Radio Opole » Sport i turystyka
2018-03-14, 23:20 Autor: Grzegorz Frankowski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 w meczu fazy play off siatkarskiej Ligi Mistrzów

ZAKSA pewnie pokonała Cuprum Lubin [fot. Paweł Konieczny]
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która uchodziła za faworyta derbów Polski, nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców i pokonała na wyjeździe Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 25:19, 21:25, 35:33) w pierwszym meczu fazy play off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień (21.03) w Kędzierzynie-Koźlu.
Od początku pierwszego seta gra układała się po myśli naszego zespołu. Serwis, przyjęcie czy blok funkcjonowały bez zarzutu i ZAKSA szybko zbudowała bezpieczną przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną ekipa Andrei Gardiniego schodziła przy prowadzeniu 8:3. W kolejnych akcjach trójkolorowi nadal nie mieli problemów ze zdobywaniem punktów. Druga przerwa techniczna, to wysokie prowadzenie mistrzów Polski 16:9. W decydujących fragmentach premierowej odsłony, ZAKSA utrzymała dobrą dyspozycję i wygrała 25:19.

W drugim secie początkowo dominowała ZAKSA, która prowadziła 8:5 i 12:8. W kolejnych akcjach lepszy fragment gry zanotowali jastrzębianie, którzy zdołali zniwelować straty do zaledwie jednego punktu. Mistrzowie Polski prowadzili w pewnym momencie już tylko 12:11 i 13:12. Później nie było już jednak wątpliwości, kto może wygrać tego seta. Gospodarze mieli bardzo duże problemy z powstrzymaniem kombinacyjnej gry kędzierzynian, którzy po ładnych akcjach zdobywali kolejne punkty i wygrali ostatecznie 25:19.

Po zmianie stron mecz nabrał rumieńców, dzięki zdecydowanie lepszej postawie jastrzębian. Gospodarze zdołali przejąć inicjatywę i to oni prowadzili długimi fragmentami jednym, dwoma punktami (10:8, 15:13). Po drugiej przerwie technicznej drużyna z Górnego Śląska nadal posiadała inicjatywę, a w końcówce dwa asy serwisowe zaliczył Lukas Kampa i Jastrzębski Węgiel wygrał 25:21.

W czwartej partii gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę i to ZAKSA praktycznie cały czas musiała gonić wynik. W emocjonującej końcówce drużyna z Opolszczyzny zdołała doprowadzić do remisu po 22:22. W kolejnych akcjach żadna ze stron nie potrafiła wypracować odpowiedniej przewagi i o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Ostatecznie po wielu kapitalnych akcjach z obu stron, ZAKSA wygrała 35:33, a całe spotkanie 3:1

Mecz rewanżowy ZAKSY z Jastrzębskim Węglem w Lidze Mistrzów odbędzie się 21 marca w Kędzierzynie-Koźlu.
Rafał Buszek - przyjmujący ZAKSY

Sport i turystyka

2019-07-15, godz. 11:00 Opolskie na wakacje: nad jeziorami turawskimi pustki. Winna pogoda Zazieleniona woda, zakaz pływania i nieprzychylna aura. Mimo, że mamy połowę lipcai, to plaże i deptaki wokół Dużego Jeziora w Turawie raczej świecą pustkami. » więcej 2019-07-15, godz. 09:00 Nikola Grbić, nowy szkoleniowiec kędzierzyńskiej ZAKSY wizytuje swoje miejsce pracy Nikola Grbić, nowy trener siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn Koźle, który na tym stanowisku zastąpił Andreę Gardiniego przyjedzie dzisiaj (15.07) do klubu mistrzów Po ... » więcej 2019-07-14, godz. 17:10 Wędkarstwo, to nie tylko wędka, ale i cała elektronika. W Turawie zakończyły się zawody Garmin Fishing League Rekordowe - blisko 300 sztuk - sandaczy złapali w ciągu dwóch dni wędkarze startujący w zawodach Garmin Fishing League. Na jeziorze turawskim rywalizowało 68 ... » więcej 2019-07-14, godz. 12:30 Wakacje z opolskim MOS-em oczywiście na sportowo 3 pięciodniowe turnusy półkolonii organizuje w to lato Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu. Pierwszy turnus rozpoczyna się 5 sierpnia. W lipcu MOS odpowiad ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:17 Opolscy akademicy ze srebrem Uniwersjady Polska reprezentacja akademicka w siatkówce zdobyła srebrny medal odbywającej się w Neapolu 30. Uniwersjady. Zespół Pawła Woickiego, którego trzon stanowią gr ... » więcej 2019-07-13, godz. 20:15 Nieznaczna porażka opolskiej Odry z Wisłą Płock Piłkarze Odry Opole przegrali w sparingu z ekstraklasową Wisłą Płock 0:1. Mecz odbył się w Szamotułach, gdzie Odra przebywa na obozie przygotowawczym. » więcej 2019-07-13, godz. 12:00 Odra jesienią w Opolu będzie grać w piątki i soboty 10 spotkań rozegra opolska Odra na własnym stadionie w rundzie jesiennej I ligi. Wszystkie zaplanowane są na piątkowe i sobotnie popołudnia i wieczory. » więcej 2019-07-12, godz. 14:30 Najwyższe z możliwych rozstawienie ZAKSY przed Ligą Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn - Koźle w sezonie siatkarskiej Ligi Mistrzów 2019/2020 zostanie rozlosowana z pierwszego koszyka. Dzięki temu uniknie najsilniejszych klubów ... » więcej 2019-07-12, godz. 07:39 Studenci WSZiA w Opolu w strefie medalowej Uniwersjady Polscy siatkarze awansowali do półfinału 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Podopieczni trenera Pawła Woickiego pokonali w czwartek (11.07) w ćwierćfinale rep ... » więcej 2019-07-11, godz. 17:00 Opole: są jeszcze miejsca na półkolonie organizowane przez AZS Są jeszcze miejsca na letnie półkolonie organizowane przez Akademicki Związek Sportowy Politechniki Opolskiej. Rodzice mają szanse zapisać swoje pociechy na 4 ... » więcej