Radio Opole » Gospodarka
2016-02-02, 15:15 Autor: Maciej Stępień

BCM wysoko w rankingu Szpitali Publicznych 2016

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeska lecznica znalazła się w pierwszej 10 placówek, które wykorzystują kontrakty z NFZ w wysokości od 30 do 69 milionów złotych. Ogólnopolski ranking przygotowała firma Magellan, która od lat prowadzi tego typu statystyki. Dla dyrekcji BCM – u to spore zaskoczenie, ponieważ od wielu lat zdaniem niektórych pacjentów, szpital ma złą sławę.
Opinie nie zawsze są pochlebne, dlatego ten ranking pokazuje, że zmiany idą na lepsze – mówi Krzysztof Konik, szef brzeskiej lecznicy.

- Przy ocenie brane pod uwagę były trzy aspekty, tj. efektywność aktywów, rentowność sprzedaży i dynamika kontraktu. To nad czym pracujemy w tym roku, powinno zaowocować wyższą lokatą w przyszłym roku.

Szpital w rankingu zajął wysokie 8. miejsce, ale kondycja finansowa lecznicy nie jest najlepsza. Od lat nie ma płynności finansowej, a od kilku miesięcy przeprowadzana jest restrukturyzacja. NFZ wytykał także placówce niewykorzystywanie kontraktów. Krzysztof Konik liczy, że placówka z problemami sobie poradzi, a takie rankingi pomogą na nowo w budowaniu marki.

- Naszym największym problemem jest brak płynności finansowej. Takie zjawisko występuje od kilkunastu lat. Ranking pokazuje, że kierunek rozwoju szpitala jest właściwy. Liczymy, że problemy będą z czasem ustawać. Jeżeli oczywiście dynamika działań zostanie zachowana na odpowiednim poziomie –podkreśla na koniec dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Dodajmy, że w rankingu Magellana w pierwszej dziesiątce oprócz Brzegu nie było żadnej lecznicy z regionu. Na 20. miejscu uplasowało się Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Krzysztof Konik
Krzysztof Konik

Gospodarka

2020-10-30, godz. 07:00 Opole zajęło drugie miejsce w Polsce pod względem rozwoju i działania władz Opole zajęło drugie miejsce w Rankingu Samorządów 'Rzeczpospolitej' 2020. W ocenie pod uwagę brane było działanie władz samorządowych w kształtowaniu… » więcej 2020-10-29, godz. 13:30 Będzie remont kolejnego odcinka ulicy Opolskiej w Krapkowicach. ZDW w Opolu podpisał umowę z wykonawcą Na początku listopada ruszy remont ul. Opolskiej w Krapkowicach. Inwestycja dotyczy kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 415 w rejonie targowiska (styk… » więcej 2020-10-29, godz. 12:45 Przebudowa mostu w Lewinie Brzeskim. Realizacja inwestycji za ponad 7 mln zł potrwa rok Ruszyła przebudowa mostu nad Zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. Inwestycja będzie kosztować ponad 7 milionów złotych, a jej realizacja potrwa rok… » więcej 2020-10-28, godz. 12:49 Oferta barów i restauracji z Opola w jednym miejscu. Ratusz uruchomił internetową bazę lokali Bazę lokali gastronomicznych oferujących jedzenie na wynos uruchomił Urząd Miasta Opola. Ofertę można znaleźć na stronie www.opole.pl. » więcej 2020-10-27, godz. 15:50 Przetarg będzie, ale później. Nowy odbiorca odpadów w gminie Ozimek zostanie wyłoniony na początku listopada Opóźni się przetarg, który ma wyłonić odbiorcę śmieci w gminie Ozimek. Oferty od dwóch firm, które wystartowały w przetargu zostaną otwarte 6 listopada… » więcej 2020-10-27, godz. 10:41 Nowe rządowe tarcze pomocowe. W planie też pomoc prawna dla przedsiębiorców Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych zamknięciem biznesu w czasie pandemii. Pomoc ma dotyczyć także handlujących… » więcej 2020-10-27, godz. 09:10 GDDKiA będzie zarządcą obwodnicy Kluczborka Od nowego roku obwodnica Kluczborka trafi pod zarządzanie GDDKiA. To pokłosie podpisanego właśnie przez Ministra Infrastruktury rozporządzenia. » więcej 2020-10-27, godz. 06:00 Dwie nowe ulice w Byczynie prawie gotowe. W realizacji pomogły dotacje z budżetu państwa Dobiega końca budowa ulic: Lazara i Kwiasowskiego w Byczynie dzięki rządowym dotacjom. » więcej 2020-10-26, godz. 22:00 "Zostaliśmy zamknięci z dnia na dzień, bez szans na przygotowanie się do tej sytuacji". Opolscy restauratorzy o nowych… „Nowe obostrzenia mogą mieć dla nas bardzo poważne konsekwencje” - twierdzą właściciele lokali gastronomicznych. Od soboty (24.10) w związku z utrzymującym… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Obywatele Ukrainy to wciąż największa grupa cudzoziemców pracujących w regionie Obywatele Ukrainy to 87 procent wszystkich legalnie pracujących cudzoziemców w regionie. Opolskie placówki ZUS mają w rejestrach 18 837 cudzoziemców. To nieco… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***