Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-16, 12:30 Autor: Piotr Warner

Rękodzielnicy w Kędzierzynie-Koźlu. Przy okazji rekonstrukcji bitwy

Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Nie tylko rekonstrukcja oblężenia twierdzy kozielskiej jest atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mogli również pooglądać, jak i nabyć wyroby rękodzieła z różnych dziedzin.
W parku obok Miejskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny odbyło się spotkanie rzemieślników i artystów na targach rękodzieła. Można było oglądać wyroby z drewna, ale i wyszywane obrusy. Dostępne były również pamiątkowe maskotki czy też ubrania dla dzieci i młodzieży. Można się było zaopatrzyć w miód, ale i wędliny własnego wyrobu.

Jak mówiła Karolina Pietrzykowska, rękodzielnik z Kędzierzyna-Koźla, takie targi są dla niej bardzo ważne i chętnie bierze w nich udział.

- Ja w to wkładam całą swoją pracę - mówi Karolina Pietrzykowska. - Nie tylko pracę ręczną, ale i serce, i pomysł. To jest moja praca, można powiedzieć, że to jest mój etat. To co robię nie jest gorsze od osoby pracującej na przykład w sklepie. Dlatego muszę się cenić. To jest praca ręczna, to są rzeczy unikatowe, często niepowtarzalne i wykonywane tylko w jednym egzemplarzu.

Wystawcy podkreślali, że na kolejne targi również przyjadą, bo ważny jest dla nich bezpośredni kontakt z nabywcą.
Karolina Pietrzykowska

Kultura i rozrywka

2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »