Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-14, 14:19 Autor: Agnieszka Stefaniak

Grzegorz Grunwald nagrodzony w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”

Grzegorz Grunwald [fot. Paula Hołubowicz]
Grzegorz Grunwald [fot. Paula Hołubowicz]
Pochodzący z Dębskiej Kuźni Grzegorz Grunwald zdobył trzecie wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, który zakończył się w Kołobrzegu. Radio Opole, zrzeszone w grupie Audytorium 17 - Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia było patronem medialnym przeglądu.
Zadaniem uczestników przeglądu było wykonanie dwóch utworów z repertuaru Przemysława Gintrowskiego. Grzegorz Grunwald zaśpiewał "Kataryniarza", ze słowami Jerzego Czecha oraz 17 IX - to wiersz Zbigniewa Herberta, do którego muzykę skomponował bohater kołobrzeskiego przeglądu, zmarły w 2012 muzyk - Przemysław Gintrowski.

- Ja sobie przesłuchałem, odkopałem w swojej pamięci te piosenki Przemysława Gintrowskiego z którymi kiedyś miałem styczność. Wybrałem te dwie, akurat dlatego, że one rezonują z tym, co ja czuję, jak przeżywam to, o czym jest mowa w tych tekstach, a potem wziąłem je na warsztat - mówi Grunwald.

Podobnie jak wszyscy nagrodzeni również opolanin otrzymał nagrodę finansową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody rzeczowe.

W jury 1. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”
zasiadali m.in. Justyna Holm, Agnieszka Gintrowska, Julia Gintrowska, Jan Poprawa, oraz dziennikarz Paweł Sztompke.
Grzegorz Grunwald

Kultura i rozrywka

2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej 2020-08-01, godz. 16:00 Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenck… » więcej 2020-07-31, godz. 12:45 Mieszkańcy naszego regionu mogą nauczyć się bezpłatnie malować porcelanę opolskim wzorem. Ruszyły warsztaty W Muzeum Wsi Opolskiej rozpoczął się cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, które poprzedzają wojewódzki konkurs plastyki obrzędowej. Pod okiem twórczyń… » więcej 2020-07-30, godz. 16:48 Są pieniądze na remont Domu Kultury w Kujawach. Gmina Strzeleczki pozyskała pół miliona złotych dofinansowania Gmina Strzeleczki otrzymała 500 tysięcy złotych dofinansowania na remont Domu Kultury w Kujawach. To kolejne pieniądze pozyskane w ramach Programu Rozwoju… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »