Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-12, 19:39 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
plakat festiwalu
plakat festiwalu
Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosło z tradycji recitali wokalnych organizowanych na Opolszczyźnie od 14 lat przez pochodzącego z Dobrodzienia śpiewaka Piotra Lempę.
- To jest taki koncert troszkę z zaskoczeniem - mówi Lempa, dyrektor artystyczny festiwalu. - Koncertu stricte musicalowego nie było jeszcze na festiwalu, a to jest koncert z zespołem na żywo.

Na koncercie zatytułowanym "Upiór z opery - najpiękniejsze musicale" wystąpi Piotr Lempa (bas), prezentując materiał ze swojej najnowszej płyty. Warto przypomnieć, że muzyk został niedawno wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury.

Podczas sobotniego (13.10) koncertu artyście towarzyszyć będą: Darek Herman (instrumenty klawiszowe), Daniel Pomorski (trąbka, gitara, akordeon), Sławomir Żydek (gitara basowa) oraz Mariusz Migas (perkusja). Koncert poprowadzi Tomasz Podsiadły.

- "Upiór z opery", to jest takie puszczenie oka do widza - mówi Piotr Lempa. - Ponieważ wszyscy twierdzą, że w tej operze to tak właśnie stoi pani i krzyczy na pana, że go kocha i nie wiadomo o co chodzi. A ja chciałem udowodnić, że musicale mogą być przez śpiewaka operowego zaśpiewane dobrze, właśnie że to nie jest "Upiór w operze" tylko "Upiór z opery".

Koncert rozpocznie się w sobotę (13.10) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Ozimku, a wstęp jest bezpłatny. Dodajmy, że na tegoroczny Dobrodzień Classic Festival składają się łącznie 4 koncerty. Całość została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, a Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Piotr Lempa

Kultura i rozrywka

2018-12-14, godz. 15:00 Polish Cello Quartet zagra w sobotę w Nysie Organizatorzy Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej postanowili promować muzykę wiolonczelową nie tylko podczas warsztatów, ale także w ciągu roku. Pierwszy ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Zbliża się przedpołudniowy kiermasz świąteczny w Praszce Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy kiermaszu świątecznego w Praszce. Jutro (15.12) na Placu Grunwaldzkim będzie można kupić między innymi ciasta, wiele ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:15 Podsumowanie cyklu "Koncert na dwa głosy" Dwa koncerty podsumowujące cykl ulubiony przez Opolan 'Koncert na dwa głosy - wielcy nieobecni' zaplanowano na najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Tyt ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:00 Zdjęcia z tego niecodziennego albumu mają nawet ponad sto lat „Wspomnienia z Głogówka” to tytuł najnowszej książki ukazującej przeszłość tego miasta. Album zawiera zdjęcia od 1884 roku do współczesności. Jego autorem jes ... » więcej 2018-12-13, godz. 20:15 Nyska PWSZ zaprasza na koncert bożonarodzeniowy - Wczoraj było coś dla ciała, jutro będzie coś dla ducha - zapowiada Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. » więcej 2018-12-13, godz. 18:00 PKS-em na koncert do Filharmonii Opolskiej W najbliższy piątek (14.12) mieszkańcy Brzegu mogą bezpłatnie dojechać na koncert symfoniczny do Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-12-13, godz. 17:00 Niezwykłe fotografie na wystawie w bibliotece Dwóch opolskich artystów zaprezentuje w piątek (14.12) swoje prace fotograficzne w Galerii MBP Zamostek w Opolu. Zobaczymy zdjęcia Wojciecha Brzeszczaka i Rom ... » więcej 2018-12-13, godz. 16:00 Bastion Świętej Jadwigi zaprasza na spotkanie z piernikami z Nysy i Kopernik - To nie Toruń a Śląsk jest prawdziwą stolicą pierników. U nas te przysmaki jedzono 100 lat wcześniej niż w mieście nad Wisłą - zauważa nyski przewodnik turys ... » więcej 2018-12-13, godz. 13:00 Międzynarodowy sukces Akademii Tańca RAMADA z Opola Tancerki z Akademii Tańca RAMADA przyzwyczaiły nas, że na każdych zawodach zdobywają medalowe miejsca. Na Mistrzostwach Świata IDO World Championship Balet, J ... » więcej 2018-12-13, godz. 11:00 "Gwiazdka dla wszystkich" znów zaświeciła w Nysie Około stu osób w różnym wieku reprezentujących 10 instytucji działających na terenie powiatu nyskiego, zaprezentowało na deskach Nyskiego Domu Kultury swój pr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »