Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-12, 19:39 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
plakat festiwalu
plakat festiwalu
Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosło z tradycji recitali wokalnych organizowanych na Opolszczyźnie od 14 lat przez pochodzącego z Dobrodzienia śpiewaka Piotra Lempę.
- To jest taki koncert troszkę z zaskoczeniem - mówi Lempa, dyrektor artystyczny festiwalu. - Koncertu stricte musicalowego nie było jeszcze na festiwalu, a to jest koncert z zespołem na żywo.

Na koncercie zatytułowanym "Upiór z opery - najpiękniejsze musicale" wystąpi Piotr Lempa (bas), prezentując materiał ze swojej najnowszej płyty. Warto przypomnieć, że muzyk został niedawno wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury.

Podczas sobotniego (13.10) koncertu artyście towarzyszyć będą: Darek Herman (instrumenty klawiszowe), Daniel Pomorski (trąbka, gitara, akordeon), Sławomir Żydek (gitara basowa) oraz Mariusz Migas (perkusja). Koncert poprowadzi Tomasz Podsiadły.

- "Upiór z opery", to jest takie puszczenie oka do widza - mówi Piotr Lempa. - Ponieważ wszyscy twierdzą, że w tej operze to tak właśnie stoi pani i krzyczy na pana, że go kocha i nie wiadomo o co chodzi. A ja chciałem udowodnić, że musicale mogą być przez śpiewaka operowego zaśpiewane dobrze, właśnie że to nie jest "Upiór w operze" tylko "Upiór z opery".

Koncert rozpocznie się w sobotę (13.10) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Ozimku, a wstęp jest bezpłatny. Dodajmy, że na tegoroczny Dobrodzień Classic Festival składają się łącznie 4 koncerty. Całość została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, a Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Piotr Lempa

Kultura i rozrywka

2018-10-17, godz. 20:44 Na początek filmy. W Opolu rozpoczął się Festiwal Gór Pokazami trzech filmów zainaugurowano 7. edycję Opolskiego Festiwalu Gór. Na ekranie można było oglądać dokumenty o tragarzach działających w Wysokich Tatrach ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:58 Tegoroczny Najazd Poetów rozpoczęty Międzynarodowe Forum Literackie i XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otwarte spotkaniem literackim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w O ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:55 Husaria, jako duma polskiego oręża. W piastowskim zamku poznasz wiekowe militaria W najbliższy weekend w Muzeum Piastów Śląskich zostanie zaprezentowana nowa wystawa. Dzięki zbiorom z prywatnej kolekcji, brzeżanie oraz turyści będą mogli zo ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 W Opolu będzie kręcony film fabularny. Historia wysadzenia auli WSP Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Autorzy filmu poszukują statystów do filmu zat ... » więcej 2018-10-17, godz. 06:45 Ilona Wiśniewska o książce "Lud. Z grenlandzkiej wyspy". Spotkanie w WBP O książce 'Lud. Z grenlandzkiej wyspy' opowiadała w stolicy regionu Ilona Wiśniewska. Reportażystka i fotograf pochodzi z Prószkowa koło Opola. Za kołem podbi ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:00 Animowana opowieść o historii mniejszości niemieckiej w Polsce Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało film animowany zatytułowany 'Niemcy w Polsce'. » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »