Radio Opole » Sport i turystyka
2017-04-19, 21:20 Autor: Daria Placek

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy na korzyść kwidzynian. Gwardia przegrała 24:29

Gwardia Opole[fot. Gwardia Opole]
Nie udało się szczypiornistom Gwardii Opole zatrzymać MMTSu Kwidzyn. Na własnym parkiecie opolski superligowiec uległ 24:29 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.
Przyjezdni od początku prezentowali wysoki poziom zarówno w ataku jak i obronie - po kwadransie gry MMTS prowadził 10:4 - duża w tym zasługa popisującego się skutecznymi interwencjami Pawła Kiepulskiego, ale opolanom dał się we znaki także prawoskrzydłowy Mateusz Seroka, który jednak po brutalnym faulu na Antonim Łangowskim opuścił plac gry. Do przerwy Gwardia przegrywała 8:13.

W drugiej połowie gospodarze starali się dotrzymać kroku rywalom i odrabiali straty - w 35. minucie przegrywali 10:14, 10 minut później było 16:20. MMTS grał jednak pewniej i skuteczniej i zasłużenie zwyciężył.

- W dużej mierze to pierwsza połowa przesądziła o wyniku, gdzie mieliśmy sporo rzutów niecelnych i Kwidzyn odjechał nam na 5-6 bramek. To bardzo doświadczona drużyna, która grała do końca konsekwentnie i ciężko było z nimi wygrać. W drugiej połowie tak samo bramkarze dobrze stali i trochę nam zabrakło niestety - mówi szkoleniowiec gwardzistów Rafał Kuptel.

Rewanż w Kwidzynie 25 kwietnia.
Rafał Kuptel

Sport i turystyka

2017-07-22, godz. 22:10 Puchar Polski. MKS Kluczbork przegrał z Chrobrym Głogów 0:3 i odpadł z rozgrywek MKS Kluczbork na pierwszej rundzie szczebla centralnego zakończył przygodę z Pucharem Polski. Drużyna trenera Andrzeja Konwińskiego przegrała przed własną pub ... » więcej 2017-07-22, godz. 21:20 Ruch Zdzieszowice dalej triumfuje. Zagra o Puchar Polski Ruch Zdzieszowice będzie grał dalej o Puchar Polski. Podczas dzisiejszego pojedynku w I rundzie Pucharu Polski na swoim boisku podopieczni Aleksandra Kalbrona ... » więcej 2017-07-22, godz. 20:30 Wygrany 120-minutowy sparing Odry Opole Odra Opole sprawdzała formę z 3-ligową Ślęzą Wrocław. Opolanie pewnie wygrali 3:0. » więcej 2017-07-22, godz. 13:00 Tomasz Bardelski z Radia Opole będzie komentował mecze na światowym poziomie Pracownik Radia Opole Tomasz Bardelski będzie ekspertem i komentatorem meczów hokeju na rolkach podczas zawodów sportów nieolimpijskich The World Games. Zawod ... » więcej 2017-07-22, godz. 08:30 Sportowe wakacje w Kluczborku Wakacje w Kluczborku upływają pod znakiem aktywności fizycznej. Specjalnym program dla dzieci i młodzieży przygotował kluczborski OSiR. » więcej 2017-07-21, godz. 15:00 Piłkarki ręczne Otmętu Krapkowice w I lidze Otmęt Krapkowice wystąpi w I lidze piłkarek ręcznych. Dzięki reformie rozgrywek odbywających się na zapleczu PGNiG Superligi kobiet drużyna z naszego regionu ... » więcej 2017-07-21, godz. 12:30 Władze Krapkowic mają plan remontu stadionu w Otmęcie. Pomoże współpraca z Gogolinem? Od 6 do 8 milionów złotych potrzeba na przebudowę stadionu lekkoatletycznego w Krapkowicach Otmęcie. Władze gminy chciałyby wykonać remont w ramach partnerstw ... » więcej 2017-07-21, godz. 10:00 Kompletny skład AZS-u Weegree Politechniki Opolskiej W tym tygodniu z drugoligowego AZS-u Weegree Politechniki Opolskiej co chwila napływały wieści o nowych zawodnikach. Nasz koszykarski zespół został wzmocniony ... » więcej 2017-07-20, godz. 14:00 Nowe boisko nie tylko dla szkoły. W Brzegu chcą zachęcić mieszkańców do gry w piłkę Samorząd otrzymał rządowe wsparcie na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Oławskiej. Obiekt zamiast asfaltu, będzie mieć sztuczną nawierzchnię i nowe ur ... » więcej 2017-07-20, godz. 06:00 Nowe wzmocnienie pierwszoligowych siatkarek Do zespołu AZS-u UNI Opole dołączyła Nikola Abramajtys, wychowanka klubu. » więcej