Radio Opole » Gospodarka
2016-04-19, 10:47 Autor: Monika Antczak

Pasieka zarodowa w Maciejowie coraz bliżej przejęcia przez spółkę "Dolina Stobrawy"

Zabytkowe pasieki w Maciejowie [fot. Piotr Wrona]
Zabytkowe pasieki w Maciejowie [fot. Piotr Wrona]
Fot. Umberto Salvagnin/flickr.com
Fot. Umberto Salvagnin/flickr.com
Gmina Kluczbork i powiat kluczborski przystąpili do spółki Dolina Stobrawy, która niebawem odkupi od spółki z Krasnego pasiekę zarodową w Maciejowie.
- Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i jesteśmy już po dokonaniu wszystkich formalności - mówi starosta kluczborski Piotr Pośpiech.

- Powoduje to tyle, że przekazujemy na rachunek spółki pieniądze na pokrycie naszych udziałów. Do końca bieżącego miesiąca zostaną one wykorzystane na zakup nieruchomości oraz znajdującego się tam wyposażenia, a co najważniejsze uli i hodowli matek pszczelich - wyjaśnia Pośpiech.

Łącznie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa spółka zapłaci blisko 700 tysięcy złotych, a wspólnicy będą partycypować w kosztach proporcjonalnie do posiadanych udziałów.

Dodatkowo pracownicy pasieki staną się pracownikami spółki, więc ich zatrudnienie nie będzie przerwane.

Akt przeniesienia własności ma zostać podpisany do końca kwietnia, co oznacza, że pasieka stanie się współwłasnością kluczborskich samorządów i stowarzyszenia "Dolina Stobrawy".
Piotr Pośpiech

Gospodarka

2019-11-15, godz. 18:00 Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej. » więcej 2019-11-15, godz. 14:00 Studenci z Politechniki Opolskiej i Śląskiej zaczynają maraton programowania Młodzi projektanci od dzisiaj (15.11) do jutra będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 w ramach trwającego w Opolu Hackathonu. To maraton… » więcej 2019-11-15, godz. 07:15 Kolejne podwyżki w Opolu: od stycznia wzrośnie podatek od nieruchomości Po raz pierwszy od pięciu lat w Opolu wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Projekt uchwały zakłada średnią podwyżkę o 4,2 procent. Dzięki podwyżce wpływy do… » więcej 2019-11-14, godz. 20:45 Władze Kluczborka zastanawiają się, na czym oszczędzać w 2020 roku. "Subwencja - to tylko połowa wydatków na oświatę" Urząd Miejski w Kluczborku szuka oszczędności by spiąć przyszłoroczny budżet. Na razie projekt mówi o dochodach na poziomie 175 milionów złotych i wydatkach wyższych… » więcej 2019-11-14, godz. 19:00 Fundusz Dróg Samorządowych przyczynił się do remontu dwóch ulic w Wołczynie Dwie ulice remontuje pod koniec roku gmina Wołczyn przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się" Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA. » więcej 2019-11-14, godz. 14:46 Odkurzacze do liści, zamiatarki i nowe pojazdy do wywozu śmieci pojawią się wkrótce na ulicach Nysy Na ulicach Nysy zagości wkrótce nowy sprzęt do sprzątania. Miejska spółka kupiła dwie śmieciarki, w planach ma też zakupy pojazdów do czyszczenia ulic. » więcej 2019-11-14, godz. 10:00 Prywatny inwestor chce w Krapkowicach otworzyć inkubator produkcyjny W Krapkowicach powstaje inkubator przedsiębiorczości inny niż wszystkie. Nie będzie biurek na godziny, ale do dyspozycji będą wielkie hale. Firmy dzielić będą… » więcej 2019-11-13, godz. 19:30 Składowisko w Domaszkowicach chce zwiększyć wydajność. Jeszcze w tym roku może wznowić przyjmowanie bioodpadów Wysypisko w podnyskich Domaszkowicach w przyszłym roku będzie mogło zwiększyć limit przyjęć tzw. frakcji biodegradowalnej. Dzięki zmianie technologii możliwe będzie… » więcej 2019-11-13, godz. 17:36 Renty rodzinne w naszym regionie niższe niż w kraju Powyżej siedmiu tysięcy złotych wynosi najwyższa renta rodzinna w naszym regionie - wynika z wyliczeń opolskiego ZUS. Co ciekawe w kraju są świadczenia prawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »