Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-13, 16:32 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal opolski przez trzy lata będzie organizowany przez TVP. Miasto podpisało umowę z Telewizją Polską

Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Władze Opola i prezes Telewizji Polskiej S.A. podpisali w Warszawie umowę dot. organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez telewizję publiczną.
Umowę w imieniu Opola podpisał wiceprezydent Przemysław Zych.

- Podpisaliśmy umowę na trzy lata, bo scena medialna się cały czas zmienia. Warunki są podobne do tegorocznych, również jeśli chodzi o współfinansowanie festiwalu - podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Jest utrzymana Rada Artystyczna, w której miasto będzie miało swoich przedstawicieli. Warunki finansowe będą podobne. Będą jeszcze negocjowane. Jest wola do tego, żeby zorganizować cztery dni festiwalu. I co ważne - w telewizji również pojawi się program talent show, który będzie towarzyszył przygotowaniom do festiwalu, który w czerwcu 2019 - na początku - powinien odbyć się w Opolu.

- Jeśli chodzi o festiwal to chcemy, żeby trwał cztery dni - uzupełnia prezydent. - W tym kierunku staramy się iść. Oczywiście to jest jeszcze kwestia pewnych rozstrzygnięć związanych z finansami. Jeżeli chodzi o debiuty i premiery to miasto będzie miało możliwość wręczania nagrody dla najlepszego debiutanta i nagrody dla najlepszej premiery. Dlatego właśnie wcześniej podpisujemy tę umowę wieloletnią, żeby móc szybciej rozpoczynać negocjacje związane z podpisaniem tej umowy już szczegółowej i przystąpić wcześniej do realizacji festiwalu.

Rozmowy z telewizją w imieniu miasta prowadzili także Magdalena Matyjaszek, Grzegorz Marcjasz i Łukasz Śmierciak.

Wkład miasta w organizację tegorocznego festiwalu wraz z imprezami towarzyszącymi wyniósł około miliona dwustu tysięcy złotych.

Radio Opole było partnerem medialnym tegorocznego festiwalu.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:00 Rozbudzali zmysły i poznali dawną wieś opolską. Nowa ścieżka edukacyjna w Bierkowicach 'Sensoryczna wieś opolska - niepełnosprawny w muzeum' to ścieżka edukacyjna w Muzeum Wsi Opolskiej dedykowana osobom z dysfunkcjami wzroku. Każda z ekspozycji ... » więcej 2018-09-17, godz. 15:12 Nowości i ciekawi goście na tegorocznych Opolskich Lamach W dziesięciu miejscach odbędą się imprezy tegorocznego 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Przez jedenaście dni festiwalu organizatorzy zapowiadają prezent ... » więcej 2018-09-17, godz. 12:20 Wystartowała Mała Akademia Piosenki. Pierwsze zajęcia poprowadziła Magdalena Steczkowska Rozpoczęła się pierwsza Mała Akademia Piosenki w nowym roku szkolnym. Muzyczne zajęcia dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dziś (17. ... » więcej 2018-09-17, godz. 11:30 Powstało muzeum śląskiej bitwy o paliwo Nowe muzeum powstało w Kędzierzynie-Koźlu. Jest poświęcone nalotom armii amerykańskiej na niemieckie fabryki paliwa, które znajdowały się na terenie obecnego ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:34 Zbliża się premiera filmu "Pontifex". To dokument o arcybiskupie Alfonsie Nossolu Miesiące pracy, zdjęć, wyjazdów, rozmów i montażu - tak powstał film 'Pontifex'. Produkcja TVP3 Opole została w niedzielę (16.09) zaprezentowana przedpremiero ... » więcej 2018-09-16, godz. 12:30 Rękodzielnicy w Kędzierzynie-Koźlu. Przy okazji rekonstrukcji bitwy Nie tylko rekonstrukcja oblężenia twierdzy kozielskiej jest atrakcją dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, którzy mogli również pooglądać, jak i nabyć wyroby ręk ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Małżeńska, autorska i aktorska premiera w Kochanowskim Aktorskie małżeństwo Beata Wnęk-Malec i Leszek Malec przygotowali i zagrali w komedii Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Sztuka otrzymała g ... » więcej 2018-09-15, godz. 20:30 Dni Twierdzy w Kędzierzynie-Koźlu Ten weekend w Kędzierzynie-Koźlu upływa pod znakiem historii. To już XI Dni Twierdzy Kozielskiej, stanowiące rekonstrukcję oblężenia Twierdzy Koźle w 1807 rok ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »