Radio Opole » Sport i turystyka
2018-09-30, 08:20 Autor: Piotr Warner

Siatkarze z Kluczborka zdobyli pierwszy punkt w pierwszej lidze

UKS Mickiewicz Kluczbork [fot. Paweł Konieczny]
Mickiewicz Kluczbork prowadził w Częstochowie z Tauronem AZS 2:1 w setach, lecz nie dał rady wygrać całego spotkania.
Cztery sety wyglądały podobnie bowiem Miskiewicz zdobywał kilkupunktową przewagę, po czym ją tracił w końcówce. W pierwszej partii po serii zagrywek Dawida Murka częstochowianie zdołali wygrać 25:22, natomiast w kolejnych dwóch setach to Kluczbork był górą, wygrywając 25:23 oraz 25:20. W czwartym secie Mickiewicz prowadził już 16:11, lecz niestety w tym momencie zaczął popełniać błędy i przegrał partię 23:25. W tie breaku częstochowianie mieli aż sześć asów serwisowych i wygrali 15:9, a całe spotkanie 3:2. Niepocieszony był po meczu szkoleniowiec Mickiewicza, Mariusz Łysiak.

- Wcale się z tego punktu nie cieszę. - mówi trener Mariusz Łysiak. - Mogliśmy mieć trzy punkty po tej kolejce i nas nie mogą zadowalać zdobyte punkty, bo gramy o całą pulę. W tym meczu straciliśmy dwa punkty, a nie zdobyliśmy jeden.

W drugiej kolejce spotkań Mickiewicz Kluczbork gościć będzie we własnej hali Lechię Tomaszów Mazowiecki. Mecz odbędzie się w sobotę, 6. października.
Mariusz Łysiak

Sport i turystyka

2020-08-03, godz. 21:00 IV liga piłki nożnej: dwa zespoły z kompletem, trzy z zerowym dorobkiem. Bilans 2. kolejki Za nami druga kolejka IV ligi piłkarskiej. Po niej tylko dwa zespoły mogą pochwalić się mianem niepokonanej. » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Piłka ręczna: jedna porażka, jedna wygrana. Gwardia rozegrała dwa springi Szczypiorniści Gwardii Opole mają za sobą dwa sparingi. Na razie bilans gier kontrolnych jest remisowy. » więcej 2020-08-03, godz. 13:15 Z opolskiego Rynku wystartują kolarze Tour de Pologne. W czwartek spore zmiany w organizacji ruchu Gwiazdy światowego kolarstwa niemal na wyciągnięcie ręki. Taka nie lada gratka czeka fanów sportu na Opolszczyźnie już w czwartek 6 sierpnia. Drogami naszego… » więcej 2020-08-02, godz. 14:15 Wielkie tradycje podtrzymane. Start Szczepanowice wznowił działalność W sobotnie (01.08) popołudnie na odnowionych obiektach klubu odbyło się oficjalne otwarcie. W mateczniku szczepanowickiego Startu przy ul. Stawowej 10, gdzie… » więcej 2020-08-01, godz. 20:27 III liga piłki nożnej: Inauguracyjna porażka Polonii Nysa. Pozostałe opolskie kluby z punktami Ruszył sezon III ligi piłki nożnej. Na inaugurację z opolskich zespołów bez punktów został jedynie beniaminek Polonia Nysa, która uległa na własnym… » więcej 2020-08-01, godz. 18:02 Opolscy koszykarze z licencjami Pogoń Prudnik i Weegree AZS Politechnika Opolska otrzymały przepustki do gry w I lidze w sezonie 2020/2021. Koszykarskie władze łącznie przyznały licencje… » więcej 2020-08-01, godz. 17:06 Odra Opole z drugim wzmocnieniem. To kolejny piłkarz z regionu Jakub Czajkowski został nowym piłkarzem opolskiej Odry. To drugi gracz, który dołączył do kadry I-ligowca pomiędzy sezonami. » więcej 2020-08-01, godz. 10:57 Start Szczepanowice wznawia działalność. Dzisiaj dzień otwarty na odnowionych obiektach klubu Ten niezwykle zasłużony dla regionu klub po wielu latach niebytu oficjalnie wraca na sportową mapę Opolszczyzny. Dzisiaj (01.08) na odnowionych obiektach klubowych… » więcej 2020-07-31, godz. 19:20 Blamaż Kolejarza Opole na początek sezonu 2020 Żużlowcy Kolejarza Opole ponieśli kompromitującą porażkę w 1. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Opolanie przegrali w Rzeszowie z miejscowym RTŻ-em 31:59. » więcej 2020-07-31, godz. 14:00 III liga piłka nożnej: W MKS-ie cele wyznaczą po jesieni MKS Kluczbork szykuje się do trzeciego sezonu w III lidze. Po ubiegłym sezonie, w którym MKS zajął czwartą pozycję, w klubie do kolejnej kampanii podchodzą… » więcej