Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-10, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Sylwester w Nysie bez pokazu fajerwerków, za to z gwiazdami

Podczas imprezy zabraknie fajerwerków [fot. Daniel Klimczak]
Podczas imprezy zabraknie fajerwerków [fot. Daniel Klimczak]
Nysa zachęca do wspólnego powitania nowego roku. Podczas sylwestrowej zabawy "pod chmurką" nie zabraknie prawdziwych gwiazd, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
- Wśród wykonawców Maja Hyży, Ania Deko i zespół z Wrocławia Hello My Sunshine. Ci wykonawcy będą śpiewać szlagiery, przeboje sprzed lat, tak aby wszyscy mogli wspólnie się bawić bez względu na wiek - zapowiada burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

W zabawie na parkingu hali sportowej przy ulicy Sudeckiej będzie mogło wziąć udział 1500 osób. Wstęp będzie bezpłatny, jednak, ze względów bezpieczeństwa, trzeba pamiętać o kilku ograniczeniach.

- W samej strefie nie będziemy mogli używać ani butelek szklanych ani mocnego alkoholu. Prosimy też państwa aby nie używać sztucznych ogni ze względu na zwierzęta i starszych ludzi - apeluje Adam Zelent, menedżer Hali Nysa.

Impreza rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa do 01:00. Organizatorzy, wzorem wielu innych miast, rezygnują z tradycyjnego pokazu fajerwerków.

Oprócz gwiazd wieczoru, na scenie zaprezentują się także wschodzące gwiazdy polskiej muzyki. Szczegółowy program imprezy mamy poznać niebawem.
Kordian Kolbiarz
Adam Zelent

Kultura i rozrywka

2019-02-22, godz. 21:30 Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury 'Od swinga do klasyki', pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny, » więcej 2019-02-22, godz. 21:00 Wodzenie niedźwiedzia może być naszym dziedzictwem kulturowym. "To duża szansa dla województwa" [ZDJĘCIA] Sygnatariusze wniosku o wpisanie zwyczaju wodzenia niedźwiedzia na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spotkali się w Muzeum Wsi Opolskiej, by podpi ... » więcej 2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 15:00 Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Maluchy uczą się opolskiego kroszonkarstwa Trochę octu, kilka wykałaczek i zabarwione w wywarze z cebuli jajka - tylko tyle potrzeba, żeby stworzyć piękną opolską kroszonkę. Jak co roku ze stacjonarną ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:50 O polskich zamkach i pałacach na Ukrainie. Spotkanie w WBP Ukraiński dziennikarz, który z pochodzenia w połowie jest Rosjaninem, stworzył przewodnik 'Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie'. Dmytro Antoniuk będzie dzi ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 08:30 Piąty film o Opolu. Pokazuje trudny okres dla mieszkańców i miasta Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprezentowała mieszkańcom Opola kolejny, piąty już film z cyklu 'Opole, miasto legend i tajemnic'. Ten odcinek nisi tytuł 'Z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »