Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-11, 15:18 Autor: Maciej Stępień

W BCK-u ruszają z remontem, ale działalności kulturalnej nie zawieszają

Brzeskie Centrum Kultury nie zawiesza działalności, pomio dużego remontu [fot. Maciej Stępień]
Brzeskie Centrum Kultury nie zawiesza działalności, pomio dużego remontu [fot. Maciej Stępień]
Dwa lata będzie trwała modernizacja i gruntowna przebudowa sal Brzeskiego Centrum Kultury. Dzięki unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego, największa tego typu placówka w mieście zmieni się nie do poznania. Prace już ruszyły, ale pracownicy BCK-u działalności nie zawieszają. Szykuje się sporo imprez plenerowych, a także występów artystycznych w różnych częściach miasta.
Oskar Michalak z Brzeskiego Centrum Kultury mówi, że placówka przeniosła się z remontowanego budynku przy ulicy Mlecznej, do byłej siedziby MOPS-u przy Jabłkowej.

- Czyli tak naprawdę przenieśliśmy się jedną ulicę dalej, ulicę równoległą do budynku BCK-u. Tam mamy teraz nasze biura, czyli tymczasową bazę, gdzie będzie można do nas przyjść i załatwić wszystkie sprawy związane z kulturą i naszą działalnością statutową – wyjaśnia Michalak.

Do końca wakacji wszystkie wydarzenia kulturalne będą odbywać się pod chmurką. W drugiej połowie września ma nastąpić uroczyste otwarcie amfiteatru po gruntownym remoncie. Tam planowana jest duża plenerowa impreza artystyczna. Pozostałe występy mają być organizowane w kilku miejscach na terenie Brzegu, m.in. w szkołach. Do odrestaurowanej siedziby przy ulicy Mlecznej pracownicy Brzeskiego Centrum Kultury wrócą jesienią 2019 roku.
Oskar Michalak

Kultura i rozrywka

2018-09-19, godz. 20:00 Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 PKS-em do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie z Niemodlina już byli Opolski teatr ruszył z akcją przywożenia mieszkańców konkretnych miejscowości na konkretne przedstawienia. Akcja nosi tytuł 'PKS-em do teatru' i ma na celu za ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Historia zaklęta w płytach i okładkach. Muzeum Polskiej Piosenki dostało muzyczny prezent Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało ponad 1000 nowych eksponatów od firmy fonograficznej Warner Music Poland. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Najpierw ogłosili konkurs, a teraz zapraszają na wystawę. Bohaterką św. Jadwiga Śląska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu kilka tygodni temu ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Święta Jadwiga jest bliska wszystkim”. Organizatorzy nie spodziewal ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Opolskie akcenty w miesięczniku "Śląsk" Ukazał się nowy numer Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego 'Śląsk', w którym sporo miejsca zajmują artykuły dotyczące opolskiej kultury. » więcej 2018-09-19, godz. 12:15 Po gorącej dyskusji mieszkańcy Zakrzowa i Dąbrówki mają koncepcję miejsca spotkań nad stawem Mieszkańcy Zakrzowa wybrali koncepcję zagospodarowania stawu w centrum wsi. To jeden z nielicznych 'dzikich' akwenów w gminie Gogolin. » więcej 2018-09-19, godz. 10:30 Głuchołaskie i czeskie dzieci wspólnie stworzyły książkę o Orderze Uśmiechu Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych w Głuchołazach i Czechach stworzyły książkę, która jest poświęcona Orderowi Uśmiechu. To międzynarodowe odznac ... » więcej 2018-09-19, godz. 08:30 Miłośniczka Japonii odwiedziła Opole. "To jest trudna miłość" Studiowała japonistykę w Tokio i Seulu. Kocha Japonię i napisała o niej książkę. Reportażystka Karolina Bednarz odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w O ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:00 Haftowana replika obrazu "Zamoyski pod Byczyną" jest prezentowana w Krapkowicach. To ogólnopolska premiera Co najmniej do połowy października haftowana replika obrazu 'Zamoyski pod Byczyną' będzie eksponowana w Krapkowickim Domu Kultury. Obraz pędzla Jana Matejki z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »