Radio Opole » Sport i turystyka
2018-04-05, 10:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Rozpoczęła się XVII edycja Szachowych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych

Rozpoczęła się XVII edycja Szachowych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rozpoczęła się XVII edycja Szachowych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych [fot. Wiktoria Palarczyk]
Reprezentacje wojska, policji, straży pożarnej, granicznej i służby więziennej oraz celnej od samego rana walczą o tytuł mistrza szachów. W tym roku w Pokrzywnej rywalizować ze sobą będzie prawie 100 zawodników.
- Z roku na rok zauważamy, że poziom rozgrywek jest coraz wyższy. Ta królewska gra uczy myślenia, a to jest bardzo ważne w pracy mundurowych - zaznacza Jacek Matlak, sędzia główny. - Rywalizować ze sobą mogą osoby w różnym wieku. Młodzi, którzy studiują z mundurowi, którzy są na emeryturze i zakończyli już służbę. Widać, że to jest ich pasja. Przyjeżdżają tutaj co roku, ćwiczą szare komórki, żeby zachować tę sprawność intelektualną na długie lata - dodaje Matlak.

Zawodnicy przez 5 dni będą rozgrywać 9 rund w systemie szwajcarskim.

- Szachy rozwijają. Uważam, że razem z brydżem powinny stanowić przedmiot nauczania w szkołach podstawowych. Jestem dochodzeniowcem i w ramach prowadzonych przeze mnie postępowań mogę sobie wyobrażać różne sytuacje, a dzięki wyobraźni szachowej percepcja jest większa - podkreśla Krzysztof Celmer z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

- Lubię grać w szachy, spotkać się z kolegami raz w roku, to jest bardzo miłe i przyjemne. Tutaj jest zdrowa rywalizacji i ten dreszczyk emocji - dodaje Kazimierz Szczepanik, reprezentujący służbę więzienną, który wziął udział we wszystkich edycjach szachowym mistrzostw.

Tegorocznego zwycięzcę poznamy w niedzielę (08.04). Radio Opole objęło turniej patronatem medialnym.
Jacek Matlak
Zawodnicy turnieju szachowego

Sport i turystyka

2018-11-12, godz. 18:31 Karatecy z Kluczborka zdobyli na mistrzostwach świata sześć medali Sześć medal, w tym pięć złotych, zdobyli na mistrzostwach świata zawodnicy Kluczborskiego Klubu Karate. W Kanadzie dwukrotnie na najwyższym stopniu stawali Al ... » więcej 2018-11-12, godz. 07:36 Niepodległościowa, wyjazdowa wygrana Gwardii Opole z Wybrzeżem Gdańsk To był wyjątkowy i jedyny mecz, który odbył się w tej kolejce ekstraklasowego szczypiorniaka w Święto Niepodległości. Do tego wygrany przez Gwardię Opole z Wy ... » więcej 2018-11-11, godz. 12:01 Na rowerach uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Całe rodziny wyruszyły z placu Mickiewicza w Opolu, by wspólnie na rowerach uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa ponad 50 osób u ... » więcej 2018-11-10, godz. 23:47 Fatalna druga połowa Otmętu zadecydowała o ligowej porażce Piłkarki ręczne Otmętu Krapkowice przegrały siódmy mecz ligowy w obecnym sezonie, ulegając na własnym parkiecie zespołowi WKPR Wesoła Warszawa 25:17. » więcej 2018-11-10, godz. 21:00 Wyjątkowy mecz w Święto Niepodległości. Gwardia zagra z Wybrzeżem Gdańsk KPR Gwardia Opole w Święto Niepodległości 11 listopada zmierzy się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk w 10. kolejce PGNiG Superligi. To będzie wyjątkowe spotkani ... » więcej 2018-11-10, godz. 14:00 Test Coopera jako część opolskich obchodów stulecia odzyskania niepodległości W 12 minut trzeba pokonać jak najdłuższy dystans - tak w skrócie wygląda test Coopera. Od rana na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczy ... » więcej 2018-11-10, godz. 11:00 Komprachcice: Biegiem uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Po raz 4. w Komprachcicach biegacze wezmą udział w biegu na 10 kilometrów 'Niepodległościowa Dycha'. Trasa poprowadzi z Komprachcic do Polskiej Nowej Wsi i z ... » więcej 2018-11-10, godz. 06:00 Medalistka olimpijska przyjedzie do szkoły w Branicach Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez brązową medalistkę olimpijską w pięcioboju nowoczesnym Oktawię Nowacką to nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim ... » więcej 2018-11-10, godz. 00:58 Trwa czarna wyjazdowa seria Odry. Porażka w Tychach z GKS-em Odra Opole nie była w stanie wygrać w ósmym występie na obcym stadionie w tym sezonie. Co gorsza mimo, że opolanie prowadzili, to z Tychów nie wywieźli nawet ... » więcej 2018-11-09, godz. 19:00 Ruszyły zapisy do grudniowego biegu ulicznego w Strzelcach Opolskich Miłośnicy biegania z Opolszczyzny mogą się już zapisywać do udziału w tradycyjnym biegu ulicznym w Strzelcach Opolskich, który odbędzie się w grudniu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »