Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-15, 14:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tegoroczne Targi Książki nad Odrą będą pełne atrakcji

Tegoroczne Targi Książki nad Odrą będą pełne atrakcji [fot. materiały organizatora]
Tegoroczne Targi Książki nad Odrą będą pełne atrakcji [fot. materiały organizatora]
Za dwa tygodnie w Kędzierzynie-Koźlu odbędą się Targi Książki nad Odrą, a od dzisiaj (15.05) można odbierać bezpłatne wejściówki na rejsy pod nazwą „Płynne czytanie”, w czasie których odbędą się spotkania autorskie m.in. z Krystyną Czubówną, Katarzyną Dowbor czy Jerzym Ciurlokiem.
- W tegorocznych targach weźmie udział 15 wydawnictw, zaplanowaliśmy też szereg spotkań z gośćmi – mówi Izabela Migocz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, która jest organizatorem targów. - Spotkania dla dzieci z panią Katarzyną Dowbor, Marcinem Koziołem, Natalią Usenko, spotkanie dla młodzieży z Jakubem Ćwiekiem, spotkanie z Iwoną Guzowską, Szymonem Hołownią. Zapraszam wszystkich serdecznie na polską prapremierę książki pt. "Królowa Saaby" Ewy Kassali. To znana nam i bardzo lubiana autorka.

Targom będzie towarzyszyć szereg wydarzeń artystycznych, m.in. wystawa fotografii, rozstrzygniecie konkursu literackiego, warsztaty komiksowe czy spektakl literacko-muzyczny związany z setną rocznicą wybuchu I powstania śląskiego.

Bezpłatne wejściówki na rejsy „Płynne czytanie” można odbierać w głównej siedzibie biblioteki w Koźlu oraz w filii przy ul. Damrota w Kędzierzynie.

Radio Opole jest patronem medialnych Targów Książki nad Odrą.
Izabela Migocz

Kultura i rozrywka

2019-05-21, godz. 18:08 Ponad 30 atrakcji na nadchodzącą 10. edycję Nocy Kultury w Opolu Seria kulturalnych wydarzeń odbędzie się 31 maja i będzie nawiązywała m.in. do roku Moniuszkowskiego. W tym temacie przygotowano koncerty, wernisaże, widowisk ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00 W Opolu ruszył festiwal "4 Strony Marzeń" W fili nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu od poniedziałku możemy uczestniczyć w Rodzinnym Festiwalu Podróżniczym '4 Strony Marzeń'. Jest to seria sp ... » więcej 2019-05-21, godz. 11:29 "Przyjaźń ze snu" - nowy spektakl w Skarbimierzu [ZDJĘCIA] Zespoły artystyczne działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skrabimierzu przygotowały kolejne widowisko muzyczne. W musicalu 'Przyjaźń ze snu' wystąpi ... » więcej 2019-05-21, godz. 08:20 Powstaje książka o legendach Borów Niemodlińskich Czy na Opolszczyźnie mamy postać, która dorówna legendzie Robin Hooda? A może stwora, któremu należy się równie duża sława i pomnik, jaki ma Smok Wawelski? O ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:18 "Sny Powstańców" - niezwykłe widowisko muzyczno-literackie w Kędzierzynie-Koźlu Widowisko literacko-muzyczne, wystawione nad brzegiem Odry w Kędzierzynie-Koźlu, upamiętni setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. W ramach Targów Książ ... » więcej 2019-05-19, godz. 21:15 W Ujeździe jak za dawnych lat odbyły się Targi Panieńskie Kiedyś to było najlepsze miejsce, że by poznać pannę lub kawalera. Dzisiaj to przede wszystkim dobra zabawa połączona z degustacją tortów weselnych. W Ujeździ ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:30 Kulturalne śniadanie zainteresowało mieszkańców Opola. Coś dla podniebienia i dla ucha Płyty winylowe, książki i zdrowe jedzenie. Kulturalne śniadanie trwa na placu Jana Pawła II w Opolu. » więcej 2019-05-18, godz. 19:56 "Z miłości do...", czyli Noc Muzeów w Opolu pełna atrakcji 'Z miłości do...' to hasło tegorocznej 12. Nocy Muzeów w Opolu. W ośmiu placówkach przygotowano szereg atrakcji - warsztatów, gier, zabaw, prelekcji i pokazów. » więcej 2019-05-18, godz. 15:49 Książęce denary i wojenne topory – atrakcje Nocy Muzeów w Nysie Na nocne zwiedzanie muzeum zaprasza od godz.19.00 do 24.00 Pałac Biskupi w Nysie. Spotkanie rozpocznie koncert Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzyczne ... » więcej 2019-05-18, godz. 12:00 Owacyjne przyjęcie występu opolskich akordeonistów na festiwalu w Mosznej [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła piątkowy (17.05) występ młodych akordeonistów na Zamku w Mosznej. Na trzecim, a zarazem przedostatnim koncercie teg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »