Radio Opole » Gospodarka
2016-02-20, 14:05 Autor: Witold Wośtak

Kilkanaście punktów, popołudnia i soboty - 500 + w Strzelcach Opolskich

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Maria Feliniak [fot. Witold Wośtak]
Maria Feliniak [fot. Witold Wośtak]
Około trzech tysięcy strzeleckich dzieci zostanie objętych rządowym programem Rodzina pięćset plus. Gmina przygotowuje się do jego realizacji, śledząc najnowsze informacje i planując obsługę zainteresowanych.
Wiceburmistrz Maria Feliniak zdaje sobie sprawę, że w kwietniu wszyscy uprawnieni rodzice ruszą po pieniądze, dlatego wnioski będzie można składać w kilkunastu punktach.
– Planujemy dyżury w świetlicach sołeckich, stołówkach czy bibliotekach – tłumaczy.

- Zależy nam, by przyjmowanie wniosków w kilku miejscach dało ludziom możliwość złożenia dokumentów w miejscu zamieszkania. Poza tym, chodzi o zminimalizowanie kolejki w Ośrodku Pomocy Społecznej, bo ona będzie trudna do rozładowania. To pozwoli uniknąć także stresu związanego z trzygodzinnym oczekiwaniem w kolejce - zaznacza.

Feliniak dodaje, że w początkowym etapie – na początku kwietnia – gmina ma zamiar obsłużyć mieszkańców dzięki obecnie zatrudnionym osobom, ale poza godzinami pracy.

- Chcemy wydłużyć godziny otwarcia Ośrodka Pomocy Społecznej do 19:00 w dni powszednie, ale pracować też w soboty, czy popołudniami i przyjmować wnioski także w pozostałych punktach. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo duża część osób pracuje, więc będzie możliwość złożenia wniosku w dowolnej porze i miejscu - podkreśla.

Kiedy minie pierwsza fala zgłoszeń i kolejek, w urzędzie miejskim ma zostać zatrudniona jedna osoba do obsługi programu. – Później liczymy już na pojedyncze przypadki, ale ktoś musi być dostępny dla mieszkańców – kończy Feliniak.
Maria Feliniak 1
Maria Feliniak 2

Gospodarka

2019-11-15, godz. 18:00 Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej. » więcej 2019-11-15, godz. 14:00 Studenci z Politechniki Opolskiej i Śląskiej zaczynają maraton programowania Młodzi projektanci od dzisiaj (15.11) do jutra będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 w ramach trwającego w Opolu Hackathonu. To maraton… » więcej 2019-11-15, godz. 07:15 Kolejne podwyżki w Opolu: od stycznia wzrośnie podatek od nieruchomości Po raz pierwszy od pięciu lat w Opolu wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Projekt uchwały zakłada średnią podwyżkę o 4,2 procent. Dzięki podwyżce wpływy do… » więcej 2019-11-14, godz. 20:45 Władze Kluczborka zastanawiają się, na czym oszczędzać w 2020 roku. "Subwencja - to tylko połowa wydatków na oświatę" Urząd Miejski w Kluczborku szuka oszczędności by spiąć przyszłoroczny budżet. Na razie projekt mówi o dochodach na poziomie 175 milionów złotych i wydatkach wyższych… » więcej 2019-11-14, godz. 19:00 Fundusz Dróg Samorządowych przyczynił się do remontu dwóch ulic w Wołczynie Dwie ulice remontuje pod koniec roku gmina Wołczyn przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się" Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA. » więcej 2019-11-14, godz. 14:46 Odkurzacze do liści, zamiatarki i nowe pojazdy do wywozu śmieci pojawią się wkrótce na ulicach Nysy Na ulicach Nysy zagości wkrótce nowy sprzęt do sprzątania. Miejska spółka kupiła dwie śmieciarki, w planach ma też zakupy pojazdów do czyszczenia ulic. » więcej 2019-11-14, godz. 10:00 Prywatny inwestor chce w Krapkowicach otworzyć inkubator produkcyjny W Krapkowicach powstaje inkubator przedsiębiorczości inny niż wszystkie. Nie będzie biurek na godziny, ale do dyspozycji będą wielkie hale. Firmy dzielić będą… » więcej 2019-11-13, godz. 19:30 Składowisko w Domaszkowicach chce zwiększyć wydajność. Jeszcze w tym roku może wznowić przyjmowanie bioodpadów Wysypisko w podnyskich Domaszkowicach w przyszłym roku będzie mogło zwiększyć limit przyjęć tzw. frakcji biodegradowalnej. Dzięki zmianie technologii możliwe będzie… » więcej 2019-11-13, godz. 17:36 Renty rodzinne w naszym regionie niższe niż w kraju Powyżej siedmiu tysięcy złotych wynosi najwyższa renta rodzinna w naszym regionie - wynika z wyliczeń opolskiego ZUS. Co ciekawe w kraju są świadczenia prawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »