Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-29, 17:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Święto literatury dla dzieci i młodzieży rusza w MBP w Opolu

Mariola Urbaniak [fot. Paula Hołubowicz]
Mariola Urbaniak [fot. Paula Hołubowicz]
Ruszają 16. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ich tytuł to "Moc Baśni". Wydarzenie rozpoczyna Noc z Andersenem, podczas której dzieci spędzają noc w bibliotece wsłuchując się w literaturę. Ponadto w programie są wystawy promujące wartościowe książki dla młodzieży.
Będzie między innymi okazja wysłuchania perskich baśni czy spotkanie z mistrzem opowiadania.

- Pokażemy też współczesne ilustracje interpretujące baśnie Braci Grimm- mówi Mariola Urbaniak z MBP. - To są prace 20 estońskich grafików. Tę wystawę przygotowała ambasada Estonii. Była przygotowana na Tydzień Estonii w Gdańsku. Znalazłam tę wystawę, bo bardzo mi się spodobała. Ma też bardzo dobre opinie wśród odbiorców - dodaje.

- Będzie także wystawa książek wyróżnionych przez polską sekcję IBBY - mówi Urbaniak. - Sekcja IBBY to międzynarodowe stowarzyszenie, które skupia wokół siebie ludzi, którzy troszczą się o książkę dla dzieci i młodzieży zarówno pod względem literackim, jak i graficznym. Co roku organizują konkurs na książkę roku. Przyznają nagrody w dziedzinie literatury, grafiki, ale też nagradzają osoby, które popularyzują czytelnictwo wśród młodych - dodaje.

16. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu potrwają do 12 kwietnia.
Mariola Urbaniak cz. 1
Mariola Urbaniak cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej 2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej 2020-01-25, godz. 19:15 Karnawałowy Koncert Jazzowy już jutro w kluczborskim Kinie Bajka Zbliża się Karnawałowy Koncert Jazzowy w Kluczborku. Początek jutro (26.01) o 15:00 w Kinie Bajka. » więcej 2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »