Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-24, 14:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Podróżnicy odwiedzą w najbliższy weekend Głogówek

Krzysztof Wielicki [fot. archiwum himalaisty]
Krzysztof Wielicki [fot. archiwum himalaisty]
13. Spotkania Znajomych Podróżników rozpoczną się dziś (24.05) w domu kultury w Głogówku. To dwa dni pełne ciekawych prelekcji podróżniczych gości z całej Polski, w tym himalaisty Krzysztofa Wielickiego. Ponadto nie zabraknie porad, jak tanio podróżować i dokąd... Będą także przekąski inspirowane kuchnią z różnych stron świata.
Otwarcie festiwalu o godz. 18:00 połączone zostanie z prelekcją King Markowskiej, która opowie, jak wyglądało jej życie, gdy mieszkała w Chinach.

Nazwę festiwalu, czyli "Spotkania Znajomych Podróżników" wyjaśnia Rafał Sieredzki, organizator z Grupy Wyprawowej Horyzont

- Podróżując po świecie zaczęliśmy zapraszać Polaków, których tam spotkaliśmy do Głogówka, aby promować nasze piękne miasteczko - mówi Sierdzki. - Też przy okazji po to, aby się spotkać, porozmawiać, wymienić się zdjęciami. Później postanowiliśmy robić to nie tylko dla siebie. Zaczęliśmy o podróżach opowiadać ze sceny - dodaje.

W sobotę (25.05) o godz. 14:00 zaplanowano warsztaty gry na bębnach afrykańskich dla rodzin z dziećmi. Później koncert mis i gongów tybetańskich. Pierwsza prelekcja rozpocznie się o godz. 16:00. Wybierzemy się m.in. "Pod ciemną skórę Filipin" z Piotrem Owsianym, o swoim wyborze opowie Krzysztof Wielicki, a znany duet podróżniczy "Busem przez Świat" wystąpi o godz. 20:00 z prelekcją "Alaska i Kanada".
Rafał Sierdzki

Kultura i rozrywka

2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał zespół… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie Pokój… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel, który… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych kreatywnych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw, miejsca siedzące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »