Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-13, 16:32 Autor: Mariusz Majeran

Festiwal opolski przez trzy lata będzie organizowany przez TVP. Miasto podpisało umowę z Telewizją Polską

Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Próby Orkiestry Grzegorza Urbana, KFPP 2018, 04.06.18, [fot. Wanda Kownacka]
Władze Opola i prezes Telewizji Polskiej S.A. podpisali w Warszawie umowę dot. organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez telewizję publiczną.
Umowę w imieniu Opola podpisał wiceprezydent Przemysław Zych.

- Podpisaliśmy umowę na trzy lata, bo scena medialna się cały czas zmienia. Warunki są podobne do tegorocznych, również jeśli chodzi o współfinansowanie festiwalu - podkreśla prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Jest utrzymana Rada Artystyczna, w której miasto będzie miało swoich przedstawicieli. Warunki finansowe będą podobne. Będą jeszcze negocjowane. Jest wola do tego, żeby zorganizować cztery dni festiwalu. I co ważne - w telewizji również pojawi się program talent show, który będzie towarzyszył przygotowaniom do festiwalu, który w czerwcu 2019 - na początku - powinien odbyć się w Opolu.

- Jeśli chodzi o festiwal to chcemy, żeby trwał cztery dni - uzupełnia prezydent. - W tym kierunku staramy się iść. Oczywiście to jest jeszcze kwestia pewnych rozstrzygnięć związanych z finansami. Jeżeli chodzi o debiuty i premiery to miasto będzie miało możliwość wręczania nagrody dla najlepszego debiutanta i nagrody dla najlepszej premiery. Dlatego właśnie wcześniej podpisujemy tę umowę wieloletnią, żeby móc szybciej rozpoczynać negocjacje związane z podpisaniem tej umowy już szczegółowej i przystąpić wcześniej do realizacji festiwalu.

Rozmowy z telewizją w imieniu miasta prowadzili także Magdalena Matyjaszek, Grzegorz Marcjasz i Łukasz Śmierciak.

Wkład miasta w organizację tegorocznego festiwalu wraz z imprezami towarzyszącymi wyniósł około miliona dwustu tysięcy złotych.

Radio Opole było partnerem medialnym tegorocznego festiwalu.
Arkadiusz Wiśniewski
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej 2019-10-12, godz. 17:44 Historię i muzykę herrnhutów będzie można odkryć w Muzeum Wsi Opolskiej 'Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld - Pawłowiczkach' - to tytuł nowej wystawy czasowej, którą przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa odnosi się do jed ... » więcej 2019-10-12, godz. 15:00 Młodzi kompozytorzy i autorzy tekstów spotkają się w Myśliborzu 40. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki 'Smak' im. Jonasza Kofty rozpoczną się w czwartek (17.10) w Myśliborzu. Trzydniowa impreza ... » więcej 2019-10-12, godz. 13:17 Muzyczne rarytasy na koncercie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] 'Symfoniczny biały kruk' w postaci II symfonii 'Antar' op. 9 Mikołaja Rimskiego-Korsakowa zabrzmiał w piątkowy (11.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Kompoz ... » więcej 2019-10-12, godz. 11:46 "Prezydentki" rozbawiają, wprawiają w zadumę i zaskakują - premiera w Opolskim Dramacie [ZDJĘCIA] Trudny tekst, zaskakująca interpretacja z religią w tle i świeże spojrzenie kolumbijskiego reżysera sprawiają, że widzowie po wyjściu z teatru zaczynają dysku ... » więcej 2019-10-12, godz. 10:00 Abstrakcja otwiera nowy rozdział opolskiej artystki [ZDJĘCIA] Galeria 'Panaceum' w Opolu pokazała nowe oblicze artystki kryjącej się pod pseudonimem Anna Marara. Wystawa została zatytułowana 'Stellium'. » więcej 2019-10-11, godz. 20:20 Lamy rozdane, filmowcy docenieni. Gala finałowa i 10-lecie Opolskich Lam 'Nie zmieniaj tematu' w reż. Huberta Patynowskiego i 'Moje serce' w reż. Damiana Kocura - to laureaci dwóch równorzędnych miejsc w kategorii fabuła Konkursu G ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »