Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-11, 17:30 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: Kamery stacjonarne, technokrany, a nawet dron - operatorzy mają ręce pełne roboty [ZDJĘCIA]

Operator kamery, obsługa techniczna, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Operator kamery, obsługa techniczna, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Operator kamery, obsługa techniczna, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Operator kamery, obsługa techniczna, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Operator kamery, obsługa techniczna, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Operator kamery, obsługa techniczna, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Kilkunastu operatorów kamer pracuje przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od rana trwają tutaj próby z artystami, operatorzy ćwiczą więc wszystkie możliwe schematy.
- Wszystko musi działać razem, czyli muzyka, kamery i realizacja dźwięku, a po to, by koncerty pokazać jak najlepiej – mówi Piotr Skrzypczak, jeden z operatorów TVP.

- Oprócz kamery stacjonarnej mamy urządzenia jak jazda kamerowa pod sceną, technokran, czyli wysuwane, długie ramy, którymi można bardzo dużo pokazać, jest też rozwieszona lina i kamera latająca nad publicznością i amfiteatrem. Mamy też drona - mówi Piotr Skrzypczak.

Operatorzy pracują w pełnym słońcu, więc często wprowadza się rotacje.

Opolski festiwal rozpocznie się w piątek. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia, a wszystkich koncertów będzie można posłuchać na naszej antenie.
Piotr Skrzypczak

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »