Radio Opole » Sport i turystyka
2024-01-31, 23:07 Autor: Jakub Biel

Weegree przegrywa z Hydrotruckiem. Bolesna 4. kwarta opolskich "Akademików"

Weegree AZS Politechniki Opolskiej [fot. Jędrzej Łuczak]
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej przegrali przed własną publicznością z Hydrotruckiem Radom 87:98 w meczu 23. kolejki Bank Pekao 1. Ligi. Najwięcej punktów dla opolskiego zespołu - 20 - zdobył Dominik Rutkowski. O zwycięstwie gości zadecydowała 4. kwarta, którą opolanie przegrali 16:30.
Gospodarze szybko objęli prowadzenie 8:3, jednak Hydrotruck Radom to na tyle klasowa drużyna, że szybko potrafiła odrobić straty. Szczególne zagrożenie w ofensywie radomskiego zespołu stwarzał rozgrywający Darren Williams. Mecz się wyrównał i gdy wydawało się, że po pierwszej kwarcie to opolanie będą na minimalnym prowadzeniu, dwie skuteczne akcje gości spowodowały, że Hydrotruck po pierwszych 10. minutach gry prowadził 25:21.

Goście rozpoczęli drugą kwartę od mocnego uderzenia. Najpierw celny rzut za dwa, a chwilę później po błędzie AZS-u za "trzy" trafił Zalewski. Pierwsze punkty dla Weegree, dopiero po 3 minutach gry, trafił Dominik Rutkowski. "Akademików" zawodziła skuteczność. Wiele prób opolskich zawodników obijało się o obręcz kosza Hydrotrucku. Na dwie minuty przed końcem połowy goście prowadzili 41:33. Na szczęście zawodnicy Roberta Skibniewskiego zdołali nieco zniwelować straty i po dwóch kwartach, na tablicy świetlnej, mieliśmy wynik 43:39 dla gości.

Trzecią kwartę ponownie lepiej rozpoczęli goście, jednak opolanie, którzy poprawili swoją grę w stosunku do pierwszej połowy tego meczu, zbliżali się do Hydrotrucku. Na trzy minuty przed końcem kwarty, po akcji "3+1" Adama Kaczmarzyka i dwóch punktach Kareema Reid’a, Weegree wyszło na prowadzenia 63:61. Ostatecznie trzecią kwartę gospodarze wygrali 32:25 i przed decydującą częścią gry prowadzili 71:68.

Goście szybko wyrównali i gra również się wyrównała. Żaden z zespołów nie mógł wypracować przewagi i na 6 minut przed końcem meczu mieliśmy remis 74:74.
Wówczas dwie celne "trójki" trafili koszykarze z Radomia. Od tego momentu gra Weegree się "posypała". Na dwie minuty przed końcem meczu goście prowadzili 88:83, którzy w ostatnich sekundach zdołali jeszcze je podwyższyć. Ostatecznie goście wygrali w Opolu 98:87.

Mecz podsumował Robert Skibniewski, trener Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej:

- Bardzo jestem zdenerwowany. Lekko podłamany, bo totalnie nie wywiązywaliśmy się z założeń przedmeczowych. Straciliśmy 98 punktów na swoim parkiecie. To jest niedopuszczalne, więc ponoszę za to pełną odpowiedzialność. No trudno. Gratulacje dla Radomia. My chcieliśmy bardzo wygrać to spotkanie na własnym parkiecie, szczególnie, że "wyszarpaliśmy" bardzo ważne zwycięstwo w Koszalinie, no ale nie udało się.
Robert Skibniewski

Sport i turystyka

2024-04-28, godz. 09:24 Przedostatni mecz sezonu. Gwardia zagra z Piotrkowianinem Przedostatnie spotkanie w rozgrywkach Orlen Superligi w tym sezonie rozegra dziś (28.04) Corotop Gwardia Opole. W czwartej serii fazy play-out, opolanie zagrają… » więcej 2024-04-28, godz. 07:20 "Mocno walczyłem, żeby się nie rozczulić''. Po pięciu sezonach Kamil Dembiec opuszcza Stal Nysę Kamil Dembiec opuszcza szeregi PSG Stali Nysa. Grający na pozycji libero zawodnik występował w klubu z Opolszczyzny przez ostatnie pięć sezonów. W tym czasie… » więcej 2024-04-27, godz. 21:40 Dreman Opole Komprachcice przegrał drugi mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski W drugim meczu ćwierćfinałowym futsalowej ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice przegrał na wyjeździe z Futsalem Leszno 3:4. O tym, która z drużyn awansuje… » więcej 2024-04-27, godz. 20:00 Weegree AZS wygrywa z Astorią i jest już bardzo blisko awansu do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy W trzecim spotkaniu o awans do półfinału rozgrywek I ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonało przed własną publicznością Astorię Bydgoszcz… » więcej 2024-04-27, godz. 12:00 Dreman Opole Komprachcice o krok od awansu do najlepszej czwórki mistrzostw Polski Przed futsalistami Dremana Opole Komprachcice rewanżowy mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski z Futsalem Leszno. » więcej 2024-04-27, godz. 11:00 Czas na trzeci mecz Weegree z Astorią Bydgoszcz w play-offach I ligi koszykarzy Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej rozegrają dziś (27.04) trzeci mecz przeciwko Astorii Bydgoszcz w rywalizacji o awans do półfinału rozgrywek… » więcej 2024-04-26, godz. 20:59 Jadwiga Cichoń nowym prezesem kędzierzyńskiej ZAKSY Jadwiga Cichoń została nominowana na stanowisko prezesa zarządu klubu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Decyzję w tej sprawie podjęła dzisiaj (26.04) rada… » więcej 2024-04-26, godz. 18:00 Prudnicki rajd rowerowy upamiętni kolarskie legendy z tego miasta Ciekawą widokowo trasę pokonają uczestnicy imprezy rekreacyjnej organizowanej w Prudniku. Po raz dziewiąty wystartuje Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami… » więcej 2024-04-26, godz. 11:34 W Kietrzu rozpoczęły się przygotowania do największych na południu Polski zawodów driftingowych W nowej formule i w nowej lokalizacji odbędzie się tegoroczna impreza driftingowa w Kietrzu. Zawody, które są reklamowane jako największe tego typu wydarzenie… » więcej 2024-04-25, godz. 20:23 Odra Opole nie zwalnia tempa. Tym razem wygrywa w Niecieczy Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Odry Opole. W spotkaniu 29. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali na wyjeździe Bruk Bet Termalicę… » więcej