Radio Opole » Sport i turystyka
2024-02-11, 20:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Podział punktów w Stegu Arenie. Dreman Futsal Opole Komprachcice remisuje z Legią Warszawa

Mecz Dreman Opole Komprachcice - Legia Warszawa - [fot: Grzegorz Frankowski]
W spotkaniu 21. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy Dreman Futsal Opole Komprachcice zremisował przed własną publicznością z Legią Warszawa 2:2. W ligowej tabeli po tym meczu drużyna z Opola zajmuje szóste miejsce.
Gospodarze rozpoczęli ze sporym animuszem. Już w pierwszej minucie Dreman miał dwie znakomite okazje do objęcia prowadzenia. Strzały Marka Bugańskiego i Felipe były jednak niecelne. W odpowiedzi Legia przeprowadziła akcję, po której jeden z zawodników stołecznej drużyny trafił w słupek. W 5. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Waldemar Sobota.

W dalszej części pierwszej połowy Dreman miał optyczną przewagę, ale nie potrafił tego przełożyć na zdobycie bramki. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. W 14. minucie błąd obrony Dremana wykorzystał Silva i Legia wyszła na prowadzenie. W ostatnich minutach gry, mimo kilku okazji z obu stron, wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron opolanie ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Okazji nie brakowało. Bliscy szczęścia byli Felipe, Szadurski czy Skała, ale piłka długo nie chciała znaleźć drogi do bramki rywali. W końcu w 28. minucie Sebastian Szadurski precyzyjnie uderzył tuż przy słupku i mieliśmy remis 1:1. Pięć minut później ten sam zawodnik niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i Legia ponownie objęła prowadzenie. Dwie minuty przed końcem ten sam zawodnik z przedłużonego rzutu karnego zdołał doprowadzić do remisu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Dreman Futsal Opole Komprachcice zremisował z Legią Warszawa 2:2.

Mecz ocenia Dawid Lach, bramkarz Dremana
Dawid Lach

Sport i turystyka

2024-07-20, godz. 18:07 Sparing opolskich III-ligowców na korzyść MKS Kluczbork Stal Brzeg przegrała przedsezonowy sparing z MKS-em Kluczbork 1:2. » więcej 2024-07-19, godz. 22:24 Kiepska inauguracja nowego sezonu przy Oleskiej. Odra Opole przegrywa z Ruchem Chorzów Odra Opole bez punktów na inaugurację rozgrywek w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Niebiesko-czerwoni przegrali przed własną publicznością ze spadkowiczem… » więcej 2024-07-19, godz. 10:14 Odra Opole podejmuje Ruch Chorzów. Ruszają rozgrywki w piłkarskiej Betclic 1. Lidze Odra Opole pod wodzą nowego trenera Radosława Sobolewskiego, z wieloma nowymi zawodnikami w składzie rozpoczyna sezon 2024/25 w piłkarskiej Betclic 1. Lidze… » więcej 2024-07-17, godz. 20:34 Odra Opole gotowa na nowy sezon w piłkarskiej I lidze. Za nami oficjalna prezentacja drużyny [ZDJĘCIA] Odra Opole przedstawiła drużynę i sztab szkoleniowy, który będzie walczył o ligowe punkty w nadchodzącym sezonie w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Oficjalna… » więcej 2024-07-12, godz. 18:56 Remis Odry Opole w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1, siódmą drużyną minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy, w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem… » więcej 2024-07-12, godz. 13:00 Kędzierzyńska ZAKSA i Stal Nysa skompletowały składy na nowy sezon w PlusLidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle skompletowała skład na nowy sezon w Polskiej Lidze Siatkówki. W przerwie między rozgrywkami w zespole trójkolorowych doszło do prawdziwej… » więcej 2024-07-08, godz. 19:17 Karol Urbanowicz podpisał kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ 23-letni środkowy Karol Urbanowicz został nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub trzykrotnych triumfatorów w Lidze Mistrzów poinformował, że to… » więcej 2024-07-08, godz. 14:42 Opolski tenisista Jan Chłodnicki trzecim zawodnikiem w Polsce Jan Chłodnicki, utalentowany tenisista z Opola z kolejnym sukcesem na koncie. » więcej 2024-07-08, godz. 07:41 Żużel: Kolejarz Opole bez punktów i bonusa Kolejarz Opole bez punktów w 8. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Opolanie przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 36:54. Rywale zdobyli także punkt bonu… » więcej 2024-07-06, godz. 16:00 Miłośnicy aikido szkolą się w Opolu. Seminarium z japońskimi mistrzami potrwa do niedzieli W Opolu odbywa się zjazd miłośników aikido - japońskiej sztuki walki, który organizowany jest przez organizację Buikukai Polska. Na seminaria i szkolenia… » więcej