Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-13, 16:32 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal opolski przez trzy lata będzie organizowany przez TVP. Miasto podpisało umowę z Telewizją Polską

Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Władze Opola i prezes Telewizji Polskiej S.A. podpisali w Warszawie umowę dot. organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez telewizję publiczną.
Umowę w imieniu Opola podpisał wiceprezydent Przemysław Zych.

- Podpisaliśmy umowę na trzy lata, bo scena medialna się cały czas zmienia. Warunki są podobne do tegorocznych, również jeśli chodzi o współfinansowanie festiwalu - podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Jest utrzymana Rada Artystyczna, w której miasto będzie miało swoich przedstawicieli. Warunki finansowe będą podobne. Będą jeszcze negocjowane. Jest wola do tego, żeby zorganizować cztery dni festiwalu. I co ważne - w telewizji również pojawi się program talent show, który będzie towarzyszył przygotowaniom do festiwalu, który w czerwcu 2019 - na początku - powinien odbyć się w Opolu.

- Jeśli chodzi o festiwal to chcemy, żeby trwał cztery dni - uzupełnia prezydent. - W tym kierunku staramy się iść. Oczywiście to jest jeszcze kwestia pewnych rozstrzygnięć związanych z finansami. Jeżeli chodzi o debiuty i premiery to miasto będzie miało możliwość wręczania nagrody dla najlepszego debiutanta i nagrody dla najlepszej premiery. Dlatego właśnie wcześniej podpisujemy tę umowę wieloletnią, żeby móc szybciej rozpoczynać negocjacje związane z podpisaniem tej umowy już szczegółowej i przystąpić wcześniej do realizacji festiwalu.

Rozmowy z telewizją w imieniu miasta prowadzili także Magdalena Matyjaszek, Grzegorz Marcjasz i Łukasz Śmierciak.

Wkład miasta w organizację tegorocznego festiwalu wraz z imprezami towarzyszącymi wyniósł około miliona dwustu tysięcy złotych.

Radio Opole było partnerem medialnym tegorocznego festiwalu.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2018-11-16, godz. 12:30 Saksofony zabrzmią w filharmonii. Standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej Opolscy saksofoniści zagrają w Filharmonii Opolskiej w niedzielę. W Klubie Muzycznym usłyszymy utwory zagrane na cztery saksofony z towarzyszeniem perkusji. » więcej 2018-11-16, godz. 09:33 Najnowszą książkę Tomasza Greniucha zaprezentowano w Grodkowie. "Przywracam tym ludziom pamięć" Kilkadziesiąt osób wzięło udział w premierze książki Tomasza Greniucha przybliżającej losy żołnierzy kapitana Henryka Flamego. » więcej 2018-11-15, godz. 20:45 Kłodnica poszła w pochodzie za św. Marcinem W Kłodnicy, osiedlu Kędzierzyna-Koźla obchody dnia św. Marcina już tradycyjnie organizowane są przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jan ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:18 Odnowiony obraz jako skarb podczas Nocy Skarbów 'Koronacja Najświętszej Maryi Panny' Carla Adaberta Herrmanna jest skarbem tegorocznej Nocy Skarbów w Muzeum Śląska Opolskiego. Rok temu obraz z Katedry Opols ... » więcej 2018-11-15, godz. 13:15 Ostatnie w tym roku performatywne czytanie tekstu teatralnego Opolski Teatr Lalki i Aktora w ramach cyklu 'Dramat w akcji' zaprasza na ostatnie czytanie w tym roku tekstu teatralnego. Dziś (15.11) będzie można obserwować ... » więcej 2018-11-15, godz. 12:00 Opolski artysta zaprezentuje piosenki Leonarda Cohena Ballady znanego kanadyjskiego piosenkarza Leonarda Cohena przypomni opolskiej publiczności Adam Urbaniak - pianista, akordeonista, gitarzysta i piosenkarz. Wy ... » więcej 2018-11-15, godz. 08:00 Wydarzenie muzyczne zamiast standardowego koncertu symfonicznego. Przedłużone świętowanie w Filharmonii Opolskiej W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Filharmonia Opolska proponuje wydarzenie muzyczne, które w najbliższy piątek (16.11) z ... » więcej 2018-11-14, godz. 21:00 O fenomenie Krzysztofa Komedy rozmawiano w WBP O Krzysztofie Komedzie, muzyce i jazzie - w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki 'Komeda. Osobis ... » więcej 2018-11-14, godz. 20:00 Na tropie znikających warzyw. Mikołaj Marcela o książce dla dzieci Opolska Jesień Literacka to spotkania nie tylko dla dorosłych czytelników, ale także dla tych najmłodszych. Dziś (14.11) mówiono o książce pt. 'BEST SELER i z ... » więcej 2018-11-14, godz. 18:00 O śląskości na Uniwersytecie Opolskim. Trwa konferencja "Dziedzictwo kulturowe Śląska" W karczmach na Śląsku z reguły pito piwo, choć zdarzały się i mocniejsze trunki. Na Uniwersytecie Opolskim naukowcy rozmawiali o 'śląskości' naszych ziem, gwa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »