Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-12, 19:39 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
plakat festiwalu
plakat festiwalu
Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosło z tradycji recitali wokalnych organizowanych na Opolszczyźnie od 14 lat przez pochodzącego z Dobrodzienia śpiewaka Piotra Lempę.
- To jest taki koncert troszkę z zaskoczeniem - mówi Lempa, dyrektor artystyczny festiwalu. - Koncertu stricte musicalowego nie było jeszcze na festiwalu, a to jest koncert z zespołem na żywo.

Na koncercie zatytułowanym "Upiór z opery - najpiękniejsze musicale" wystąpi Piotr Lempa (bas), prezentując materiał ze swojej najnowszej płyty. Warto przypomnieć, że muzyk został niedawno wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury.

Podczas sobotniego (13.10) koncertu artyście towarzyszyć będą: Darek Herman (instrumenty klawiszowe), Daniel Pomorski (trąbka, gitara, akordeon), Sławomir Żydek (gitara basowa) oraz Mariusz Migas (perkusja). Koncert poprowadzi Tomasz Podsiadły.

- "Upiór z opery", to jest takie puszczenie oka do widza - mówi Piotr Lempa. - Ponieważ wszyscy twierdzą, że w tej operze to tak właśnie stoi pani i krzyczy na pana, że go kocha i nie wiadomo o co chodzi. A ja chciałem udowodnić, że musicale mogą być przez śpiewaka operowego zaśpiewane dobrze, właśnie że to nie jest "Upiór w operze" tylko "Upiór z opery".

Koncert rozpocznie się w sobotę (13.10) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Ozimku, a wstęp jest bezpłatny. Dodajmy, że na tegoroczny Dobrodzień Classic Festival składają się łącznie 4 koncerty. Całość została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, a Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Piotr Lempa

Kultura i rozrywka

2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »