Radio Opole » Gospodarka
2016-02-02, 15:15 Autor: Maciej Stępień

BCM wysoko w rankingu Szpitali Publicznych 2016

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeska lecznica znalazła się w pierwszej 10 placówek, które wykorzystują kontrakty z NFZ w wysokości od 30 do 69 milionów złotych. Ogólnopolski ranking przygotowała firma Magellan, która od lat prowadzi tego typu statystyki. Dla dyrekcji BCM – u to spore zaskoczenie, ponieważ od wielu lat zdaniem niektórych pacjentów, szpital ma złą sławę.
Opinie nie zawsze są pochlebne, dlatego ten ranking pokazuje, że zmiany idą na lepsze – mówi Krzysztof Konik, szef brzeskiej lecznicy.

- Przy ocenie brane pod uwagę były trzy aspekty, tj. efektywność aktywów, rentowność sprzedaży i dynamika kontraktu. To nad czym pracujemy w tym roku, powinno zaowocować wyższą lokatą w przyszłym roku.

Szpital w rankingu zajął wysokie 8. miejsce, ale kondycja finansowa lecznicy nie jest najlepsza. Od lat nie ma płynności finansowej, a od kilku miesięcy przeprowadzana jest restrukturyzacja. NFZ wytykał także placówce niewykorzystywanie kontraktów. Krzysztof Konik liczy, że placówka z problemami sobie poradzi, a takie rankingi pomogą na nowo w budowaniu marki.

- Naszym największym problemem jest brak płynności finansowej. Takie zjawisko występuje od kilkunastu lat. Ranking pokazuje, że kierunek rozwoju szpitala jest właściwy. Liczymy, że problemy będą z czasem ustawać. Jeżeli oczywiście dynamika działań zostanie zachowana na odpowiednim poziomie –podkreśla na koniec dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Dodajmy, że w rankingu Magellana w pierwszej dziesiątce oprócz Brzegu nie było żadnej lecznicy z regionu. Na 20. miejscu uplasowało się Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Krzysztof Konik
Krzysztof Konik

Gospodarka

2019-05-25, godz. 13:20 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:30 Nysa zaciągnie duży kredyt. Pieniądze mają pomóc w sfinansowaniu ważnych inwestycji Nysa może zaciągnąć 32-milionowy kredyt. Zielone światło do pożyczenia pieniędzy dali władzom gminy miejscy rajcy podczas ostatniej sesji rady gminy. » więcej 2019-05-23, godz. 18:30 Festiwal Kariery. W tym roku tłumaczono, że czasami zza biurka należy wyjść na siłownię Sport pomaga w karierze. Takie wnioski płyną z trwającego w Opolu Festiwalu Kariery pod hasłem 'Zdrowa kariera przed Tobą”. Znani dziennikarze, socjologowie c ... » więcej 2019-05-23, godz. 15:25 W Opolu rozmawiano o problemach rolników, hodowców i rybaków Wspólna polityka rolna, dopłaty bezpośrednie, ASF, sytuacja rybaków śródlądowych i zbliżająca się perspektywa finansowa Unii Europejskiej. O tych problemach r ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:17 OCRG refunduje szkolenia kierowników. Pieniądze na ten cel daje Unia Przedsiębiorcy mogą otrzymać zwrot pieniędzy za kursy i studia, które podnoszą ich kompetencje i oraz ich menedżerów. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ra ... » więcej 2019-05-22, godz. 21:00 Namysłów wyremontuje osiedlowe drogi. Miasto przymierzało się do tej inwestycji od 2016 roku Prawie 2 miliony złotych trafiło do Namysłowa w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu, remontu doczekają się ulice Lipo ... » więcej 2019-05-22, godz. 20:00 Zintegrowany System Kwalifikacji pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy. Skorzystają pracodawcy i szukający zatrudni ... Ma być łatwiej dla pracodawców i osób poszukujących pracy. Instytut Badań Edukacyjnych wdraża Zintegrowany System Kwalifikacji. To rozwiązanie pozwoli opisać, ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki powstanie punkt zbiórki odpadów W czerwcu może rozpocząć się budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych gminy Strzeleczki. Do tej pory nie było takiego miejsca, do którego mieszka ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:00 Budują nową ulicę w strefie. Będzie alternatywą dla autostrady Do końca maja roboty będą ukończone i kolejny odcinek ulicy Europejskiej w strefie gospodarczej pod Ujazdem zostanie oddany do użytku. Na razie kończy się ona ... » więcej 2019-05-22, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe będzie gotowe do końca wakacji. Wciąż nie wiadomo, co z budynkiem dworca Na półmetku jest budowa centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »