Radio Opole » Sport i turystyka
2014-05-10, 19:52 Autor: Radio Opole

Komplet zwycięstw opolan w II lidze futbolowej

Odra Opole pokonała na własnym stadionie Ostrovię Ostrów Wielkopolski 2:0. Demontaż defensywy przyjezdnych rozpoczął w 21 minucie Adrian Krysian. Znakomicie zachował się w polu karnym po mistrzowsku zaskakując obronę i bramkarza. Opolanie mieli jeszcze swoje szanse, ale żadna z nich nie przyniosła efektu.

Odra Opole - Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:0Po zmianie stron opolanie nie tracili animuszu i w 52 minucie dobrze zastawił się po lewej stronie Grzegorz Skrzypczak świetnie podając do Tomasza Wawrzyniaka, który przepięknym strzałem z dystansu wprawił w smutek bramkarza gości.

W 87 minucie zakotłowało się w polu karnym Odry i Donatas Nakrosius faulował gracza Ostrovii. Karny! Naprzeciw siebie stanęli golkiper Odry Damian Primel i były zawodnik Odry, Ruchu Zdzieszowice oraz MKS-u Kluczbork Bartosz Szepeta. Ten drugi przegrał wojnę nerwów bo Primel fantastyczną paradą odbił karnego.

- Odżyłem, taki mecz był mi potrzebny - powiedział po meczu Damian Primel:

Dobre wieści dopłynęły także z obozu MKS-u Kluczbork, który to wybrał się do Wałbrzycha na mecz z tamtejszym Górnikiem i nie pozostawił gospodarzom złudzeń wygrywając 5:2.

Natomiast Ruch Zdzieszowice dzięki determinacji i woli walki zdołał pokonać Gryfa Wejherowo 1:0 i nadal liczy się w walce o utrzymanie.

Decydująca akcja zawodów miała miejsce w 79 min. Piłka trafiła pod nogi Marka Gładkowskiego, a ten mimo asysty obrońców będąc już w polu karnym zdołał pokonać bramkarza gości. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli gości, między innymi dwa minimalnie niecelne strzały Pietronia i Stefanowicza.

Także początek drugiej odsłony należał do przyjezdnych, ale dwukrotnie pewnie broni Tomasz Kasprzik. Ruch odpowiada minimalnie niecelnym strzałem głową Michała Bachora(56 min). Gryf mógł wyjść na prowadzenie w 74 min. Na szczęście piłka zatrzymuje się na słupku i wychodzi w pole. Później był wspomniany gol Gładkowskiego, a w samej końcówce wprowadzony po przerwie Wojciech Dudek nie wykorzystał dwóch dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu.

Sport i turystyka

2024-09-04, godz. 20:30 Po raz pierwszy przed własną publicznością. Gwardia Opole zagra z Azotami Puławy Po zwycięstwie na inaugurację sezonu 2024/25 ze Śląskiem Wrocław, Gwardia Opole przywita się ze swoimi kibicami. W pierwszym domowym spotkaniu tegorocznych… » więcej 2024-09-03, godz. 17:30 Szkoła z Głogówka doceniona za udział w Pucharze Tymbarku Najliczniejszą reprezentację z Opolszczyzny podczas piłkarskiego turnieju o Puchar Tymbarku wystawiła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w G… » więcej 2024-09-02, godz. 15:45 Jest nowa koncepcja budowy hali sportowej przy szkole w Pludrach Zmieniły się plany dotyczące budowy hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pludrach obok Dobrodzienia. Przy placówce nie ma takiego obiektu s… » więcej 2024-09-01, godz. 21:08 Piłka nożna: III-ligowcy łącznie przywożą 4 punkty z Dolnego Śląska MKS Kluczbork mierzył się z liderem rozgrywek III ligi i wgrał we Wrocławiu z rezerwami Śląska 3:1. Stal Brzeg zremisowała w Polkowicach 1:1. » więcej 2024-09-01, godz. 20:20 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle druga w XIX Memoriale Arkadiusza Gołasia ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała w finale Memoriału Arkadiusza Gołasia z Projektem Warszawa 0:3 (22:25, 23:25, 24:26). » więcej 2024-09-01, godz. 20:12 Brzeżanin mistrzem świata w siatkówce plażowej do lat 19! Pochodzący z Brzegu, a grający obecnie w Gwardii Wrocław Szymon Pietraszek został mistrzem świata w siatkówce plażowej do lat 19. » więcej 2024-09-01, godz. 18:23 Kolejarz Opole zakończył rozgrywki na półfinale Krajowej Ligi Żużlowej Kolejarz Opole kończy sezon. W drugim półfinałowym starciu Krajowej Ligi Żużlowej opolanie ulegli na wyjeździe Startowi Gniezno 37:53. » więcej 2024-09-01, godz. 15:35 Gwardia Opole pokonała Śląsk Wrocław na inaugurację sezonu KPR Gwardia Opole po zaciętej walce wygrała 22-20 ze Śląskiem Wrocław swój pierwszy mecz nowego sezonu Orlen Superliga. Najwięcej bramek dla opolskiej drużyny… » więcej 2024-09-01, godz. 10:28 Tytus Kanik i Barbara Ochman mistrzami Opola w steel darcie 325 zawodników i zawodniczek wzięło udział w V Otwartych Mistrzostwach Opola w steel darcie. W ośrodku Żwirek w Luboszycach rywalizacja trwała przez całą… » więcej 2024-09-01, godz. 09:00 Gwardia Opole wraca na parkiet. Na początek mecz pełen sentymentów Szczypiorniści Gwardii Opole inaugurują sezon 2024/2025 Orlen Superligi. W pierwszym meczu nowego sezonu zawodnicy Bartosza Jureckiego zmierzą się z beniaminkiem… » więcej