Radio Opole » Gospodarka
2016-06-30, 20:22 Autor: Monika Pawłowska

Ekologiczne warzywa uprawiają w strzeleckim Centrum Integracji Społecznej

Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Warzywa uprawiane na oborniku i bez żadnych nawozów oferuje Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich.
Obecnie mieszkańcom oferowane są ekologiczne ogórki, ale także sałata, marchewka, pietruszka, cukinia czy kalarepa. - Plony sprzedawane są w siedzibie centrum oraz na placu Żeromskiego - informuje Bożena Obrusznik, kierownik strzeleckiego CIS.

- W sumie prowadzimy pięć warsztatów, w tym warsztat, który w tej chwili cieszy się ogromnym powodzeniem, czyli warsztat ogrodniczy. Hodowane tam warzywa ekologiczne cieszą się coraz większym uznaniem wśród okolicznych mieszkańców - wyjaśnia.

Oprócz upraw, w centrum prowadzone są także warsztaty: krawiecki, stolarski, pielęgnacji i utrzymania terenów zielonych oraz szkółkarski.

Centrum Integracji Społecznej to miejsce, w którym zatrudniane są osoby wykluczone społecznie. Dzięki pracy tam mogą one stanąć na nogi, poznać tajniki zawodów i wyjść na prostą po niekoniecznie łatwej przeszłości.
Bożena Obrusznik

Gospodarka

2018-12-13, godz. 18:51 Stop Bankowemu Bezprawiu i UOKiK pomagają frankowiczom Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zorganizowało porady prawne dla osób, które zaciągnęły kredyty we franku szwajcarskim i uważają, że banki ich oszukały. » więcej 2018-12-13, godz. 08:00 Ekologicznie i oszczędnie. W kietrzańskim DPS-ie zamontowano panele fotowoltaiczne 68 paneli fotowoltaicznych zostało zamontowanych na dachu Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu, który jest filią DPS-u w Klisinie. To drugi etap gruntownej modern ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Dobra atmosfera w pracy warta więcej niż wysoka pensja Niskie bezrobocie sprawia, że młode pokolenie, które wchodzi na rynek chce mieć poczucie sensu w swojej pracy - to część wniosków specjalistów z działów perso ... » więcej 2018-12-12, godz. 13:30 Są pieniądze dla przedsiębiorców i subregionów, będą na żłobki 35 firm z regionu otrzyma dofinansowanie na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w kraju i za granicą. Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął drugi nabór d ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Budżet Głubczyc w 2019 roku będzie podobny do tegorocznego. Inwestycje i zadłużenie na podobnym poziomie Oświata, drogi oraz remonty placówek edukacyjnych i kulturalnych - to główne punkty przyszłorocznego budżetu Głubczyc. Na inwestycje gmina przeznaczy do 15 pr ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:00 Bezrobocie w Opolu maleje. Opolski PUP wspiera przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających bezrobotnych W 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Opolu przeznaczył ponad 14 milionów 430 tysięcy złotych na aktywne formy finansowego wsparcia opolskich przedsiębiorców i ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Pearl Stream przeniósł linie produkcyjne do Strzelec Opolskich i planuje zwiększenie zatrudnienia Firma Pearl Stream zakończyła transfer urządzeń z dwóch zakładów w Polsce i Niemczech do fabryki w Strzelcach Opolskich. Firma chce na początku przyszłego rok ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:45 Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów" Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi. » więcej 2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »