Radio Opole » Gospodarka
2016-05-14, 07:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Droga dojazdowa dla inwestora kością niezgody samorządowców

Tędy ma przebiegać droga, którą chce wybudować gmina Głogówek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Tędy ma przebiegać droga, którą chce wybudować gmina Głogówek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na mediację wojewody i marszałka województwa liczy burmistrz Głogówka. Problem dotyczy oporu władz powiatu prudnickiego. Nie zgadzają się one na budowę drogi, na terenie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Głogówku. Gmina chce tam zrobić dojazd do budynku niedokończonego szpitala. Na obiekt ten ma kupca, który jednak sfinalizowanie transakcji uzależnia od wybudowania drogi. Temperaturę konfliktu podniosło jeszcze pismo, które gmina otrzymała z Prudnickiego Centrum Medycznego.
- Wycofano się ze wstępnych uzgodnień dotyczących tej drogi dojazdowej - mówi burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz. – Jeżeli nie dojdzie do rozwiązania tego problemu wówczas będzie musiał rozstrzygnąć to sąd. W akcie notarialnym zagwarantowano wspólną drogę o szerokości sześciu metrów. Przystąpiliśmy do prac projektowych, a teraz otrzymaliśmy całkowicie negatywną opinię.

Oprócz wybudowania drogi gmina Głogówek deklaruje też wydanie 150 tys. złotych na zagospodarowanie terenu wokół ZOL. Należy on do powiatowej spółki PCM.

- Nasze działania podyktowane są troską o pensjonariuszy ZOL – mówi Marek Labus, prezes PCM. – Okazało się, że burmistrz pod płaszczykiem dobroczynności dla ZOL, chce wybudować na naszym terenie część drogi, która jest mu bezwzględnie konieczna dla pozyskania prywatnego inwestora. Przeprowadzenie tej drogi utrudni pobyt pensjonariuszom ZOL, bo nie będą mieli dostępu do alei spacerowej, która zostanie im tą drogą odcięta.

Budowę szpitala w Głogówku przerwano w 1997 roku. Oficjalnym powodem było przekroczenie wydatków. Inwestycji nie rozliczono. Problemem natomiast stały się zagmatwane kwestie własnościowe nieruchomości. Ostatecznie w całości przejęła ją gmina.
Andrzej Kałamarz
Marek Labus

Gospodarka

2019-06-22, godz. 18:39 Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył finansowanie zabiegów zaćmy Teraz wszystkie takie operacje są wykonywane bez limitu a pacjenci nie będą czekać w kolejkach. NFZ zapłaci za wszystkie zabiegi. » więcej 2019-06-22, godz. 10:52 W Górach Opawskich rozpoczęły się „żniwa” dla branży turystycznej Na brak urlopowych klientów nie narzekają ośrodki wczasowe w Górach Opawskich. Sezon wakacyjny to również najlepsze miesiące dla branży turystycznej w tej czę ... » więcej 2019-06-21, godz. 19:00 Grodków poprawi dojazd do terenów inwestycyjnych. Chce przyciągnąć kolejnych inwestorów Grodków chce skuteczniej kusić potencjalnych inwestorów do lokowania w mieście swoich zakładów. Aby uatrakcyjnić swoją ofertę, miasto wybuduje dojazd do kolej ... » więcej 2019-06-21, godz. 15:00 Nysa: ostatnie dni na wnioski o dopłaty do usuwania azbestu. Korzystać mogą mieszkańcy, jak i firmy Jeszcze tylko do wtorku 25 czerwca nyski magistrat czeka na wnioski o dofinansowanie do usuwania azbestu. Z pomocy mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i f ... » więcej 2019-06-21, godz. 10:37 Masz co najmniej 35 lat i pracujesz? ZUS przyśle list ze stanem konta składkowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła listy ze stanem składek odłożonych na koncie do końca 2018 roku. Akcją objęte są osoby powyżej 35. roku życia, więc w ci ... » więcej 2019-06-20, godz. 14:30 Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej 2019-06-19, godz. 10:30 Umowa podpisana. W Malni rozpocznie się budowa sieci gazowej Podpisano umowę i w gminie Gogolin rozpocznie się budowa sieci gazociągu. Pierwszą miejscowością, w której pojawi się gaz będzie Malnia. Gminie udało się podp ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:30 Dobrzeń Wielki inwestuje w drogi. Część zadań już realizuje, na część szuka pieniędzy Dobrzeń Wielki rozpoczął największą tegoroczną inwestycję drogową. To przebudowa ulicy Konopnickiej. Wymieniona zostanie podbudowa, nawierzchnia, a sama droga ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »