz Prudnika

Hala produkcyjna zlikwidowanych zakładów Frotex [zdj. Jan Poniatyszyn]
Hala produkcyjna zlikwidowanych zakładów Frotex [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kolejne, zdegradowane obiekty po zakładach Frotex chce zagospodarować gmina Prudnik. Liczy, że pomoże w tym dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Gmina jako jedyna złożyła wniosek do programu wspierającego przygotowanie terenów inwestycyjnych na obszarze pogranicza.
- Hale byłej tkalni kupiliśmy od syndyka na końcu likwidacji majątku Froteksu - mówi burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Cel jest taki, aby wyremontować te hale i przeznaczyć je do prowadzenia tam działalności gospodarczej. Ma to związek również z tym, że w powiecie prudnickim ciągle mamy wysokie bezrobocie i potrzebna jest aktywizacja przedsiębiorców, a także zmniejszanie liczby bezrobotnych. Po wykonaniu remontów hale będą wynajmowane firmom.

Już teraz do prudnickiego magistratu zgłaszają się firmy zainteresowane ulokowaniem tam swojej produkcji. Do ich dyspozycji będzie ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych pod dachem na obszarze włączonym do podstrefy ekonomicznej. Wniosek gminy do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego opiewa na blisko 6,5 mln złotych dofinansowania.
Franciszek Fejdych

Gospodarka

2018-06-17, godz. 14:30 Remontują przedwojenny urząd. Będzie siedzibą policji i poczty Rozpoczął się długo wyczekiwany remont przedwojennego urzędu w Cisku. Budynek jest w fatalnym stanie. Od kilku lat parter nie był użytkowany. Działający tam p ... » więcej 2018-06-17, godz. 14:00 Oceniali wymiona, nogi i chód. Na Opolagrze zaprezentowały się dorodne krowy [ZDJĘCIA] Wystawa bydła hodowlanego to jedna z atrakcji trzeciego dnia Opolagry 2018 na lotnisku w Kamieniu Śląskim. Krowy podzielono na kilkanaście kategorii. » więcej 2018-06-17, godz. 08:00 Mieszkańcy Prószkowa mogą dostać dotację na wymianę pieców na ekologiczne 120 tysięcy złotych przeznaczyły władze Prószkowa na dotacje na zadania służące ochronie powietrza. Mieszkańcy gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie wym ... » więcej 2018-06-16, godz. 18:00 Gminy będą dochodzić swoich racji w sądzie Sąd rozstrzygnie śmieciowy spór kilkunastu gmin z nyskimi decydentami. Sprawa dotyczy opłat za składowanie odpadów komunalnych w Domaszkowicach. Zdaniem oście ... » więcej 2018-06-16, godz. 12:00 Wygaszanie baterii i redukcja emisji pyłów. Zakłady Koksownicze inwestują w ochronę środowiska Zdzieszowickie Zakłady Koksownicze zredukują produkcję koksu i wygaszą dwie baterie, eliminując w ten sposób negatywny wpływ na środowisko. Inwestycje, opiewa ... » więcej 2018-06-15, godz. 18:00 Najnowocześniejsze maszyny rolnicze prezentują się na Opolagrze w Kamieniu Śląskim [ZDJĘCIA] Ponad 400 wystawców z całej Europy prezentuje się na XV Opolagrze, największej w regionie wystawie maszyn i urządzeń rolniczych w Kamieniu Śląskim. Na płycie ... » więcej 2018-06-15, godz. 17:00 Dobrodzień: będzie remont rynku, parku i okolic Domu Kultury Dobrodzień wyremontuje rynek, tereny w okolicach Domu Kultury i park jordanowski. Miasto podpisało dzisiaj (15.06) umowę na rewitalizację w ramach Regionalneg ... » więcej 2018-06-15, godz. 15:00 Zakłady Koksownicze "Zdzieszowice" inwestują w ochronę środowiska Zakłady Koksownicze 'Zdzieszowice', oddział ArcelorMittal Poland, realizuje kolejne inicjatywy ograniczające negatywny wpływ na środowisko. Wartość inwestycji ... » więcej 2018-06-14, godz. 21:00 Opolskie instytucje otoczenia biznesu zacieśniają współpracę. Dołączyli rzemieślnicy Sformalizowano współpracę Izby Rzemieślniczej w Opolu z innymi instytucjami otoczenia biznesu w naszym województwie. Jednostka dołączyła do Opolskiego Centrum ... » więcej 2018-06-14, godz. 19:05 Naprawią cztery drogi zniszczone przez powódź. Rząd przeznaczył na to prawie 2 mln zł Urzędnicy z Bierawy kończą procedurę przetargową. Wybierają firmy, które naprawią cztery drogi transportu rolnego w Lubieszowie. Łącznie gruntownie przebudowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »