Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-11, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Klasyka, wiersze Brzechwy i sekrety saksofonu. Koncert rodzinny w FO już dziś

Filharmonia Opolska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Filharmonia Opolska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Klasyka nie tylko dla smyka - z wierszami Jana Brzechwy" - to propozycja na sobotnie (11.08) popołudnie, przygotowana przez Filharmonię Opolską. Jest to kontynuacja cyklu letnich koncertów rodzinnych, zainaugurowanych w lipcu.
- W sierpniu zwiększamy częstotliwość koncertów i odbędą się 3 spotkania - mówi Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej. - Prowadzenie koncertów dostosowane będzie co prawda do tych najmłodszych, ale starsze dzieci nie stracą wiele, jeśli przyjdą pooglądać np. jak zbudowany jest saksofon, co pragniemy przedstawić na spotkaniu z wierszami Jana Brzechwy. Na scenie pojawi się również postać Fryderyka Chopina, który wprowadzi najmłodszych, ale także ich rodziców w świat dźwięków, rytmu i melodii, a także zdradzi takie małe sekrety dotyczące zachowania się na koncertach już tych dużych, symfonicznych.

Wystąpi zespół Ulla Saxophone Trio, a w programie przewidziano m.in. tanga Astora Piazzolli, a także kompozycje jazzowego pianisty i kompozytora Nikola Kapustina. Koncert rozpocznie się dziś (11.08) o godzinie 17:00 na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej. Wstęp jest bezpłatny. Dodajmy, że cykl realizowany jest w ramach projektu "Opolskie dla rodziny" i finansowany z budżetu województwa opolskiego i został objęty honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Katarzyna Karwaczyńska

Kultura i rozrywka

2018-08-15, godz. 09:00 Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze Grodkowskie kino 'Klaps' od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kil ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:40 Dzień Energetyka w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych 14 sierpnia przypada rocznica śmierci ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz Dzień Energetyka - o. Kolbe jest patronem tej grupy zawodowej. Centralne Muzeum Jeń ... » więcej 2018-08-13, godz. 12:30 "Wersalka" już niemal gotowa. To będzie branicki ośrodek kultury To ma być miejsce zarówno dla seniorów, jak i młodzieży czy miłośników sportu. W Branicach, niemal gotowa jest już 'Wersalka'. Pod tą tajemniczą nazwą kryje s ... » więcej 2018-08-12, godz. 13:00 Drugi dzień festiwalu OpenOPOLE pełen atrakcji muzycznych i teatralnych Dziś (niedziela 12.08) drugi, ostatni dzień Festiwalu Zdarzeń Artystycznych OpenOPOLE. Impreza organizowana pod gołym niebem to okazja do spotkania z teatrem, ... » więcej 2018-08-12, godz. 12:00 Młodzi muzycy opuszczają Opole, ale koncertowe bogactwo Śląskiego Lata Muzycznego trwa Dwuczęściowym koncertem zakończył się wczoraj (11.08) 29. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu, który przyciągnął w sumie ponad 130 uczestników z różnych stro ... » więcej 2018-08-12, godz. 10:48 Koncert i wieczorne zwiedzanie zabytkowego kościoła w ramach IV Dni Wirtembergowskich w Pokoju Koncert i wieczorne zwiedzanie zabytkowego kościoła. Takie atrakcje czekają już dziś (12.08) w miejscowości Pokój w ramach IV Dni Wirtembergowskich, czyli na ... » więcej 2018-08-12, godz. 10:00 Rysują z przymrużeniem oka - nad Jeziorem Nyskim trwa VII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury Jeszcze dzisiaj (12.08) artyści będą się wymieniać doświadczeniami i rysować m.in. mieszkańców Nysy, czy lokalnych polityków. W plenerze biorą udział najlepsi ... » więcej 2018-08-12, godz. 08:00 III edycja Tarnogrania już za nami. Jurorzy postawili na zespół Dobs z Opola. Nagroda publiczności ponownie trafia do ... Zespół Dobs z Opola zdobył główną nagrodę III edycji Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej Tarnogranie w Tarnowcu w powiecie brzeskim. » więcej 2018-08-11, godz. 20:00 W niedzielę i środę w Głubczycach atrakcje muzyczne i teatralne. Motywem patriotyzm i odzyskanie niepodległosci Dwie muzyczne imprezy o charakterze patriotyczno-niepodległościowym zaplanowano na długi weekend w Głubczycach. Pierwsze z wydarzeń to niedzielny (12.08) konc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »