Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-11, 19:30 Autor: Mariusz Majeran

Czytanie sztuki w opolskim teatrze lalek

Czytanie sztuki w Opolskich Lalkach [fot. Mariusz Majeran]
Czytanie sztuki w Opolskich Lalkach [fot. Mariusz Majeran]
W ramach cyklu "Dramat w akcji" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora opolscy aktorzy czytali sztukę "Chodź teraz idź" autorstwa Ingebord von Zadow w reżyserii Tomasza Jurkiewicza.
„Chodź teraz idź” to opowieść o 10-letniej dziewczynce o imieniu Fil. W drodze do nowej szkoły dziewczynka potyka się o walizkę, którą na ulicy pozostawiła starsza kobieta. Już jej nie potrzebuje i nie może zabrać w drogę, którą jest przed nią.

- Dla mnie jest to przygotowanie do właściwego przedstawienia - mówi reżyser i scenarzysta. - Do tej pory robiłem krótkie filmy fabularne, filmy dokumentalne. W tym roku się tak zdarzyło, że zrobiłem jeszcze jeden teatr telewizji. Do teatru jakby podchodzę z takim warsztatem reżysera filmu fabularnego, więc bardziej się skupiam, po prostu, na pracy z aktorami, na rozmawianiu o postaciach, na celach tych postaci, na sekretach tych postaci, na relacjach między tymi postaciami. No i pod tym względem nie różni się to wiele od przygotowaniach filmu fabularnego.

Dramat przeczytali i wstępnie zagrali aktorzy: Barbara Lach, Anna Wieczorek i Andrzej Szymański. Po czytaniu młodzi widzowie spotkali się z reżyserem.
Tomasz Jurkiewicz

Kultura i rozrywka

2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:30 Ilona Wiśniewska odwiedzi WBP. Opowie o grenlandzkiej wyspie Autorka reportaży z dalekiej Północy będzie we wtorek (16.10) gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ilona Wiśniewska opowie o najnowszej książce ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:04 Zbierają stare zdjęcia, by wydać je w książce Mieszkańcy gminy Jemielnica, którzy mają w domu stare fotografie, mogą zostać współautorami albumu o przeszłości tych terenów. W ramach projektu 'Ocalić od za ... » więcej 2018-10-14, godz. 14:33 Zasmakuj historii i... kaszy z ogniska. Trwa kozielski piknik historyczny Strzelaniu z łuku, rzut włócznią lub toporem, a potem odpoczynek przy misce kaszy z mięsiwem, uwarzonym na ognisku. Takie atrakcje czekają na uczestników kozi ... » więcej 2018-10-14, godz. 07:30 "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Przegląd piosenki religijnej w zabytkowym kościółku Około 30 wykonawców z Opolszczyzny oraz województw ościennych zaprezentowało się w sobotę (13.10) w murach zabytkowego kościoła św. Marcina w Ochodzach. W tym ... » więcej 2018-10-13, godz. 10:17 Twórcy filmów nagrodzeni. "Opolskie Lamy" trafiły do młodych autorów 'Opolskie Lamy' rozdane. Znamy laureatów festiwalu filmowego w Opolu. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. » więcej 2018-10-13, godz. 06:15 Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej 'Dobrze jest ... » więcej 2018-10-12, godz. 19:39 Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »