Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-11, 19:30 Autor: Mariusz Majeran

Czytanie sztuki w opolskim teatrze lalek

Czytanie sztuki w Opolskich Lalkach [fot. Mariusz Majeran]
Czytanie sztuki w Opolskich Lalkach [fot. Mariusz Majeran]
W ramach cyklu "Dramat w akcji" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora opolscy aktorzy czytali sztukę "Chodź teraz idź" autorstwa Ingebord von Zadow w reżyserii Tomasza Jurkiewicza.
„Chodź teraz idź” to opowieść o 10-letniej dziewczynce o imieniu Fil. W drodze do nowej szkoły dziewczynka potyka się o walizkę, którą na ulicy pozostawiła starsza kobieta. Już jej nie potrzebuje i nie może zabrać w drogę, którą jest przed nią.

- Dla mnie jest to przygotowanie do właściwego przedstawienia - mówi reżyser i scenarzysta. - Do tej pory robiłem krótkie filmy fabularne, filmy dokumentalne. W tym roku się tak zdarzyło, że zrobiłem jeszcze jeden teatr telewizji. Do teatru jakby podchodzę z takim warsztatem reżysera filmu fabularnego, więc bardziej się skupiam, po prostu, na pracy z aktorami, na rozmawianiu o postaciach, na celach tych postaci, na sekretach tych postaci, na relacjach między tymi postaciami. No i pod tym względem nie różni się to wiele od przygotowaniach filmu fabularnego.

Dramat przeczytali i wstępnie zagrali aktorzy: Barbara Lach, Anna Wieczorek i Andrzej Szymański. Po czytaniu młodzi widzowie spotkali się z reżyserem.
Tomasz Jurkiewicz

Kultura i rozrywka

2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »