Radio Opole » Sport i turystyka
2017-07-09, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

Siatkarze i siatkarki zmierzyli się podczas turnieju ECO Silesia Cup. "Jest jak w małżeństwie, trzeba się zgrać"

II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
II turniej eliminacyjny ECO Silecia Cup [fot. Ewelina Laxy]
10 par kobiecych i 13 męskich wzięło udział turnieju siatkówki plażowej ECO Silesia Cup. Na opolskim basenie Błękitna Fala rozegrano drugi turniej eliminacyjny tych zawodów.
- Siatkówka plażowa to sport dla ludzi w każdym wieku - mówi Józef Gusta, biorący udział w rozgrywkach. - Wymaga więcej kondycji, więcej biegania, a ja, ze względu na swój wiek, już wchodzę w wiek odlbojski i jak najbardziej przyda mi się, żeby utrzymać bardzo dobrą figurę. Wymaga to przynajmniej miesięcznego treningu na piasku. Przede wszystkim nauczyć się biegać, bo całkiem inaczej się biega na piasku, niż na hali. Jest dużo trudniej, inne partie mięśni pracują, także, miesiąc poświęcić, a później już jest gładko.

Wśród zawodników znaleźli się nie tylko amatorzy, ale także zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują opolskie kluby siatkarskie.

Jak zaznacza Joanna Moczko, zawodniczka pierwszoligowego zespołu UNI Opole, w siatkówce plażowej ważne jest odpowiednie dobranie się pary. - Często partnerki sobie nawzajem mówią, co jest źle, co można poprawić, taktykę sobie same ustalamy. Przez trzy lata miałam stałą partnerkę i powiem szczerze, jest jak w małżeństwie. Czasem są kłótnie, czasem są chwile radości. Trzeba się zgrać i dogadać. Najlepiej po prostu się od razu dopasować, bo żadna sobie nie wchodzi w paradę, każda wie, co ma robić.

Turnieje eliminacyjne ECO Silesia Cup zostaną rozegrane jeszcze dwa razy: 23.07 i 13.08. Finał odbędzie się 27.08 na basenie przy pl. Róż w Opolu.
Józef Gusta
Joanna Moczko

Sport i turystyka

2018-05-26, godz. 17:00 Walczyli o tytuł kajakarskiego mistrza Opola Prawie 70 zawodników stawiło się na przystani nad Odrą w Opolu, aby wziąć udział w mistrzostwach stolicy naszego województwa w kajakarstwie klasycznym. Młodsi ... » więcej 2018-05-25, godz. 22:00 Za nami pierwszy dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polski do lat 17 w badmintonie W Głubczycach gra ponad 150 zawodników z dziewięciu krajów. » więcej 2018-05-25, godz. 18:45 Mickiewicz Kluczbork zagra w Final Four II ligi! Siatkarze Mickiewicza Kluczbork pokonali Orła Międzyrzecz 3:0. Dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie udział w ścisłym finale II ligi. » więcej 2018-05-25, godz. 14:00 Przed nami żużlowe derby Kolejarzy W niedzielne (27.05) popołudnie dojdzie do żużlowych kolejarskich derbów 2 ligi. Ten opolski podejmie rawicki, który w tym sezonie jeździ jako rezerwy Unii Le ... » więcej 2018-05-25, godz. 12:16 Przyszli mistrzowie badmintona znów zawitali do Głubczyc. Ruszyły Międzynarodowe Mistrzostwae Polski do lat 17 Ponad 150 zawodników z 9 krajów, w tym Polski, zobaczymy na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski do lat 17 w badmintonie. Impreza ruszyła dzisiaj (25.05) w G ... » więcej 2018-05-25, godz. 11:30 MKS Kluczbork w meczu II ligi piłkarskiej podejmuje Błękitnych Stargard. Relacja w Radiu Opole Na II kolejki przed zakończeniem rozgrywek MKS Kluczbork plasuje się na 14. miejscu, pierwszym nie zagrożonym degradacją, ale ma tyle samo punktów co Znicz Pr ... » więcej 2018-05-25, godz. 09:30 Prudnik: powstanie wyjątkowe miejsce, gdzie będzie można podpatrywać dziką przyrodę Ciekawa atrakcja ekologiczna pojawi się w Prudniku. Nieopodal centrum miasta będzie można wypoczywać nad wodą, podziwiając przy tym dziką przyrodę. Powstanie ... » więcej 2018-05-24, godz. 21:25 Spadek do III ligi może być bardzo kosztowny. MKS Kluczbork może tego nie przetrwać Degradacja może oznaczać koniec klubu. W czarnych kolorach - ewentualny spadek z drugiej ligi - widzi wiceprezes MKS-u Kluczbork, Wojciech Smolnik. » więcej 2018-05-24, godz. 05:25 Polonia Głubczyce wygrała Wojewódzki Finał Pucharu Polski w piłce nożnej [ZDJĘCIA] W decydującym meczu na stadionie w Kluczborku Polonia Głubczyce pokonała Po-Ra-Wie Większyce 2:1 i awansowała na szczebel centralny tych rozgrywek. » więcej 2018-05-23, godz. 16:30 Łączy ich pasja do sportu. Niepełnosprawni rywalizowali w turnieju hokeja halowego Sześć drużyn z naszego regionu wzięło udział w Opolskim Turnieju Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych. W hali na Politechnice Opolskiej zameldowali się zawodn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »