Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-15, 06:45 Autor: Mariusz Majeran

Książka o cukrze w roli głównej

Spotkanie w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Autorzy książki „Słodziutki. Biografia cukru” spotkali się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
- Książka opowiada historię tragicznego romansu ludzkości z cukrem – podkreśla Judyta Watoła. - Było to trochę trudniejsze zadanie i wymagało wysiłku takiego koncepcyjnego. Książka jest dla wszystkich, bo wszyscy jedzą cukier. Nieco ciekawych informacji wszyscy znajdą w tej książce. Na przykład w Polsce chorym na cukrzycę nie żyje się tak źle. W Stanach Zjednoczonych insulina jest wielokrotnie droższa i wielu ludzi nie stać na jej kupno.

- Napisanie takiej książki wymaga dużego przygotowania naukowego i wielu rozmów ze specjalistami – uzupełnia Dariusz Kartka. - Wpadło nam do głowy, żeby dać przekorny tytuł tej książce. A to z tego powodu, że wszyscy lubimy, wszyscy kochamy cukier. Jest rzeczywiście słodziutki, pyszny i wszyscy go pożądamy. Ale jak się mu tak bliżej przyjrzeć to wcale taki słodziutki nie jest, bo potrafi nam w nadmiarze używany wyrządzić wiele szkody.

Autorzy są dziennikarzami Gazety Wyborczej i mają na swoim koncie wiele wspólnych książek.
Judyta Watoła
Dariusz Kartka

Kultura i rozrywka

2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej 2019-01-15, godz. 12:00 Znamy finalistów "Klasyki Żywej". Spektakle zobaczymy w ramach 44. OKT Siedem spektakli z całej Polski uznano za finalistów Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej 'Klasyka Żywa'. W kwietniu zobaczymy je podcza ... » więcej 2019-01-14, godz. 17:48 Museum Selfie Day na Opolszczyźnie Zrób sobie selfie z dziełem sztuki lub muzealnym eksponatem! Do udziału w tej akcji zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Środa (16.01) to dzień, kiedy w ... » więcej 2019-01-14, godz. 13:54 Morze, piasek i fotografia otworkowa Sławoja Dubiela 'Może morze' - to tytuł wystawy opolskiego fotografa Sławoja Dubiela. Prace wykonane przy użyciu kamery otworkowej będzie można oglądać w Fotogalerii Miejskie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »