Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-22, 18:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego "Opole" i "Trybuny Opolskiej", laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu nagród m.in. "Życia Literackiego" Marian Buchowski opowiedział o swojej najnowszej książce pod tytułem "Linijki papilarne". Ze swoimi czytelnikami spotkał się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
- To jest trawestacja określenia "linie papilarne", czyli ślady, które są niepowtarzalne i, które każdy ma tylko dla siebie. "Linijki" są związane z pisaniem. Większość tekstów dotyczy środowiska dziennikarskiego i literackiego. Oprócz tego jest też mowa o środowisku malarzy, muzyków, o życiu towarzyskim bohemy opolskiej. To są ludzie, którzy działali głównie podczas poprzedniego okresu, czyli PRL-u - mówi Buchowski.

Książka powstała przez blisko 3 lata. Znajdują się w niej reportaże, wywiady i felietony. Dodajmy, że spotkanie autorskie poprowadził prof. Stanisław Sławomir Nicieja, a fragmenty książki czytał Waldemar Kotas.
Marian Buchowski

Kultura i rozrywka

2019-11-17, godz. 23:12 Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA] Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu 'Spotkanie z muzyką klasyczną'. Na scenie… » więcej 2019-11-17, godz. 20:21 "Teatr. Poczuj to". Warsztaty teatralne dla dzieci Opolski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zaprosił dzieci do swojej placówki, aby młodzi widzowie poznali teatr od kuchni. Warsztaty 'Multikreacje' przyciągnęły… » więcej 2019-11-17, godz. 16:36 Filharmonia: Francja-elegancja i dużo muzycznej zabawy. Za nami drugi koncert rodzinny [ZDJĘCIA] Hymn państwowy, najbardziej charakterystyczne melodie i instrumenty - to elementy, dzięki którym mali melomani poznają kulturę muzyczną kolejnych państw w ramach… » więcej 2019-11-17, godz. 14:42 "Na dwa Głosy" po raz ostatni Po sześciu latach, cykl koncertów 'Na dwa głosy' będzie miał ostatnią odsłonę. Dziś ostatni już duet zaśpiewa w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-17, godz. 12:48 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-17, godz. 11:00 Mieszkańcy Gogolina znów przekonają się, że "klasyka nie gryzie" Przed nami finałowe 'Spotkanie z muzyką klasyczną' czyli ostatni z trzech koncertów (09.11, 10.11, 17.11) organizowanych z myślą o mieszkańcach gminy Gogolin… » więcej 2019-11-17, godz. 08:46 Dwa artystyczne spojrzenia na Bogotę [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy w Loft Gallery swoje zdjęcia pokazuje dwóch fotografików. Tym razem są to wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi. Na wystawie zatytułowanej 'W krainie… » więcej 2019-11-16, godz. 18:20 Wiarą i muzyczną pasją chcą się dzielić z innymi. Chór św. Franciszka zaśpiewa w niedzielę w Opolu Różni ich wiek i wykształcenie, łączy wspólna pasja do śpiewania. Chór św. Franciszka, który w tym roku obchodzi 12-lecie swego istnienia, wystąpi podczas niedzielnej… » więcej 2019-11-16, godz. 14:02 Dorota Masłowska w ramach cyklu "Zaczytane Opolskie" Wojewódzka Biblioteka Opolska od września zapraszała do naszego regionu znanych literatów, by promować czytelnictwo. Autorzy spotykali się z czytelnikami w bibliotekach… » więcej 2019-11-16, godz. 10:41 Jubileuszowo, w rodzinnych stronach. Za nami koncert Kwartetu "Camerata" Kwartety smyczkowe Romana Statkowskiego i Bedřicha Smetany zabrzmiały w piątkowy (15.11) wieczór w sali kameralnej Filharmonii Opolskiej. Podczas drugiego w tym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »