Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-16, 12:30 Autor: Piotr Warner

Rękodzielnicy w Kędzierzynie-Koźlu. Przy okazji rekonstrukcji bitwy

Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Jarmark rękodzieła w Kędzierzynie-Koźlu. [fot. Piotr Warner]
Nie tylko rekonstrukcja oblężenia twierdzy kozielskiej jest atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mogli również pooglądać, jak i nabyć wyroby rękodzieła z różnych dziedzin.
W parku obok Miejskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny odbyło się spotkanie rzemieślników i artystów na targach rękodzieła. Można było oglądać wyroby z drewna, ale i wyszywane obrusy. Dostępne były również pamiątkowe maskotki czy też ubrania dla dzieci i młodzieży. Można się było zaopatrzyć w miód, ale i wędliny własnego wyrobu.

Jak mówiła Karolina Pietrzykowska, rękodzielnik z Kędzierzyna-Koźla, takie targi są dla niej bardzo ważne i chętnie bierze w nich udział.

- Ja w to wkładam całą swoją pracę - mówi Karolina Pietrzykowska. - Nie tylko pracę ręczną, ale i serce, i pomysł. To jest moja praca, można powiedzieć, że to jest mój etat. To co robię nie jest gorsze od osoby pracującej na przykład w sklepie. Dlatego muszę się cenić. To jest praca ręczna, to są rzeczy unikatowe, często niepowtarzalne i wykonywane tylko w jednym egzemplarzu.

Wystawcy podkreślali, że na kolejne targi również przyjadą, bo ważny jest dla nich bezpośredni kontakt z nabywcą.
Karolina Pietrzykowska

Kultura i rozrywka

2018-09-19, godz. 08:30 Miłośniczka Japonii odwiedziła Opole. "To jest trudna miłość" Studiowała japonistykę w Tokio i Seulu. Kocha Japonię i napisała o niej książkę. Reportażystka Karolina Bednarz odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w O ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:00 Rozbudzali zmysły i poznali dawną wieś opolską. Nowa ścieżka edukacyjna w Bierkowicach 'Sensoryczna wieś opolska - niepełnosprawny w muzeum' to ścieżka edukacyjna w Muzeum Wsi Opolskiej dedykowana osobom z dysfunkcjami wzroku. Każda z ekspozycji ... » więcej 2018-09-17, godz. 15:12 Nowości i ciekawi goście na tegorocznych Opolskich Lamach W dziesięciu miejscach odbędą się imprezy tegorocznego 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Przez jedenaście dni festiwalu organizatorzy zapowiadają prezent ... » więcej 2018-09-17, godz. 12:20 Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17. ... » więcej 2018-09-17, godz. 11:30 Powstało muzeum śląskiej bitwy o paliwo Nowe muzeum powstało w Kędzierzynie-Koźlu. Jest poświęcone nalotom armii amerykańskiej na niemieckie fabryki paliwa, które znajdowały się na terenie obecnego ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:34 Zbliża się premiera filmu "Pontifex". To dokument o arcybiskupie Alfonsie Nossolu Miesiące pracy, zdjęć, wyjazdów, rozmów i montażu - tak powstał film 'Pontifex'. Produkcja TVP3 Opole została w niedzielę (16.09) zaprezentowana przedpremiero ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Małżeńska, autorska i aktorska premiera w Kochanowskim Aktorskie małżeństwo Beata Wnęk-Malec i Leszek Malec przygotowali i zagrali w komedii Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Sztuka otrzymała g ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »