Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-10, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Kino "Bajka" w Kluczborku znów zaprasza do siebie widzów. Seanse od piątku, jeśli nie zmienią się wytyczne epidemiologiczne

Kino Bajka [Fot. Kamila Gal-Skorupa]
Kino Bajka [Fot. Kamila Gal-Skorupa]
Kino "Bajka" w Kluczborku wznowi działalność prawdopodobnie w piątek (12.06). Przygotowano ofertę dla dzieci oraz premiery filmów: "Wierzę w Ciebie" i "Sala Samobójców. Hejter".
W związku z epidemią wprowadzono nowy regulamin. Nie ma możliwości rezerwacji seansu, a rekomendowany jest zakup biletów przez stronę internetową kina, co usprawni wejście do sali. Trzeba założyć maseczkę i nie mieć objawów choroby, bo wówczas nie wejdziemy do sali.

- Widzowie kolejnych seansów nie spotykają się - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, kierownik kina.

- Ci, którzy byli na seansie, wychodzą jednymi drzwiami, a osoby wchodzące mają inne drzwi do dyspozycji. Przy wyjściu również znajduje się stacja do dezynfekcji rąk. Między seansami jest przerwa na dezynfekcję. Zamykamy kino, dezynfekujemy fotele, podłokietniki i toalety, a w każdej używanej przez widzów jest także stacja do dezynfekcji.

Wyłączone zostały: automaty z napojami i jedzeniem oraz automaty do suszenia rąk w toaletach. Nie zostanie uruchomiona klimatyzacja ani wentylacja - postawiono na naturalny obieg powietrza.

- Na każdej zmianie będzie więcej pracowników - dodaje Katarzyna Juranek-Mazurczak.

- Pracownicy mają przyłbice i rękawice. Jest pleksa zabezpieczająca okienko kasowe dla widzów, którzy jednak nie zdecydują się na kupno przez internet. Mogą podejść do kasy, którą otworzymy już o 9:00. Wszystko po to, by nawet widzowie wieczornych seansów mogli bezpiecznie - bez tłoku - kupić bilet.

Miejsca w sali można rezerwować na podstawie szachownicy, aby zachować dystans. Krewni lub współlokatorzy będą kierowani na miejsca obok siebie przy wskazaniu pracowników.
Katarzyna Juranek-Mazurczak 1
Katarzyna Juranek-Mazurczak 2

Kultura i rozrywka

2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***