Radio Opole » Gospodarka
2016-02-02, 15:15 Autor: Maciej Stępień

BCM wysoko w rankingu Szpitali Publicznych 2016

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeska lecznica znalazła się w pierwszej 10 placówek, które wykorzystują kontrakty z NFZ w wysokości od 30 do 69 milionów złotych. Ogólnopolski ranking przygotowała firma Magellan, która od lat prowadzi tego typu statystyki. Dla dyrekcji BCM – u to spore zaskoczenie, ponieważ od wielu lat zdaniem niektórych pacjentów, szpital ma złą sławę.
Opinie nie zawsze są pochlebne, dlatego ten ranking pokazuje, że zmiany idą na lepsze – mówi Krzysztof Konik, szef brzeskiej lecznicy.

- Przy ocenie brane pod uwagę były trzy aspekty, tj. efektywność aktywów, rentowność sprzedaży i dynamika kontraktu. To nad czym pracujemy w tym roku, powinno zaowocować wyższą lokatą w przyszłym roku.

Szpital w rankingu zajął wysokie 8. miejsce, ale kondycja finansowa lecznicy nie jest najlepsza. Od lat nie ma płynności finansowej, a od kilku miesięcy przeprowadzana jest restrukturyzacja. NFZ wytykał także placówce niewykorzystywanie kontraktów. Krzysztof Konik liczy, że placówka z problemami sobie poradzi, a takie rankingi pomogą na nowo w budowaniu marki.

- Naszym największym problemem jest brak płynności finansowej. Takie zjawisko występuje od kilkunastu lat. Ranking pokazuje, że kierunek rozwoju szpitala jest właściwy. Liczymy, że problemy będą z czasem ustawać. Jeżeli oczywiście dynamika działań zostanie zachowana na odpowiednim poziomie –podkreśla na koniec dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Dodajmy, że w rankingu Magellana w pierwszej dziesiątce oprócz Brzegu nie było żadnej lecznicy z regionu. Na 20. miejscu uplasowało się Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Krzysztof Konik
Krzysztof Konik

Gospodarka

2023-02-03, godz. 17:30 Na początek 32 lokale. W Strzelcach Opolskich coraz bliżej budowy bloku w ramach SIM Prawie 200 mieszkań powstanie w Strzelcach Opolskich w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Nowe lokale będą mieścić się w rejonie ul. Kazimierza… » więcej 2023-02-03, godz. 15:21 Zakończył się pierwszy nabór wniosków o wynajem mieszkania OTBS w Opolu-Winowie 118 wniosków o najem mieszkania na nowym osiedlu Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Opolu - Winowie wpłynęło do końca stycznia. » więcej 2023-02-03, godz. 12:00 Ponad 260 milionów euro dla pięciu subregionów. Pieniądze unijne do 2027 podzielone [ZDJĘCIA] Najwięcej dla Aglomeracji Opolskiej skupiającej 22 podmioty, najmniej dla części brzeskiej - w urzędzie marszałkowskim podzielono unijne pieniądze, które… » więcej 2023-02-03, godz. 09:53 Działanie na pół mocy. PUP w Opolu czeka na unijne pieniądze Są bony na zatrudnienie, prace interwencyjne i społecznie użyteczne oraz roboty publiczne - takie działania skierowane do bezrobotnych ma obecnie w pakiecie… » więcej 2023-02-02, godz. 19:30 Biała: rządowy program pomoże w gminnych inwestycjach Pozyskanie zewnętrznych pieniędzy umożliwi gminie Biała realizację kilku inwestycji. Tegoroczne wydatki majątkowe zaplanowano na poziomie 33 milionów złotych… » więcej 2023-02-02, godz. 16:00 Duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami Przy ulicy Kramarskiej w Nysie powstaje 61 nowych mieszkań. Zainteresowanie inwestycją jest duże, a do Urzędu Miejskiego w Nysie wpływają pierwsze wnios… » więcej 2023-02-02, godz. 14:00 Potrzeby ogromne, możliwości ograniczone. Nabór na dokształcanie z rekordowym wynikiem Aż 303 wnioski na ponad 5 milionów 200 tys. złotych wpłynęły do Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu na dokształcanie pracowników czy pracodawców. Tymczasem… » więcej 2023-02-02, godz. 11:30 Dwa przetargi bez rozstrzygnięcia, plany trzeba było okroić. Dobrzeń Wielki szuka budowniczego stołówki Jest ponad 5 milionów do wydania, ale chętnych nie ma. Trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy stołówki gminnej rozpoczyna Dobrzeń Wielki. » więcej 2023-02-01, godz. 20:15 Opolscy rolnicy zainteresowani dopłatami bezpośrednimi i ekoschematami, ale wątpliwości nie brakuje Ekoschematy, czyli dodatkowe zobowiązania na rzecz ochrony środowiska i klimatu będą szansą na zwiększenie poziomu dopłat bezpośrednich dla rolników… » więcej 2023-02-01, godz. 17:30 Wiadomo, która sieć marketów będzie w centrum handlowym Ozimska Park Coraz więcej wiadomo o najemcach centrum handlowego Ozimska Park w Opolu. Jednym z głównych najemców będzie niemiecka sieć hipermarketów Kaufland. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »