Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-10, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Sylwester w Nysie bez pokazu fajerwerków, za to z gwiazdami

Podczas imprezy zabraknie fajerwerków [fot. Daniel Klimczak]
Podczas imprezy zabraknie fajerwerków [fot. Daniel Klimczak]
Nysa zachęca do wspólnego powitania nowego roku. Podczas sylwestrowej zabawy "pod chmurką" nie zabraknie prawdziwych gwiazd, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
- Wśród wykonawców Maja Hyży, Ania Deko i zespół z Wrocławia Hello My Sunshine. Ci wykonawcy będą śpiewać szlagiery, przeboje sprzed lat, tak aby wszyscy mogli wspólnie się bawić bez względu na wiek - zapowiada burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

W zabawie na parkingu hali sportowej przy ulicy Sudeckiej będzie mogło wziąć udział 1500 osób. Wstęp będzie bezpłatny, jednak, ze względów bezpieczeństwa, trzeba pamiętać o kilku ograniczeniach.

- W samej strefie nie będziemy mogli używać ani butelek szklanych ani mocnego alkoholu. Prosimy też państwa aby nie używać sztucznych ogni ze względu na zwierzęta i starszych ludzi - apeluje Adam Zelent, menedżer Hali Nysa.

Impreza rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa do 01:00. Organizatorzy, wzorem wielu innych miast, rezygnują z tradycyjnego pokazu fajerwerków.

Oprócz gwiazd wieczoru, na scenie zaprezentują się także wschodzące gwiazdy polskiej muzyki. Szczegółowy program imprezy mamy poznać niebawem.
Kordian Kolbiarz
Adam Zelent

Kultura i rozrywka

2020-01-21, godz. 21:30 Miłośnicy Kresów Wschodnich wypełnili czytelnię WBP. To prezentacja nowego tomu "Kresowej Atlantydy" [ZDJĘCIA] Profesor Stanisław Sławomir Nicieja zaprezentował w Opolu najnowszy tom swojej 'Kresowej Atlantydy'. W czternastym tomie powraca do Stanisławowa, mówi o Buczaczu… » więcej 2020-01-21, godz. 16:14 1500 żołnierzyków od kosynierów po powstańców Korfantego na wystawie w Muzeum Czynu Powstańczego [ZDJĘCIA] Od Insurekcji Kościuszkowskiej do III Powstania Śląskiego. W Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny można oglądać wystawę 1500 figurek żołnierzyków i modeli… » więcej 2020-01-21, godz. 13:02 Stanisławów po nowemu w "Kresowej Atlantydzie" Profesor Stanisław Sławomir Nicieja już o Stanisławowie pisał w 'Kresowej Atlantydzie', ale w najnowszym XIV tomie epopei autor wraca do tego właśnie miejsca. » więcej 2020-01-20, godz. 16:40 Autor "Szadzi" Igor Brejdygant spotka się z czytelnikami w stolicy regionu Autor 'Szadzi' - powieści na podstawie, której w Opolu był kręcony nowy telewizyjny serial, spotka się z czytelnikami stolicy regionu. Spotkanie zaplanowano we… » więcej 2020-01-20, godz. 13:01 Ruszają "Winowskie spotkania filmowe". Dziś pierwsza projekcja! 'Winowskie spotkania filmowe' to inicjatywa Stowarzyszenia Błogosławionego Alojzego Ligudy, które działa przy parafii Ducha Świętego w Opolu - Winowie. Zaplanowano… » więcej 2020-01-19, godz. 21:16 Krzysztof Cugowski koncertował w Opolu na rzecz "Domu Nadziei" i bezdomnych. Były też licytacje Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów wystąpił w niedzielę (19.01) w Opolu z koncertem dla 'Domu Nadziei' dla osób bezdomnych. Artysta przyjechał do stolicy naszego… » więcej 2020-01-19, godz. 19:28 Czeski film w Muzeum Śląska Opolskiego. Towarzyszy wystawom związanym z prof. Jindřichem Štreitem W Muzeum Śląska Opolskiego rozpoczął się przegląd czeskich filmów. Mają one przybliżyć zainteresowanym atmosferę zniewolonego państwa i sylwetki osób zaangażowanych… » więcej 2020-01-19, godz. 12:48 Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Prezydent Opola ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej. Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe w instytucjach… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 Charytatywny koncert w Kluczborku dla Patryka Radwańskiego. Jedyną szansą jest droga terapia w USA Arie operetkowe i musicalowe, czyli karnawałowa uczta dla wszystkich. W ten sposób organizatorzy zapowiadają Charytatywny Koncert Noworoczny dla Patrysia w Kl… » więcej 2020-01-18, godz. 23:00 Finisaż w Miejscu X. Odwiedzający mogli malować i targać prace Malwiny Mielniczuk Dziś (18.01) wieczorem zakończyła się wystawa prac autorstwa Malwiny Mielniczuk pod tytułem „Czego pragną kobiety”. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »