Radio Opole » Gospodarka
2016-06-30, 20:22 Autor: Monika Pawłowska

Ekologiczne warzywa uprawiają w strzeleckim Centrum Integracji Społecznej

Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Uprawa w Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich [fot. Monika Pawłowska]
Warzywa uprawiane na oborniku i bez żadnych nawozów oferuje Centrum Integracji Społecznej w Strzelcach Opolskich.
Obecnie mieszkańcom oferowane są ekologiczne ogórki, ale także sałata, marchewka, pietruszka, cukinia czy kalarepa. - Plony sprzedawane są w siedzibie centrum oraz na placu Żeromskiego - informuje Bożena Obrusznik, kierownik strzeleckiego CIS.

- W sumie prowadzimy pięć warsztatów, w tym warsztat, który w tej chwili cieszy się ogromnym powodzeniem, czyli warsztat ogrodniczy. Hodowane tam warzywa ekologiczne cieszą się coraz większym uznaniem wśród okolicznych mieszkańców - wyjaśnia.

Oprócz upraw, w centrum prowadzone są także warsztaty: krawiecki, stolarski, pielęgnacji i utrzymania terenów zielonych oraz szkółkarski.

Centrum Integracji Społecznej to miejsce, w którym zatrudniane są osoby wykluczone społecznie. Dzięki pracy tam mogą one stanąć na nogi, poznać tajniki zawodów i wyjść na prostą po niekoniecznie łatwej przeszłości.
Bożena Obrusznik

Gospodarka

2018-09-25, godz. 17:30 Nie ma już kolein na DW 463 między Ligotą Turawską a Kadłubem Turawskim Oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 463 między Ligotą Turawską a Kadłubem Turawskim. Prace warte przeszło milion 600 tysięcy ... » więcej 2018-09-25, godz. 13:00 Błękitne paliwo popłynie do kolejnych wsi w powiecie nyskim Jest szansa, że za kilka lat mieszkańcy gminy Pakosławice będą mogli korzystać z sieci gazowej. » więcej 2018-09-25, godz. 11:00 Po dwunastu miesiącach wzięli się za most. Mieszkańcy Prędocina odetchną z ulgą Dokładnie rok temu Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu zamknął przeprawę mostową na kanale Odry ze względu na jej zły stan techniczny. Początkowo powiat borykał ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 W Prudniku ma powstać zakład z branży budowlanej, który będzie się liczyć w Europie. Szczegóły we wtorek Pojawienie się tej firmy diametralnie zmieni rynek pracy w Prudniku - twierdzą politycy rządzącej ekipy. Konkretyzują się zabiegi posłanki PiS Katarzyny Czoch ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Polder Żelazna. Teraz marszałek i Wody Polskie czekają na pieniądze z budżetu Opola Budowa polderu Żelazna ruszy dopiero po podpisaniu specjalnego porozumienia między urzędem marszałkowskim, prezydentem Opola a prezesem Wód Polskich. Takie są ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:02 Drogowe remonty w gminie Kolonowskie Kilkanaście dróg lokalnych w gminie Kolonowskie zyskało nowe nawierzchnie. W tym roku wykonano wyjątkowo dużo tego typu inwestycji, a już trwają przygotowania ... » więcej 2018-09-24, godz. 11:43 Dzisiaj zamknięcie drogi Zalesie Śląskie - Kędzierzyn-Koźle Dzisiaj ma zostać zamknięta droga powiatowa łącząca Zalesie Śląskie z Kędzierzynem-Koźlem (trasa przez Cisową). Przygotowane jest już oznakowanie objazdu, któ ... » więcej 2018-09-24, godz. 10:48 Kto wypłaci emeryturę za pracę za granicą? Opolski ZUS organizuje dni poradnictwa Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu zachęca do uczestnictwa w Polsko-Niemieckich Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Polscy i niemieccy eksperci od ju ... » więcej 2018-09-23, godz. 13:00 Lubrza: wiejska gmina będzie miała największe na południu regionu centrum handlowe 40 mln złotych kosztować ma park handlowy w Lubrzy, która jest wiejską gminą graniczącą z Czechami. Według zapowiedzi będzie to największa inwestycja ostatnic ... » więcej 2018-09-23, godz. 08:00 Czy zbiornik Racibórz Dolny zostanie wypełniony wodą? Budowa jest prawie na półmetku Budowa zbiornika Racibórz Dolny posuwa się w dostatecznym tempie. Według dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie w Gliwicach Łukasza Langego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »