Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-27, 19:30 Autor: Mariusz Majeran

Harry Duda w bibliotece. "On jest nie tylko poetą"

Spotkanie autorskie z Harrym Dudą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Harrym Dudą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Harrym Dudą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Harrym Dudą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Harrym Dudą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie autorskie z Harrym Dudą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Aż cztery książki promował Harry Duda na spotkaniu z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Mieliśmy okazję poznać Księgę Rodzaju, Księgę Wyjścia, muzyczne groteski radiowe "Nosił eter razy kilka..." oraz zbiór wierszy "Zabawa w głuchy telefon".
- Harry Duda to nie tylko poeta - mówi Janusz Ireneusz Wójcik - prowadzący spotkanie w bibliotece, animator kultury i poeta. - Harry Duda jest jednym z najwybitniejszych literatów, poetów, którzy po 45 roku tworzyli na Śląsku Opolskim. Podziwu godne są jego dokonania biblijne, czyli opowiedziane wierszem księgi Nowego i Starego Testamentu, wymagające olbrzymiej, tytanicznej pracy. Bo opowiedziane trzynastozgłoskowcem, piętnastozgłoskowcem, heksametrem, no formy, które już we współczesnej poezji zanikają

- Te książki szczęśliwym przypadkiem ukazały się w ubiegłym roku, ale nie miały okazji na szerszą promocję, stąd dziś takie skumulowanie mojej twórczości - podkreśla Harry Duda. - Te książki ukazały się w różnym czasie, ale przynajmniej te dwie księgi biblijne mają jakiś związek z czasem świątecznym, bożonarodzeniowym. Mieć muszą i mają. Są jeszcze trzy księgi biblijne, które czekają na wydanie. Z tych, tak zwanych mądrościowych, dydaktycznych - to jest Księga Syracha, Księga Mądrości i Księga Przysłów Salomonowych. A oprócz tego jeszcze około czterech zbiorów poezji, które czekają na wydanie.

Na nowe książki nie będziemy musieli zbyt długo czekać, przynajmniej jedna z nich "Bramy Tanatosa" powinna ukazać się w tym roku. Radio Opole objęło spotkanie patronatem medialnym.
Janusz Ireneusz Wójcik
Harry Duda

Kultura i rozrywka

2019-07-23, godz. 17:00 Nokta Festival: ponownie wystąpią artyści z wielu państw. Nowością wydarzenia towarzyszące Japonia, Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Między innymi z tych państw do Opola przyjadą artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce n ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym udaje się wejść na za ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »