Radio Opole » Gospodarka
2016-02-21, 08:51 Autor: Dorota Kłonowska

"Wędrujące" targowisko w Nysie. Stragany stanęły na stadionie STALI

Targowisko miejskie i tzw. bułgarskie na stadionie. Zdjęcie z drona [fot. UM Nysa]
Targowisko miejskie i tzw. bułgarskie na stadionie. Zdjęcie z drona [fot. UM Nysa]
Targ na płycie bocznej stadionu [fot.UM Nysa]
Targ na płycie bocznej stadionu [fot.UM Nysa]
Po wielu awanturach, tzw. targ bułgarski, czy też grodkowski, przeniósł się z placu przy ul. Racławickiej na płytę boczną nyskiego stadionu Stali. Była to ogromna operacja logistyczna, gdyż dotyczy około trzystu straganów.
Nyskie władze przyznają, że to nie jest docelowe rozwiązanie, bowiem jeszcze w tym roku przystąpią do kapitalnego remontu targowiska i jego rozbudowy, włącznie z miejscami parkingowymi. Jednak zdaniem burmistrza Kordiana Kolbiarza, nie można było dłużej czekać.

- Nasi nyscy kupcy nie mają z czego żyć. Działają legalnie, odprowadzają podatki, tymczasem konkurencja tzw. targ bułgarski, odbiera im klientów. Nikt na tym cudzoziemskim targowisku nie weryfikuje legalności działalności gospodarczej. Stąd przeprowadzka na plac gminny i ustalona uchwałą radnych zaporowa stawka opłaty handlowej – 50 zł od metra kwadratowego powierzchni sprzedażnej – mówi Kolbiarz.

Dodajmy, że w nowym miejscu kupcy na targu grodkowskim płaca 2,50 gr za metr kwadratowy, a nawet 2 zł, jeśli dokonają wcześniejszej rezerwacji placu.
Na płycie bocznej stadionu wystarczyło miejsc dla wszystkich – mimo wcześniejszych obaw.

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole, osoby zainteresowane utrzymaniem tzw. targu grodkowskiego w dotychczasowym miejscu nie dają jednak za wygraną. Chcą wykazać, że prawo lokalne, regulujące te kwestie, było wadliwe.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2019-02-23, godz. 20:04 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 15:24 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Mieszkańców Paczkowa może czekać podwyżka opłat za wywóz śmieci. Obecne opłaty nie pokrywają wszystkich związanych z t ... Paczków rozważa podniesienie opłaty za wywóz śmieci. Nowa stawka za odpady segregowane może wynieść 17 złotych od osoby i miałaby obowiązywać od drugiego kwar ... » więcej 2019-02-22, godz. 13:00 Gorzów Śląski wnioskuje o dotacje na kilka celów. Chodzi między innymi o klub z programu Maluch Plus Gmina Gorzów Śląski złożyła wnioski dotyczące dofinansowań wielu projektów. Magistrat zawnioskował między innymi o rządową dotację na utworzenie klubu dziecię ... » więcej 2019-02-22, godz. 09:15 Wydadzą ponad 50 milionów na modernizację oczyszczalni ścieków Prawie 52 miliony złotych będzie kosztować modernizacja czyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. To stanowi ponad połowę wartego 97 milionów projektu rozbu ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:30 Władze czekają na inwestorów, a opozycja krytykuje działania burmistrza. Co dalej z brzeską "Zielonką"? Na dzisiejszej sesji brzescy radni dyskutowali m.in. na tematy gospodarcze. Jednym z punktów porządku obrad była informacja o zagospodarowaniu terenów inwesty ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:00 Opolski ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni operatora systemu rowerów miejskich Miasto oczekuje, że rowery będą wyposażone w komputer pokładowy i nadajnik GPS, który pozwoli zostawiać jednoślady poza stacją. Do dyspozycji opolan będzie 20 ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:45 Lada dzień wystartuje przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań w Opolu-Winowie Inwestycja prowadzona przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakłada budowę pięciu trzykondygnacyjnych budynków, w których powstać ma ponad 150 mi ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »