Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-04, 11:48 Autor: Witold Wośtak

Koncert poezji śpiewanej online. Inicjatywa Wołczyńskiego Ośrodka Kultury na sobotnie popołudnie

Mariusz Buczek [fot. archiwum organizatora]
Mariusz Buczek [fot. archiwum organizatora]
Czy da się zorganizować koncert poezji śpiewanej w czasach epidemii? Wołczyński Ośrodek Kultury udowadnia, że tak.
Dzisiaj (04.04) po południu na portalu społecznościowym tej placówki przy akompaniamencie gitary wystąpi lokalny artysta Mariusz Buczek.

- Ludzie czują niedosyt kultury i kontaktu, stąd koncert, pt. "Posłuchaj milczenia" - mówi Agnieszka Znamirowska, dyrektor WOK-u.

- Koncert ma być wspomnieniem wieczorków muzyczno-poetyckich, które były organizowane w każdy wtorek września na plenerowej scenie domu kultury. Wtedy występowało kilku artystów. W obecnej sytuacji - kiedy nie można spotykać się - zaśpiewa sam Mariusz Buczek z mieszkania, które na chwilę zmieni się w scenę muzyczną.

Jak dodaje Mariusz Buczek, pomysł koncertu to dowód, że kultura w Wołczynie nie zasnęła na czas walki z COVID-19.

- Zaprezentuję utwory naszych lokalnych poetów, dlatego że Wołczyn obfituje w grono poetyckie. Są tutaj ludzie piszący wiersze, a ich twórczość była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach. Od wielu lat wspólnie z Małgorzatą Pasznicką piszemy muzykę do tych wierszy i przy różnych okazjach śpiewamy je.

Koncert będzie również okazją do wsparcia grupy "Kluczborskie krawcowe", które szyją maseczki dla personelu medycznego. Początek o 17:30.
Agnieszka Znamirowska
Mariusz Buczek

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »