Radio Opole » Gospodarka
2016-03-27, 17:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nyska gmina negocjuje z Irlandczykiem zakup działki w centrum miasta

Działka w centrum Nysy [fot.Dorota Kłonowska]
Działka w centrum Nysy [fot.Dorota Kłonowska]
Nyska gmina chce kupić zaniedbaną działkę w centrum miasta u zbiegu ulic Prudnickiej i Moniuszki, tuż przy rondzie z papieskim obeliskiem. Kilkadziesiąt lat temu stał tam parterowy pawilon ze sklepem sportowym, potem plac trafił w prywatne ręce i poza postawieniem obskurnego płotu nic na tym terenie się nie dzieje.
- Chcemy kupić tę działkę, głównie z uwagi na to, że stanowi niechlubną wizytówkę miasta, a nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić - mówi burmistrz Kordian Kolbiarz.
Teren stanowi własność dwóch prywatnych osób, przy czym gmina negocjuje z Irlandczykiem, który ma pakiet większościowy. Po świętach ma przyjechać do Nysy na końcowe negocjacje.

Z ogłoszenia agencji nieruchomości wynika, że działka została wyceniona na 600 tys. zł. Jest uzbrojona, znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 41. Gmina jest zainteresowana kupnem za niższą kwotę. Mają tam powstać mieszkania dla nysan. W planie zagospodarowania widnieje w tym miejscu budynek mieszkalny z parterem przeznaczonym pod usługi.

Dodajmy, że działka ma 639 metrów kwadratowych i sąsiaduje z zabytkowymi, nyskimi kamienicami.

- To łakomy kąsek. Będziemy szukać developerów celem zagospodarowania tego miejsca – mówi Kolbiarz.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:45 Kolejne inwestycje w Otmuchowie opóźnią się przez brak wykonawców. "Albo nikt się nie zgłasza, albo oferują ceny nie d ... Opóźnia się remont otmuchowskiego domu kultury. Do dziś wykonawcy mogli składać oferty w drugim przetargu na ten cel. Do magistratu nie wpłynęła jednak żadna ... » więcej 2019-03-19, godz. 18:30 Namysłowski Velux zainwestuje w tym roku 50 milionów złotych. Fabryka wymieni oświetlenie i zautomatyzuje produkcję, a ... Nawet 50 milionów złotych zainwestuje w tym roku w rozwój namysłowska fabryka okien Velux. Jednym z najważniejszych zadań realizowanych obecnie przez zakład j ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:00 Jest wykonawca remontu mostu Pamięci Sybiraków w Opolu Konsorcjum firm PBW Inżynieria oraz RADPOL sp.z o.o. zajmie się przebudową mostu Pamięci Sybiraków nad Odrą w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu. » więcej 2019-03-18, godz. 11:30 Opolskie samorządy będą starać się o rządową dotację z programu "Mosty dla Regionów". Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację Rząd RP przeznaczył około 2,3 miliarda złotych. » więcej 2019-03-17, godz. 13:15 Wyremontują... połowę drogi. W Chrząstowicach niedługo ruszy przebudowa ulicy Polnej W Chrząstowicach ruszy niebawem remont ulicy Polnej. Dla mieszkańców ulicy istotnej, ponieważ znajduje się przy niej kilka ważnych punktów usługowo-handlowych ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:30 Kalendarium prac przy budowie obwodnicy Brzegu gotowe 1 kwietnia ma dojść do podpisania umowy na prace projektowe Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i Koncepcji Programowej obwodnicy Brzegu, która przy ... » więcej 2019-03-16, godz. 18:00 Opolanie chętnie rozliczają PIT w galeriach handlowych. Trwa akcja „Przyjdź i poznaj usługę Twój e-PIT" Pomagają w skorzystaniu z ulg podatkowych i w poznaniu nowej usługi 'Twój e-PIT'. Dziś (16.03) do godziny 20:00 pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej dy ... » więcej 2019-03-16, godz. 10:00 PIT rozliczysz podczas zakupów. Administracja Skarbowa zachęca do udziału w akcji „Przyjdź i poznaj usługę Twój e-PIT" Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w tę sobotę (16.03) dyżurować będą w centrach handlowych naszego województwa. Służą pomocą wszystkim zainteresowan ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »