Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-11, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka, wiersze Brzechwy i sekrety saksofonu. Koncert rodzinny w FO już dziś

Filharmonia Opolska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Filharmonia Opolska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Klasyka nie tylko dla smyka - z wierszami Jana Brzechwy" - to propozycja na sobotnie (11.08) popołudnie, przygotowana przez Filharmonię Opolską. Jest to kontynuacja cyklu letnich koncertów rodzinnych, zainaugurowanych w lipcu.
- W sierpniu zwiększamy częstotliwość koncertów i odbędą się 3 spotkania - mówi Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej. - Prowadzenie koncertów dostosowane będzie co prawda do tych najmłodszych, ale starsze dzieci nie stracą wiele, jeśli przyjdą pooglądać np. jak zbudowany jest saksofon, co pragniemy przedstawić na spotkaniu z wierszami Jana Brzechwy. Na scenie pojawi się również postać Fryderyka Chopina, który wprowadzi najmłodszych, ale także ich rodziców w świat dźwięków, rytmu i melodii, a także zdradzi takie małe sekrety dotyczące zachowania się na koncertach już tych dużych, symfonicznych.

Wystąpi zespół Ulla Saxophone Trio, a w programie przewidziano m.in. tanga Astora Piazzolli, a także kompozycje jazzowego pianisty i kompozytora Nikola Kapustina. Koncert rozpocznie się dziś (11.08) o godzinie 17:00 na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej. Wstęp jest bezpłatny. Dodajmy, że cykl realizowany jest w ramach projektu "Opolskie dla rodziny" i finansowany z budżetu województwa opolskiego i został objęty honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Katarzyna Karwaczyńska

Kultura i rozrywka

2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:30 Ilona Wiśniewska odwiedzi WBP. Opowie o grenlandzkiej wyspie Autorka reportaży z dalekiej Północy będzie we wtorek (16.10) gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ilona Wiśniewska opowie o najnowszej książce ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:04 Zbierają stare zdjęcia, by wydać je w książce Mieszkańcy gminy Jemielnica, którzy mają w domu stare fotografie, mogą zostać współautorami albumu o przeszłości tych terenów. W ramach projektu 'Ocalić od za ... » więcej 2018-10-14, godz. 14:33 Zasmakuj historii i... kaszy z ogniska. Trwa kozielski piknik historyczny Strzelaniu z łuku, rzut włócznią lub toporem, a potem odpoczynek przy misce kaszy z mięsiwem, uwarzonym na ognisku. Takie atrakcje czekają na uczestników kozi ... » więcej 2018-10-14, godz. 07:30 "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Przegląd piosenki religijnej w zabytkowym kościółku Około 30 wykonawców z Opolszczyzny oraz województw ościennych zaprezentowało się w sobotę (13.10) w murach zabytkowego kościoła św. Marcina w Ochodzach. W tym ... » więcej 2018-10-13, godz. 10:17 Twórcy filmów nagrodzeni. "Opolskie Lamy" trafiły do młodych autorów 'Opolskie Lamy' rozdane. Znamy laureatów festiwalu filmowego w Opolu. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. » więcej 2018-10-13, godz. 06:15 Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej 'Dobrze jest ... » więcej 2018-10-12, godz. 19:39 Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »