Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-13, 06:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” już w sobotę! [materiały organizatora]
XX Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” już w sobotę! [materiały organizatora]
mikrofon © (fot. sxc.hu)
mikrofon © (fot. sxc.hu)
Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu".
Ta muzyczna impreza zyskała przez lata grono sympatyków, nie tylko wśród słuchaczy, ale również wykonawców. Przyjeżdżają tu muzycy z kilku województw oraz z zagranicy.

- W tym roku będziemy gościć 28 wykonawców - mówi Renata Gliniorz, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach. - To nie są pioseneczki, ale to są naprawdę profesjonalne wykonania. Niejednemu wykonawcy można by było pozazdrościć, że potrafi w piosence religijnej zaangażować się tak bardzo. Ludzie tworzą na potrzeby naszego festiwalu.

Przez dziesięć lat przegląd był organizowany w kościele. Później został przeniesiony do sali komprachcickiego ośrodka kultury.

- W tym roku wracamy pod kościelny dach, ponieważ nasza sala jest remontowana - mówi Gliniorz. - O tyle jest to ciekawe, że wracamy do kościółka, który wybudowany został w Komprachcicach, a w XX wieku został przeniesiony do Ochódz. I w nim odbędzie się tegoroczny przegląd.

Przegląd rozpocznie się w sobotę (13.10) o godzinie 12. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Renata Gliniorz
Renata Gliniorz

Kultura i rozrywka

2018-12-14, godz. 16:30 Andrzej Stasiuk spotkał się z młodzieżą. Finał konkursu na esej Andrzej Stasiuk wręczył nagrody laureatom XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Wojtek Mazurek z Lu ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Polish Cello Quartet zagra w sobotę w Nysie Organizatorzy Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej postanowili promować muzykę wiolonczelową nie tylko podczas warsztatów, ale także w ciągu roku. Pierwszy ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Zbliża się przedpołudniowy kiermasz świąteczny w Praszce Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy kiermaszu świątecznego w Praszce. Jutro (15.12) na Placu Grunwaldzkim będzie można kupić między innymi ciasta, wiele ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:15 Podsumowanie cyklu "Koncert na dwa głosy" Dwa koncerty podsumowujące cykl ulubiony przez Opolan 'Koncert na dwa głosy - wielcy nieobecni' zaplanowano na najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Tyt ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:00 Zdjęcia z tego niecodziennego albumu mają nawet ponad sto lat „Wspomnienia z Głogówka” to tytuł najnowszej książki ukazującej przeszłość tego miasta. Album zawiera zdjęcia od 1884 roku do współczesności. Jego autorem jes ... » więcej 2018-12-13, godz. 20:15 Nyska PWSZ zaprasza na koncert bożonarodzeniowy - Wczoraj było coś dla ciała, jutro będzie coś dla ducha - zapowiada Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. » więcej 2018-12-13, godz. 18:00 PKS-em na koncert do Filharmonii Opolskiej W najbliższy piątek (14.12) mieszkańcy Brzegu mogą bezpłatnie dojechać na koncert symfoniczny do Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-12-13, godz. 17:00 Niezwykłe fotografie na wystawie w bibliotece Dwóch opolskich artystów zaprezentuje w piątek (14.12) swoje prace fotograficzne w Galerii MBP Zamostek w Opolu. Zobaczymy zdjęcia Wojciecha Brzeszczaka i Rom ... » więcej 2018-12-13, godz. 16:00 Bastion Świętej Jadwigi zaprasza na spotkanie z piernikami z Nysy i Kopernik - To nie Toruń a Śląsk jest prawdziwą stolicą pierników. U nas te przysmaki jedzono 100 lat wcześniej niż w mieście nad Wisłą - zauważa nyski przewodnik turys ... » więcej 2018-12-13, godz. 13:00 Międzynarodowy sukces Akademii Tańca RAMADA z Opola Tancerki z Akademii Tańca RAMADA przyzwyczaiły nas, że na każdych zawodach zdobywają medalowe miejsca. Na Mistrzostwach Świata IDO World Championship Balet, J ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »