Radio Opole » Gospodarka
2016-02-02, 15:15 Autor: Maciej Stępień

BCM wysoko w rankingu Szpitali Publicznych 2016

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Maciej Stępień]
Brzeska lecznica znalazła się w pierwszej 10 placówek, które wykorzystują kontrakty z NFZ w wysokości od 30 do 69 milionów złotych. Ogólnopolski ranking przygotowała firma Magellan, która od lat prowadzi tego typu statystyki. Dla dyrekcji BCM – u to spore zaskoczenie, ponieważ od wielu lat zdaniem niektórych pacjentów, szpital ma złą sławę.
Opinie nie zawsze są pochlebne, dlatego ten ranking pokazuje, że zmiany idą na lepsze – mówi Krzysztof Konik, szef brzeskiej lecznicy.

- Przy ocenie brane pod uwagę były trzy aspekty, tj. efektywność aktywów, rentowność sprzedaży i dynamika kontraktu. To nad czym pracujemy w tym roku, powinno zaowocować wyższą lokatą w przyszłym roku.

Szpital w rankingu zajął wysokie 8. miejsce, ale kondycja finansowa lecznicy nie jest najlepsza. Od lat nie ma płynności finansowej, a od kilku miesięcy przeprowadzana jest restrukturyzacja. NFZ wytykał także placówce niewykorzystywanie kontraktów. Krzysztof Konik liczy, że placówka z problemami sobie poradzi, a takie rankingi pomogą na nowo w budowaniu marki.

- Naszym największym problemem jest brak płynności finansowej. Takie zjawisko występuje od kilkunastu lat. Ranking pokazuje, że kierunek rozwoju szpitala jest właściwy. Liczymy, że problemy będą z czasem ustawać. Jeżeli oczywiście dynamika działań zostanie zachowana na odpowiednim poziomie –podkreśla na koniec dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Dodajmy, że w rankingu Magellana w pierwszej dziesiątce oprócz Brzegu nie było żadnej lecznicy z regionu. Na 20. miejscu uplasowało się Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Krzysztof Konik
Krzysztof Konik

Gospodarka

2019-11-16, godz. 14:00 Zielone światło dla budowy fabryki Umicore pod Nysą. Produkcja komponentów ogniw elektrycznych ma ruszyć za rok Belgijski Umicore otrzymał zielone światło na budowę fabryki komponentów do ogniw elektrycznych w podnyskich Radzikowicach. » więcej 2019-11-16, godz. 08:11 Wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w Opolu coraz bliżej. Jedna z ofert mieści się w wyznaczonym budże… Opolski ratusz rozpoczyna wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście. System ma m.in. spinać pod względem sterowania około 50 skrzyżowań w stolicy… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej. » więcej 2019-11-15, godz. 14:00 Studenci z Politechniki Opolskiej i Śląskiej zaczynają maraton programowania Młodzi projektanci od dzisiaj (15.11) do jutra będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 w ramach trwającego w Opolu Hackathonu. To maraton… » więcej 2019-11-15, godz. 07:15 Kolejne podwyżki w Opolu: od stycznia wzrośnie podatek od nieruchomości Po raz pierwszy od pięciu lat w Opolu wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Projekt uchwały zakłada średnią podwyżkę o 4,2 procent. Dzięki podwyżce wpływy do… » więcej 2019-11-14, godz. 20:45 Władze Kluczborka zastanawiają się, na czym oszczędzać w 2020 roku. "Subwencja - to tylko połowa wydatków na oświatę" Urząd Miejski w Kluczborku szuka oszczędności by spiąć przyszłoroczny budżet. Na razie projekt mówi o dochodach na poziomie 175 milionów złotych i wydatkach wyższych… » więcej 2019-11-14, godz. 19:00 Fundusz Dróg Samorządowych przyczynił się do remontu dwóch ulic w Wołczynie Dwie ulice remontuje pod koniec roku gmina Wołczyn przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Przedsiębiorcy nagrodzeni Perłą Powiatu Oleskiego. "Te osoby faktycznie wyróżniają się" Cztery Perły Powiatu Oleskiego trafiły do miejscowych przedsiębiorców podczas corocznego Forum Ekonomicznego KOOPERACJA. » więcej 2019-11-14, godz. 14:46 Odkurzacze do liści, zamiatarki i nowe pojazdy do wywozu śmieci pojawią się wkrótce na ulicach Nysy Na ulicach Nysy zagości wkrótce nowy sprzęt do sprzątania. Miejska spółka kupiła dwie śmieciarki, w planach ma też zakupy pojazdów do czyszczenia ulic. » więcej 2019-11-14, godz. 10:00 Prywatny inwestor chce w Krapkowicach otworzyć inkubator produkcyjny W Krapkowicach powstaje inkubator przedsiębiorczości inny niż wszystkie. Nie będzie biurek na godziny, ale do dyspozycji będą wielkie hale. Firmy dzielić będą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »