Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-01, 20:18 Autor: Mariusz Majeran

Ceramika i obrazy pokazujące podróże w czasie

Wystawa "Podróż w czasie" w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Podróż w czasie" w MBP [fot. Mariusz Majeran]
Dwie opolskie artystki prezentują swoje prace na wspólnej wystawie w galerii "Zamostek" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Obrazy Haliny Zatwarnickiej mieszają się z ceramiką Danuty Mileszko na wystawie "Podróż w czasie".

- Chciałam pokazać tych i to, co spotkałam na swojej drodze mówi malarka - To jest podróż w czasie. Podróż związana z ludźmi, których spotkałam na swojej drodze życia: rodzina, przyjaciele, znajomi. Zostały tylko rysunki "Nowej Kartaginy", są głównie oleje, trochę akryli.

- Jest tu także trochę kosmosu - dodaje ceramiczka - Zamek mój herbowy, stary. Buty, które są w Opolu współcześnie i te, które archeolodzy wykopali z Ostrówka, odtworzone w glinie. Ciągle dręczy ludzi pytanie skąd się biorą anioły, więc próbuję gliną o tym opowiedzieć.

Obie artystki są członkiniami Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa - Oddziału Opolskiego. Halina Zatwarnicka będzie gościem czwartkowego programu "Rewiry Kultury".
Halina Zatwarnicka
Danuta Mileszko

Kultura i rozrywka

2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »