Radio Opole » Sport i turystyka
2017-09-12, 09:33 Autor: Mariusz Chałupnik

Orlik Opole walczył, ale na inaugurację sezonu przegrał

Orlik Opole - Tauron GKS Katowice 3:4 [fot. Mariusz Materlik]
Emocji nie brakowało w Toropolu na inauguracji Polskiej Hokej Ligi. Orlik Opole mocno postawił się GKS-owi Katowice, jednak zwycięsko wyszli z tego pojedynku goście.
Pierwsza kwarta dla opolan i prowadzenie 1:0 po golu Karola Kisielewskiego. Po drugiej tercji był już jednak remis 1:1. Gdy w 52. minucie GKS strzelił bramkę na 3:1 wydawało się, że zapisze na swoim koncie komplet punktów. Orlik jednak rzucił się do odrabiania strat. W 55. minucie bramkę kontaktową zdobył Kisielewski, a na minutę i 20 sekund przed końcem wyrównał Milan Baranyk. Po czasie regulaminowym było 3:3.

W serii rzutów karnych długo nikt nie potrafił pokonać bramkarza przeciwnika. Udało się to dopiero w piątej serii Andrejowi Themarowi z GKS-u i to trafienie dało przyjezdnym wygraną.

Zwycięstwa w pierwszej kolejce zapisały na swoim koncie także GKS Tychy, Podhale Nowy Targ, Polonia Bytom i GKS Jastrzębie. Pauzowała Comarch Cracovia.

W następnej kolejce w środę (13.09) Orlik zmierzy się w Gdańsku z Automatyką.

Sport i turystyka

2017-09-25, godz. 20:59 Andrzej Konwiński odwołany z funkcji trenera MKS Kluczbork Zarząd klubu MKS Kluczbork na poniedziałkowym posiedzeniu rozwiązał za porozumieniem stron umowę z trenerem Andrzejem Konwińskim. Do czasu powołana nowego szk ... » więcej 2017-09-25, godz. 14:00 Rusza cykl bezpłatnych zajęć lekkoatletycznych dla dzieci Trenerzy ze Stadionu im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu po raz kolejny organizują ćwiczenia w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. » więcej 2017-09-25, godz. 12:00 Weź udział w zawodach w rzucie granatem Koło Ligi Obrony Kraju ze Strzelec Opolskich zaprasza do udziału w zawodach sportowo-obronnych. Impreza ta odbędzie się w najbliższą sobotę na strzelnicy w Fa ... » więcej 2017-09-25, godz. 09:30 Wymarzona inauguracja futsalowej Odry Opole W pierwszym meczu sezonu 2017/2018 I ligi futsalu Futsal Klub Odra Opole pewnie pokonała AZS Lublin. Opolanie wygrali 5:1. » więcej 2017-09-24, godz. 21:00 ZAKSA jest gotowa do sezonu i chce sięgnąć po kolejne trofea Zawodnicy i sztab ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zaprezentowali przed kibicami nowe stroje, w których będą występować w tym sezonie. Drużyna jest już w komplecie, cho ... » więcej 2017-09-24, godz. 20:24 Nieznaczna porażka Orlika Opole z GKS-em Tychy W 6. kolejce Polskiej Hokej Ligi Orlik Opole uległ wicemistrzom Polski GKS-owi Tychy 1:3. Katem naszego zespołu okazał się były zawodnik Orlika Michael Cichy. » więcej 2017-09-24, godz. 10:59 MKS Kluczbork podzielił się punktami z Rozwojem Katowice Podczas meczu 10. kolejki II ligi piłkarze MKS-u Kluczbork przyjmowali u siebie rywala z Katowic. Mecz zakończył się remisem 1:1. » więcej 2017-09-24, godz. 09:50 Gogolin organizuje 10-lecie hali sportowej. Propozycja na niedzielne popołudnie Atrakcje sportowe i zajęcia dla ciężarnych przygotowują w Gogolinie z okazji 10-lecia hali sportowej im. Bernarda i Zygfryda Blautów. » więcej 2017-09-24, godz. 09:00 Deszcz nie zniechęcił ich do biegu leśnymi ścieżkami. Za nami Pierwszy Bieg Grudzicki [ZDJĘCIA] Ponad sto osób wzięło udział w pierwszym Biegu Grudzickim. Mimo deszczu i niskiej temperatury, sympatycy tej formy aktywności fizycznej pokonali 10-kilometrow ... » więcej 2017-09-23, godz. 21:45 Gwardia Opole bez szans w starciu z wicemistrzem Polski Etatowy wicemistrz Polski rozgromił KPR Gwardię Opole 32:20 w 4. kolejce PGNiG Superligi. Orlen Wisła Płock od pierwszej do ostatniej minuty miała wyraźną prz ... » więcej