Radio Opole » Gospodarka
2016-06-30, 20:22 Autor: Monika Pawłowska

Ekologiczne warzywa uprawiają w strzeleckim Centrum Integracji Społecznej

Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Warzywa uprawiane na oborniku i bez żadnych nawozów oferuje Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich.
Obecnie mieszkańcom oferowane są ekologiczne ogórki, ale także sałata, marchewka, pietruszka, cukinia czy kalarepa. - Plony sprzedawane są w siedzibie centrum oraz na placu Żeromskiego - informuje Bożena Obrusznik, kierownik strzeleckiego CIS.

- W sumie prowadzimy pięć warsztatów, w tym warsztat, który w tej chwili cieszy się ogromnym powodzeniem, czyli warsztat ogrodniczy. Hodowane tam warzywa ekologiczne cieszą się coraz większym uznaniem wśród okolicznych mieszkańców - wyjaśnia.

Oprócz upraw, w centrum prowadzone są także warsztaty: krawiecki, stolarski, pielęgnacji i utrzymania terenów zielonych oraz szkółkarski.

Centrum Integracji Społecznej to miejsce, w którym zatrudniane są osoby wykluczone społecznie. Dzięki pracy tam mogą one stanąć na nogi, poznać tajniki zawodów i wyjść na prostą po niekoniecznie łatwej przeszłości.
Bożena Obrusznik

Gospodarka

2018-07-20, godz. 19:30 Krapkowice: Dni Żeglugi i Przemysłu, czyli z czego słynęła kiedyś Opolszczyzna Wyścig smoczych łodzi, rejsy Odrą czy warsztaty dla dzieci w małej stoczni. To część atrakcji, jakie przygotowano podczas Dni Żeglugi i Przemysłu. W ten weeke ... » więcej 2018-07-20, godz. 10:15 Dentysto, lekarzu i murarzu zgłoś się do rejestru Bazy Danych Odpadowych, bo będziesz miał problemy! Do 24 lipca przedsiębiorcy, którzy zajmują się transportem i wytwarzaniem odpadów muszą postarać się stosowne o pozwolenie. Jeżeli nie otrzymają decyzji o nad ... » więcej 2018-07-20, godz. 07:00 Ruszyły prace projektowe modernizacji linii kolejowej Wrocław - Kluczbork Rozpoczęły się prace projektowe dot. modernizacji linii kolejowej nr 143 z Wrocławia, przez Namysłów do Kluczborka. Dzięki tej inwestycji pociągi osobowe będą ... » więcej 2018-07-19, godz. 15:35 Prudnik: zwolnienia grupowe w firmie z zagranicznym kapitałem 150 osób zwolni prudnicka firma Artech Polska. Powodem są przyczyny ekonomiczne, organizacyjne i produkcyjne. Mają one związek z obniżaniem cen przez konkuren ... » więcej 2018-07-19, godz. 14:37 Wciąż nie ma wykonawcy. Ruszył trzeci przetarg na "Arkadię" w Opolu Dwa przetargi nie przyniosły skutku, władze miasta ogłosiły więc trzeci. Opole chce budować kompleks dla seniorów „Arkadia”, ale wykonawcy wciąż nie wyłoniono ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:15 Opole: pieniądze na wymianę pieców. Można otrzymać 80 procent dofinansowania W sierpniu mieszkańcy Opola będą mogli ubiegać się o dopłaty do montażu ekologicznych pieców. Według założeń osoby, które zainstalują w domu piec węglowy piąt ... » więcej 2018-07-18, godz. 21:15 Komisje szacują skutki suszy. Straty mamy poznać na przełomie lipca i sierpnia Od kwietnia do czerwca susza dotknęła 69 gmin na Opolszczyźnie, czyli niemal wszystkie. Według danych Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach bra ... » więcej 2018-07-18, godz. 20:00 Baborów wyremontuje cztery gminne drogi Remonty, przebudowy i wymiana nawierzchni. W tym roku Baborów zdecydował o inwestycjach na czterech drogach gminnych. Lepiej będzie jeździło się przez Czerwon ... » więcej 2018-07-18, godz. 18:00 Dwunasty rok z rzędu pracownicy DPS w Klisinie otrzymali podwyżki Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie w gminie Głubczyce otrzymali podwyżki. Dotyczy to każdego zatrudnionego w ośrodku, a wartość wzrostu wynagrodzeni ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:00 Jedna wielka strefa ekonomiczna jest, rozporządzeń jeszcze nie ma Polska jedną wielką strefa ekonomiczną. To rozwiązanie, które weszło 30 czerwca zakłada, że nie tylko w specjalnych strefach ekonomicznych, ale na terenie cał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »