Radio Opole » Sport i turystyka
2015-12-13, 22:06 Autor: Donat Przybylski

ZAKSA - lider powiększa przewagę

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel 3:0. Mecz w Kędzierzynie 09.12.2015 [fot. Donat Przybylski]
Kędzierzyńska ZAKSA utrzymała pozycję lidera Plus Ligi siatkarzy. Tym razem podopieczni Ferdinando De Giorgi pokonali w Bydgoszczy Łuczniczkę 3:0.
W poszczególnych setach kędzierzynianie zwyciężali 25:22, 25:20 i 25:18. Przebieg setów był bliźniaczo podobny. Do drugiej przerwy technicznej gospodarze dotrzymywali ZAKSIE, kroku przegrywając 13-16 albo 14:16. Po przerwie na boisko wracały odmienione zespoły. Kędzierzynianie kierowani przez Benjamina Toniuttego "odjeżdżali rywalom na 21:16 w secie pierwszym, 21:17 w drugim i 21:15 w trzecim grając znakomicie zarówno w ataku i obronie.

Najwięcej emocji dostarczyła partia pierwsza. Gospodarze po asie serwisowym Dawida Murka wyszli na prowadzenie 7:4, które utrzymywali do stanu 11:11. ZAKSĘ na prowadzenie wyprowadził blokiem Jurij Gladyr a seta zamknęli punktami Grzegorz Bociek i Sam Deroo.

W partii drugiej gospodarze prowadzili tylko raz. Najpierw blok a następnie atak Klinkenberga pozwoliły Łuczniczce wyjść na prowadzenie 6:5. Od tego momentu znakomicie grający Rafał Buszek, Sam Deroo i Jurij Gladyr powiększali przewagę kędzierzynian, którzy wyszli na prowadzenie 23:18.

W secie trzecim sytuacja się powtórzyła. Bydgoszczanie po ataku Michała Ruciaka objęli jednopunktowe prowadzenie 6:5. Chwilę później dwa ataki Łukasza Wiśniewskiego dały prowadzenie kędzierzynianom 9:7 a wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Od tego momentu supremacja ZAKSY była aż nadto widoczna.

Tytuł najlepszego zawodnika meczu (MVP) otrzymał libero ZAKSY Paweł Zatorski. W tabeli dzięki korzystnym wynikom powiększyła przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, z których tylko Skra zdobyła komplet punktów.

Wyniki pozostałych spotkań 10 kolejki spotkań:

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:2 (24:26, 27:29, 25:23, 25:15, 16:14)
PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (27:25, 25:18, 25:23)
Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:22)
Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (22:25, 17:25, 25:17, 25:12, 15:10) AZS Częstochowa - Effector Kielce 3:2 (18:25, 23:25, 25:16, 25:21, 17:15)
BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 3:2 (25:20, 25:23, 20:25, 24:26, 15:5)

Sport i turystyka

2024-07-31, godz. 21:00 Przed nami ostatni etap przebudowy boisk przy SP nr 5 w Krapkowicach Gmina Krapkowice podpisze umowę na realizację trzeciego, ostatniego etapu przebudowy boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Krapkowicach. Popularna… » więcej 2024-07-31, godz. 19:45 Zapaśnik z Namysłowa pojedzie do Jordanii na mistrzostwa świata juniorów Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w zapasach w stylu wolnym do lat 17. Światowy czempionat we wszystkich… » więcej 2024-07-31, godz. 17:30 Pamiętają o Grzegorzu Lachowiczu. Dreman Opole-Komprachcice zaprasza na turniej Był ojcem chrzestnym futsalu w Koprachcicach. Odszedł niespodziewanie w marcu 2021 roku. Już po raz trzeci opolskie środowisko piłkarskie uczci pamięć Grzegorza… » więcej 2024-07-31, godz. 17:00 Odra Opole gra z TVP. Lokalny oddział przygotowuje program o tematyce piłkarskiej Telewizja Polska zacieśnia współpracę z Odrą Opole. Dyrektor ośrodka w Opolu i prezes klubu podpisali umowę partnerską, która zakłada m.in. szerszy dostęp… » więcej 2024-07-31, godz. 14:37 Stadion w Otmęcie przejdzie kolejną modernizację. Gmina podpisze umowę z wykonawcą Niebawem rozpocznie się kolejny etap przebudowy Stadionu Miejskiego w Otmęcie. W planie m.in. remont szatni, budowa trybun oraz modernizacja boiska treningowego… » więcej 2024-07-31, godz. 09:21 Kolejne nowe boisko powstaje w Kędzierzynie-Koźlu Ruszyła budowa nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Kędzierzynie-Koźlu. Obiekt powstaje na osiedlu Pogorzelec przy ul. Przechodniej. Inwestycję realizuje… » więcej 2024-07-29, godz. 21:35 Kędzierzyńska ZAKSA rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego kędzierzynianie będą… » więcej 2024-07-29, godz. 12:54 Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej mistrzami Europy w maratonie kajakowym Mateusz Borgiel i Mateusz Zuchora zostali mistrzami Europy w maratonie kajakowym. Zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej na torze regatowym Malta w Poznaniu zwyciężyli… » więcej 2024-07-29, godz. 12:02 Pierwsze zwycięstwo. Natalia Bajor z wygraną Pochodząca z Brzegu tenisistka stołowa Natalia Bajor wygrała w swoim pierwszym meczu na Igrzyskach Olimpijskich. » więcej 2024-07-28, godz. 14:01 Dwie bramki jubilata i wygrana 4:1. Odra Opole pokonuje Pogoń Siedlce Odra Opole pewnie pokonała Pogoń Siedlce 4:1 (2:0) w meczu 2. kolejki Betclic 1. Ligi. Dwie bramki dla 'Niebiesko-czerwonych' zdobył Dawid Wolny, a po jednym… » więcej