Radio Opole » Sport i turystyka
2019-12-01, 17:01 Autor: Grzegorz Frankowski

Na zakończenie piłkarskiej jesieni Odra Opole bezbramkowo remisuje z GKS Tychy

W ostatnim w tym roku spotkaniu o ligowe punkty, piłkarze Odry Opole zremisowali przed własną publicznością z GKS Tychy 0:0. Zimową przerwę w rozgrywkach niebiesko-czerwoni z dorobkiem 20 punktów spędzą na 16. miejscu w tabeli.
Pierwszą dogodną sytuację gospodarze stworzyli w 5. minucie. Z prawej strony boiska nieprzepisowo powstrzymywany był Tomas Mikinnic. Z rzutu wolnego idealną piłkę w pole karne posłał Krzysztof Janus, a Szymon Skrzypczak strzałem głową z kilku metrów zmusił do dużego wysiłku bramkarza gości, Konrada Jałochę. Kolejną znakomitą okazję niebiesko-czerwoni stworzyli po ponad dwudziestu minutach. Szymon Skrzypczak praktycznie z linii bramkowej odegrał piłkę na siódmy metr w polu karnym, niestety nadbiegający Patryk Janasik minął się z piłką i skończyło się tylko na jęku zawodu na trybunach.

W 41. minucie w polu karnym przewrócił się Mateusz Czyżycki, który był przekonany o faulu interweniującego rywala. Rozjemca był jednak innego zdania. Za chwilę sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Thijs Timmermans i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zaraz na początku drugiej połowy po indywidualnej akcji za pola karnego uderzył aktywny w tym spotkaniu Patryk Janasik, jednak jego strzał był niecelny. W odpowiedzi ładnym strzałem z pola karnego popisał się Jakub Piątek (50 min.), a jeszcze ładniejszą interwencją bramkarz Odry, Mateusz Kuchta. Trzy minuty później ten sam zawodnik minimalnie niecelnie przymierzał z woleja.

Dużo szczęścia opolanie mieli w 64. minucie. GKS wyprowadził szybką kontrę. Wbiegający w pole karne Dominik Połap znalazł się oko w oko z naszym bramkarzem. Piłka po jego strzale i interwencji Kuchty odbiła się jeszcze od słupka i dopiero wtedy trafiła do rąk golkipera niebiesko-czerwonych. W 76. minucie piłkę meczową miała po swojej stronie Odra. Niestety Martin Adamiec z kilku metrów fatalnie przestrzelił.

Obie drużyny do końca spotkania próbowały zdobyć zwycięską bramkę, jednak ta sztuka nie udała się żadnej ze stron i mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów.

Sport i turystyka

2019-12-08, godz. 11:44 Stal Nysa zapisała się w pierwszoligowej historii Stal Nysa pokonała Krispol Września 3:0 w meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek zaplecza PlusLigi. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha zdemolowali rywali… » więcej 2019-12-08, godz. 09:00 Gwardia o przełamanie zagra z Górnikiem Po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu - ze Stalą Mielec i Pogonią Szczecin - szczypiorniści opolskiej Gwardii zmierzą się przed własną publicznością z Górnikiem… » więcej 2019-12-08, godz. 07:43 Podtrzymać dobrą passę. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Treflem Gdańsk Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY po pewnym zwycięstwie z Vojvodiną Nowy Sad w Lidze Mistrzów wracają do ligowej rywalizacji. W meczu 10. kolejki PlusLigi trójkolorowi… » więcej 2019-12-07, godz. 19:31 I liga siatkówki. ZAKSA Strzelce Opolskie bez punktów w meczu z BBTS Bielsko-Biała W meczu 13. kolejki rozgrywek I ligi siatkówki mężczyzn ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała przed własną publicznością z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:15, 14:25, 22:25… » więcej 2019-12-07, godz. 13:59 Rekordowe zainteresowanie zawodami w opolskiej "Ostrodze". W rywalizacji bierze udział ponad 100 koni 104 konie i ich jeźdźcy rywalizują dziś (07.12) w Opolu podczas Mikołajkowych halowych zawodów regionalnych i towarzyskich w skokach przez przeszkody. Impreza… » więcej 2019-12-07, godz. 11:26 To będzie obiekt nie tylko dla sportowców. Budowa hali w Zagwiździu na ostatniej prostej Murów kończy budowę pierwszej, profesjonalnej hali gimnastycznej na terenie gminy. Obiekt ma niebawem zostać otwarty przy szkole podstawowej w Zagwiździu. » więcej 2019-12-06, godz. 17:30 Nagrody dla najlepszych zawodników. "To jest na pewno kop do dalszej pracy" 119 zawodników i 40 trenerów z regionu wyróżnionych za wyniki sportowe. W urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie z zawodnikami 10 najlepszych młodzieżowych… » więcej 2019-12-06, godz. 11:00 W Dobrzeniu Wielkim rusza "Mikołaj z AP Victoria Chróścice" 'Mikołaj z AP Victoria Chróścice' - tamtejsza Akademia Piłkarska organizuje jutro (07.12) turniej dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zawody, na których zapowiedziały… » więcej 2019-12-06, godz. 09:30 Początek sezonu łyżwiarskiego w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu Mikołajki to pierwszy dzień działania sezonowych lodowisk w Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich. Przy okazji inauguracji sezonu przygotowano sporo atrakcji… » więcej 2019-12-06, godz. 07:00 W styczniu pojedzie Opolska Gala Żużla na Lodzie. Pieniądze trafią na leczenie Piotrusia Świerca 25. stycznia przyszłego roku pojedzie Opolska Gala Żużla na Lodzie. Nie znamy jeszcze listy startowej zawodów, ale wiadomo już dla kogo podczas imprezy będą zbierane… » więcej