Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-11, 19:30 Autor: Mariusz Majeran

Czytanie sztuki w opolskim teatrze lalek

Czytanie sztuki w Opolskich Lalkach [fot. Mariusz Majeran]
Czytanie sztuki w Opolskich Lalkach [fot. Mariusz Majeran]
W ramach cyklu "Dramat w akcji" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora opolscy aktorzy czytali sztukę "Chodź teraz idź" autorstwa Ingebord von Zadow w reżyserii Tomasza Jurkiewicza.
„Chodź teraz idź” to opowieść o 10-letniej dziewczynce o imieniu Fil. W drodze do nowej szkoły dziewczynka potyka się o walizkę, którą na ulicy pozostawiła starsza kobieta. Już jej nie potrzebuje i nie może zabrać w drogę, którą jest przed nią.

- Dla mnie jest to przygotowanie do właściwego przedstawienia - mówi reżyser i scenarzysta. - Do tej pory robiłem krótkie filmy fabularne, filmy dokumentalne. W tym roku się tak zdarzyło, że zrobiłem jeszcze jeden teatr telewizji. Do teatru jakby podchodzę z takim warsztatem reżysera filmu fabularnego, więc bardziej się skupiam, po prostu, na pracy z aktorami, na rozmawianiu o postaciach, na celach tych postaci, na sekretach tych postaci, na relacjach między tymi postaciami. No i pod tym względem nie różni się to wiele od przygotowaniach filmu fabularnego.

Dramat przeczytali i wstępnie zagrali aktorzy: Barbara Lach, Anna Wieczorek i Andrzej Szymański. Po czytaniu młodzi widzowie spotkali się z reżyserem.
Tomasz Jurkiewicz

Kultura i rozrywka

2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej 2018-12-16, godz. 06:45 Przed nami trzecia odsłona rodzinnych koncertów w Filharmonii Opolskiej Najbliższy, a zarazem trzeci z siedmiu koncertów rodzinnych, zaplanowano na niedzielę (16.12). Początek wydarzenia o godzinie 11:00. » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Noel - musical świąteczny w Opolu Opolanie będą mogli zobaczyć w niedzielny wieczór niezwykłe widowisko muzyczne - musical bożonarodzeniowy 'Noel'. W takiej formie zostanie przedstawiona histo ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:15 Francuska pianistka porwała opolską publiczność. Za nami podwójna "Strefa gwiazd" w filharmonii [ZDJĘCIA] Francuska pianistka o polskich korzeniach wspólnie z orkiestrą zaprezentowała II koncert fortepianowy c-moll op. 18 Sergieja Rachmaninowa.- Muzyka nie ma naro ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 Czar dawnych opolskich kin. Upamiętniono ich historię Kraków, Odra, Stylowe, Kosmos, Bolko i Kinoplex - to dawne kina w Opolu. Takie nazwy noszą teraz sale kinowe w opolskim Heliosie. W rama projektu 'Stare kina' ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Wystawa obrazków świętych w Fotogalerii Dział Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przygotował wystawę składającą się z oryginalnych obrazków z wizerunkami świętych i błogosławionych. » więcej 2018-12-15, godz. 10:00 W Komprachcicach będą ubierać choinkę i przygotowywać się do świąt Wspólnie ubiorą choinkę a bombki ozdobią opolskim wzorem. Na koniec w różnych językach zaśpiewają kolędy i pastorałki. W sobotę (15.12) w Samorządowym Ośrodku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »