Radio Opole » Sport i turystyka
2018-03-22, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Mają warunki do organizacji turniejów. W Ozimku otwarto pracownię do sportu elektronicznego

Pracownia do e-sportu w Zespole Szkół w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Pracownia do e-sportu w Zespole Szkół w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie pracowni do e-sportu w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie pracowni do e-sportu w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie pracowni do e-sportu w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie pracowni do e-sportu w Ozimku [fot. Witold Wośtak]
Pracownię służącą do e-sportu otwarto w Zespole Szkół w Ozimku. Uczniowie Technikum Informatycznego mogą od teraz rywalizować ze sobą na sprzęcie bardzo dobrej jakości.
O doposażenie wnioskowali sami nastolatkowie, używając argumentu rosnącej popularności sportu elektronicznego i coraz lepszych perspektyw z nim związanych.

Oceniają pracownię bardzo dobrze, bo lubią grać na komputerze, a nowa pracownia umożliwia organizację bardziej profesjonalnych turniejów. Dzięki temu mogą rozwijać swoje umiejętności, uczyć się współpracy i wymieniać wiedzą odnośnie gier czy specyfikacji komputerów.

Dariusz Bigas, dyrektor szkoły również jest przekonany, że e-sport ma wiele korzyści.

- Pobudza kreatywność i wytrwałość oraz uczy pracy zespołowej, co ma bardzo duże znaczenie. Wydaje mi się natomiast, że jeszcze niezbyt dobrze został wyeksponowany negatywny wątek e-sportu. Trzeba naprawdę czuwać, bo uczniom zdarza się w weekend grać po kilkanaście godzin dziennie. W szkole dozujemy czas gry, ale w domu są poza naszą kontrolą. W przyszłości ważna będzie praca psychologa.

Przy okazji szkoła podpisała umowę z Politechniką Opolską o wsparcie klas informatycznych technikum.

- Chcemy realnie współpracować, ale akurat ten kierunek studiów nie wymaga dodatkowej promocji - zaznacza prof. Tomasz Boczar, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki na Politechnice Opolskiej. - W ten sposób chcemy zachęcić młodzież do studiowania ogólnie. Chodzi nam przede wszystkim o młodych ludzi z całej Opolszczyzny, również z mniejszych miejscowości. Chcemy, żeby nie wyjeżdżali stąd, mając perspektywy podjęcia interesującej pracy za niemałe pieniądze. Dla mnie największą tragedią jest scenariusz, kiedy młodzi ludzie po szkole zawodowej lub technikum od razu wyjeżdżają do pracy za granicą.

Opolskie starostwo zapłaciło za wyposażenie sali około 40 tysięcy złotych.
Uczniowie
Dariusz Bigas
Tomasz Boczar

Sport i turystyka

2018-11-12, godz. 18:31 Karatecy z Kluczborka zdobyli na mistrzostwach świata sześć medali Sześć medal, w tym pięć złotych, zdobyli na mistrzostwach świata zawodnicy Kluczborskiego Klubu Karate. W Kanadzie dwukrotnie na najwyższym stopniu stawali Al ... » więcej 2018-11-12, godz. 07:36 Niepodległościowa, wyjazdowa wygrana Gwardii Opole z Wybrzeżem Gdańsk To był wyjątkowy i jedyny mecz, który odbył się w tej kolejce ekstraklasowego szczypiorniaka w Święto Niepodległości. Do tego wygrany przez Gwardię Opole z Wy ... » więcej 2018-11-11, godz. 12:01 Na rowerach uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Całe rodziny wyruszyły z placu Mickiewicza w Opolu, by wspólnie na rowerach uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa ponad 50 osób u ... » więcej 2018-11-10, godz. 23:47 Fatalna druga połowa Otmętu zadecydowała o ligowej porażce Piłkarki ręczne Otmętu Krapkowice przegrały siódmy mecz ligowy w obecnym sezonie, ulegając na własnym parkiecie zespołowi WKPR Wesoła Warszawa 25:17. » więcej 2018-11-10, godz. 21:00 Wyjątkowy mecz w Święto Niepodległości. Gwardia zagra z Wybrzeżem Gdańsk KPR Gwardia Opole w Święto Niepodległości 11 listopada zmierzy się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk w 10. kolejce PGNiG Superligi. To będzie wyjątkowe spotkani ... » więcej 2018-11-10, godz. 14:00 Test Coopera jako część opolskich obchodów stulecia odzyskania niepodległości W 12 minut trzeba pokonać jak najdłuższy dystans - tak w skrócie wygląda test Coopera. Od rana na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczy ... » więcej 2018-11-10, godz. 11:00 Komprachcice: Biegiem uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Po raz 4. w Komprachcicach biegacze wezmą udział w biegu na 10 kilometrów 'Niepodległościowa Dycha'. Trasa poprowadzi z Komprachcic do Polskiej Nowej Wsi i z ... » więcej 2018-11-10, godz. 06:00 Medalistka olimpijska przyjedzie do szkoły w Branicach Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez brązową medalistkę olimpijską w pięcioboju nowoczesnym Oktawię Nowacką to nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim ... » więcej 2018-11-10, godz. 00:58 Trwa czarna wyjazdowa seria Odry. Porażka w Tychach z GKS-em Odra Opole nie była w stanie wygrać w ósmym występie na obcym stadionie w tym sezonie. Co gorsza mimo, że opolanie prowadzili, to z Tychów nie wywieźli nawet ... » więcej 2018-11-09, godz. 19:00 Ruszyły zapisy do grudniowego biegu ulicznego w Strzelcach Opolskich Miłośnicy biegania z Opolszczyzny mogą się już zapisywać do udziału w tradycyjnym biegu ulicznym w Strzelcach Opolskich, który odbędzie się w grudniu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »