Radio Opole » Gospodarka
2016-06-30, 20:22 Autor: Monika Pawłowska

Ekologiczne warzywa uprawiają w strzeleckim Centrum Integracji Społecznej

Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Warzywa uprawiane na oborniku i bez żadnych nawozów oferuje Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich.
Obecnie mieszkańcom oferowane są ekologiczne ogórki, ale także sałata, marchewka, pietruszka, cukinia czy kalarepa. - Plony sprzedawane są w siedzibie centrum oraz na placu Żeromskiego - informuje Bożena Obrusznik, kierownik strzeleckiego CIS.

- W sumie prowadzimy pięć warsztatów, w tym warsztat, który w tej chwili cieszy się ogromnym powodzeniem, czyli warsztat ogrodniczy. Hodowane tam warzywa ekologiczne cieszą się coraz większym uznaniem wśród okolicznych mieszkańców - wyjaśnia.

Oprócz upraw, w centrum prowadzone są także warsztaty: krawiecki, stolarski, pielęgnacji i utrzymania terenów zielonych oraz szkółkarski.

Centrum Integracji Społecznej to miejsce, w którym zatrudniane są osoby wykluczone społecznie. Dzięki pracy tam mogą one stanąć na nogi, poznać tajniki zawodów i wyjść na prostą po niekoniecznie łatwej przeszłości.
Bożena Obrusznik

Gospodarka

2018-04-21, godz. 13:00 Strzeleckie wodociągi przejdą modernizację. Projekt częściowo sfinansuje unia Już tylko podpisanie umowy dzieli Strzelce Opolskie od rozpoczęcia kompleksowej modernizacji sieci wodociągów w mieście. Projekt przygotowany przez gminną spó ... » więcej 2018-04-21, godz. 07:00 Wołczyn skanalizuje kolejne sołectwo Skanalizowanie sołectwa Skałągi będzie kolejnym etapem stworzenia sieci kanalizacyjnej w gminie Wołczyn. Inwestycja będzie kosztowała ponad 4,5 miliona złotyc ... » więcej 2018-04-20, godz. 19:00 Szpital w Namysłowie na plusie. Dobre wyniki finansowe za ubiegły rok Namysłowskie Centrum Zdrowia może pochwalić się nie lada wyczynem. Jako jeden z nielicznych szpitali w regionie zamknął ubiegły rok finansowy na dużym plusie. ... » więcej 2018-04-20, godz. 16:00 Polaków trudno zachęcić ofertami, wykorzystują to cudzoziemcy Oferty od przedsiębiorców, stowarzyszeń, służb mundurowych czy uczelni i szkół ponadgimnazjalnych. Ponad 40 wystawców, w tym z Czech, zaprezentowało się na Tr ... » więcej 2018-04-20, godz. 14:00 Miniony rok był udany dla Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. 83 miliony złotych zysku zanotowała w ubiegłym roku Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. » więcej 2018-04-20, godz. 13:00 Są unijne pieniądze do wzięcia. Na inicjatywy wiejskie i miejskie Po 3 tysiące złotych na projekty związane z rozwojem lokalnych społeczności ma do rozdysponowania Stowarzyszenie Kraina Św. Anny. To kolejna, trzecia już odsł ... » więcej 2018-04-20, godz. 12:00 Strzelce Opolskie będą dopłacały do wymiany ogrzewania. Gmina też chce walczyć ze smogiem 150 tysięcy złotych z tegorocznego budżetu Strzelec Opolskich gmina chce przeznaczyć na dopłaty dla mieszkańców, zainteresowanych wymianą ogrzewania na bardzi ... » więcej 2018-04-20, godz. 11:45 Rolnicy mają jeszcze niecały miesiąc na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie Do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że od tego roku wnio ... » więcej 2018-04-20, godz. 08:00 Wołczyn skorzysta z rządowego programu Maluch Plus W Wołczynie powstanie żłobek. Gmina taką placówkę chce stworzyć dzięki wsparciu finansowemu w ramach rządowego programu 'Maluch +'. Nowa placówka będzie mogła ... » więcej 2018-04-19, godz. 19:00 Problem z pracą, płacą i mieszkaniem. W Nysie rozmawiają o demografii Niskie płace, brak perspektyw i satysfakcji z pracy, a także problem ze znalezieniem mieszkania - to powody, dla których młodzi ludzie szukają pracy w większy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »