Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-19, 17:45 Autor: Witold Wośtak

Kluczborski magistrat poinformował o szczegółach czerwcowych dni miasta. Będą dwa dni koncertów

Dni Kluczborka 2017 [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dni Kluczborka 2017 [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dni Kluczborka 2017 [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dni Kluczborka 2017 [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Grupa Enej i Doda z zespołem Virgin to główne gwiazdy czerwcowych Dni Kluczborka. Obchody zaplanowano na 21 i 22 czerwca.
Przed piątkowym występem zespołu Enej na scenę wyjdzie raper Tede, a sobotni koncert Dody zostanie poprzedzony występem Danzela.

- Będzie też ciekawa oferta spędzenia wolnego czasu - mówi Grzegorz Błażewski, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gminy w kluczborskim magistracie.

- Jeżeli chodzi o rozrywkę, będzie wesołe miasteczko z atrakcjami zarówno dla małych dzieci, jak i dla dorosłych. Oczywiście zapewniamy catering, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym zaprezentuje się Młodzieżowy Dom Kultury i Kluczborski Dom Kultury.

W planie jest również szereg imprez towarzyszących, między innymi opolski jarmark folkloru z kluczborskim miodem i rękodziełem oraz pchli targ.

- Pierwszy raz będziemy gospodarzem zlotu motocyklowego Cagiva Elefant - dodaje Błażewski.

- To już 19. Międzynarodowy Zlot Miłośników Motocykli Cagiva. Tych jednośladów nie produkuje się od kilkunastu lat. W Kluczborku zawiązało się Stowarzyszenie Miłośników Elefant's Team Poland i to oni są głównymi organizatorami zlotu zaplanowanego od 20 do 23 czerwca na kampingu w Bąkowie.

Normalny bilet wstępu na koncerty w ramach Dni Kluczborka będzie kosztować 5 złotych. Posiadacze kart Kluczbork dla rodziny plus i Gmina Kluczbork dla Seniora wejdą za 2,50 zł.

Szacunkowy koszt organizacji dni miasta oscyluje od 60 do 80 tysięcy złotych.
Grzegorz Błażewski 1
Grzegorz Błażewski 2

Kultura i rozrywka

2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał zespół… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie Pokój… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel, który… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych kreatywnych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw, miejsca siedzące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »