Radio Opole » Sport i turystyka
2024-08-30, 19:59 Autor: Grzegorz Frankowski

Trzy punkty pojechały do Łodzi. Odra Opole przegrywa z ŁKS-em

Mecz GKS Tychy - Odra Opole - [fot: Kamil Wolny]
Spadkowicz z ekstraklasy okazał się za mocny dla piłkarzy opolskiej Odry. W spotkaniu 8. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' przegrali na stadionie przy ul. Oleskiej z ŁKS-em Łódź 0:1.
Pierwszą dogodną sytuację w meczu stworzyli goście i od razu objęli prowadzenie. W 7. minucie dokładnym podaniem w polu karnym obsłużony został Stefan Feiertag i z kilku metrów technicznym uderzeniem pokonał Artura Halucha. Już do końca pierwszej połowy ŁKS dyktował warunki gry. Łodzianie znacznie częściej utrzymywali się przy piłce, mieli optyczną przewagę i jeszcze kilka razy zagrozili bramce Odry, na szczęście bez konsekwencji. Opolanie w pierwszej połowie zaprezentowali się bardzo przeciętnie, nie oddali ani jednego celnego strzału i byli tylko tłem dla swoich rywali.

Drugą połowę opolanie rozpoczęli z dużo większym animuszem. W 53. minucie ''niebiesko-czerwoni'' mieli znakomitą okazję do wyrównania. Niestety Konrad Nowak w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem fatalnie przestrzelił. Osiem minut później szansę na zdobycie kolejnego gola miał ŁKS. Mający przed sobą tylko Halucha Andreu Fort nie trafił w światło bramki.

W następnych minutach Odra w końcu mocniej wzięła się do pracy. Zepchnęła przeciwnika do defensywy, nie potrafiła jednak przełożyć uzyskanej przewagi na zdobycie bramki, choć miała ku temu okazje. Celny strzał na bramkę łodzian oddał między innymi wprowadzony w drugiej połowie Dawid Wolny, a w doliczonym czasie gry po uderzeniu z dystansu piłka trafiła jeszcze w słupek bramki ŁKS-u.

Mecz ocenia Artur Haluch, bramkarz opolan:
Artur Haluch

Sport i turystyka

2024-10-05, godz. 12:30 Kolejny trudny rywal na drodze Gwardii. Opolanie zagrają w Głogowie Szczypiorniści Gwardii Opole chcą wrócić na ścieżkę zwycięstw. Po porażce z Industrią Kielce czeka ich jednak kolejny, wymagający rywal. Zawodnicy Bartosza… » więcej 2024-10-05, godz. 09:40 Kędzierzyńska ZAKSA o ligowe punkty powalczy dzisiaj w Gdańsku Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY rozegrają dziś (05.10) kolejny mecz o ligowe punkty. W spotkaniu 5. kolejki rozgrywek PlusLigi zespół Andrei Gianiego zmierzy… » więcej 2024-10-04, godz. 16:12 Uczniowie kluczborskiej szkoły będą mieć nową halę sportową. Dotacja z programu "Olimpia" 5 milionów 400 tysięcy złotych będzie kosztować nowa hala sportowa przy Zespole Szkół numer 1 w Kluczborku. Tamtejsze starostwo rozstrzygnęło przetarg… » więcej 2024-10-02, godz. 22:33 Mecz niewykorzystanych szans. Industria Kielce pewnie wygrywa w Opolu Gwardia Opole przegrała z Industrią Kielce 21:39 w meczu 6. serii Orlen Superligi. Najwięcej bramek dla opolskiego zespołu - 4 - zdobył Filip Wrzesiński… » więcej 2024-10-02, godz. 20:13 Odra Opole grała przyzwoicie i zgasła. Tylko remis ze Zniczem Pruszków Odra Opole zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1 w zaległym meczu Betclic 1. Ligi. Bramkę dla 'niebiesko-czerwonych' strzelił Edvin Muratović. Wyrównał Dawid… » więcej 2024-10-02, godz. 13:37 Gwardia zagra z Industrią Kielce. "To doskonała okazja, żeby się pokazać na tle takiego mocnego rywala" Przed Gwardią Opole jedno z najtrudniejszych zadań w tegorocznych rozgrywkach. Do stolicy polskiej piosenki przyjeżdża wicemistrz Polski - Industria Kielce… » więcej 2024-10-01, godz. 16:00 Mecz ze Zniczem Pruszków pierwszym testem dla nowego trenera Odry Opole Jarosław Skrobacz to nowy szkoleniowiec pierwszoligowych piłkarzy Odry Opole. » więcej 2024-09-30, godz. 20:58 ZAKSA wygrywa w Olsztynie. Pierwsze zwycięstwo w sezonie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w 3. kolejce PlusLigi siatkarzy z AZS-em Olsztyn 3:1 (25:17, 25: 27, 25:20, 25:21). » więcej 2024-09-30, godz. 17:20 Opolskie drużyny piłkarskie poznały rywali w 1/16 finału Pucharu Polski Odra Opole w 1/16 finału Pucharu Polski zagra z Pogonią Szczecin. MKS Kluczbork zmierzy się w tej samej fazie rozgrywek 'Turnieju Tysiąca Drużyn' z Łódzkim… » więcej 2024-09-30, godz. 12:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jedzie po punkty do Olsztyna Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają dziś (30.09) z AZS-em Olsztyn w ramach 3. kolejki PlusLigi. » więcej