Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-13, 16:32 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal opolski przez trzy lata będzie organizowany przez TVP. Miasto podpisało umowę z Telewizją Polską

Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Władze Opola i prezes Telewizji Polskiej S.A. podpisali w Warszawie umowę dot. organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez telewizję publiczną.
Umowę w imieniu Opola podpisał wiceprezydent Przemysław Zych.

- Podpisaliśmy umowę na trzy lata, bo scena medialna się cały czas zmienia. Warunki są podobne do tegorocznych, również jeśli chodzi o współfinansowanie festiwalu - podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Jest utrzymana Rada Artystyczna, w której miasto będzie miało swoich przedstawicieli. Warunki finansowe będą podobne. Będą jeszcze negocjowane. Jest wola do tego, żeby zorganizować cztery dni festiwalu. I co ważne - w telewizji również pojawi się program talent show, który będzie towarzyszył przygotowaniom do festiwalu, który w czerwcu 2019 - na początku - powinien odbyć się w Opolu.

- Jeśli chodzi o festiwal to chcemy, żeby trwał cztery dni - uzupełnia prezydent. - W tym kierunku staramy się iść. Oczywiście to jest jeszcze kwestia pewnych rozstrzygnięć związanych z finansami. Jeżeli chodzi o debiuty i premiery to miasto będzie miało możliwość wręczania nagrody dla najlepszego debiutanta i nagrody dla najlepszej premiery. Dlatego właśnie wcześniej podpisujemy tę umowę wieloletnią, żeby móc szybciej rozpoczynać negocjacje związane z podpisaniem tej umowy już szczegółowej i przystąpić wcześniej do realizacji festiwalu.

Rozmowy z telewizją w imieniu miasta prowadzili także Magdalena Matyjaszek, Grzegorz Marcjasz i Łukasz Śmierciak.

Wkład miasta w organizację tegorocznego festiwalu wraz z imprezami towarzyszącymi wyniósł około miliona dwustu tysięcy złotych.

Radio Opole było partnerem medialnym tegorocznego festiwalu.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »